Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.

Post autor: Slawomir Bloch » 11 października 2020, 11:11

Witam wszystkich Pancernych Forumowiczów!
Po brytyjskim „Churchillu” i dwóch niemieckich drezynach pancernych Schienenpanzer Steyer postanowiłem zrobić model jakiegoś pancernego dziwactwa, więc wybór padł na niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer z Modelika nr 3/04. Choć teraz wiele czasu, wykorzystując pogodę poświęcam na turystykę po ukochanych górach Beskidu Niskiego i Bieszczadów (relacje na Facebooku) nie zaniedbałem oczywiście wykonywania swoich modeli. Początkowo sądziłem, że model prototypowego trału minowego będzie należał do szybkich i łatwych, ale w miarę szukania dokumentacji i wykonywania go w dość szczegółowej detalizacji, planowany czas wykonania wydłużył się nieco bardziej. Modelowi tego dość pokracznego pojazdu będącego nietypowym przedstawicielem niemieckiego sprzętu pancernego nadałem imię Odyna (Odin), tego najwyższego z bogów nordyckich z dynastii Azów, boga wojny i wojowników, a także mądrości, władzy, poezji i magii. W mitologii germańskiej bóg ten znany był również jako Wodan lub Wotan był mężem bogini Frigg oraz ojcem boga Thora a w nordyckich zaświatach wraz z Freją przewodził poległym wojownikom w Walhalli. A, że imieniem Wotan „ochrzciłem” jedną z drezyn pancernych Schienenpanzer Steyer z GPM-u w wersji Geschutzwagen to Allket Minenraumerowi przypadła nazwa Odin. Dodatkowo model wzbogaciłem o wymyślone oznaczenia taktyczne, gaśnicę, drabinkę dla załogi oraz zdejmowany, boczny pojemnik (kosz) na tabliczki ostrzegawcze pola minowego, które wykonałem w 4 wersjach (3 prostokątnych i 1 trójkątna). Zapraszam do oglądania zdjęć tego „pokraczka”, mając w przyszłościowym planie zrobić oczywiście sesję plenerową zarówno tego, jak i wykonanych wcześniej modeli.
Pierwsze 5 zdjęć przedstawia model w stadium tworzenia, następne 8 po malowaniu wstępnym, jeszcze bez „brudzingu” , a pozostałe 15 już po pobrudzeniu. Błotko zostawiam na sesję plenerową. Pozdrawiam!
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Re: Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.

Post autor: Rzeźnik » 11 października 2020, 18:02

Ciekawy pojazd i jak zwykle piękne wykonanie. Proszę przyjąć moje gratulacje.
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT |

Na warsztacie: T34-85

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 17 października 2020, 09:00

Sławku, jeszcze raz serdecznie gratuluję
mistrzowskiego wykonania!
Masz być z czego dumny :Default:

Teraz tylko czekamy na galerię w plenerze :okok:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 18 października 2020, 14:50

I moje gratulacje, fajnie, że kleisz nietuzinkowe pojazdy, zawsze z przyjemnościa oglądam, ale i czekam na sesje plenerowe.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 19 października 2020, 13:43

Dziękuję bardzo wszystkim przemiłym Kolegom za uznanie mojej pracy. Myślałem, że na emeryturze będę miał już tyle czasu (choć znajomi mówili bym się nie łudził), że odrobię zaległości w sesjach plenerowych moich modeli, ale ten czas jakoś dziwnie się skrócił. :mrgreen: Gdybym nie był fizykiem, to pomyślałbym, że to Ziemia zaczęła się szybciej obracać, ale naukowcy tego nie stwierdzili :roll:
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”