Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Posty: 2629
Rejestracja: 27 października 2006, 15:01
Lokalizacja: Gdańsk.PL
Kontakt:

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: PITERPANZER » 17 grudnia 2018, 00:25

Cudo, mogę oglądać i oglądać i jedyne czego odżałować nie mogę, to to, że Twoje pojazdy nie mają figur.
Poszukaj jakiegoś kooperanta do malowania ich skoro to powoduje u Ciebie taką blokadę i przełam się raz, a zobaczysz różnicę.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman
Posty: 1051
Rejestracja: 01 grudnia 2009, 22:55
Lokalizacja: Zagórze / Świętoszów.PL

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: Tommy T.B. » 23 grudnia 2018, 18:20

Pięknie :okok:
Ja swoje tablice zegarów wykonuję dokładnie w ten sam sposób, tylko zamiast taśmy transparentnej, ja wykorzystuję zwykłą taśmę przezroczystą.

Z niecierpliwością czekam na kolejną aktualizację :Default:

Korzystajac z tej okazji, pragnę złożyć Wszystkim Forumowiczom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :Default:

Vivaldi
Czołgista / Tankman
Posty: 175
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 14:28
Lokalizacja: Warszawa.PL

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: Vivaldi » 30 grudnia 2018, 19:12

Witam w końcówce roku 2018. Tempo prac troszkę się zwolniło, gdyż teraz zajmuję się wyposażeniem wewnętrznym jak i zewnętrznym dla obu wersji. Tak siedzenia przednie, jak i ławki boczne dla załogi różnią się zdecydowanie, rozmieszczenie wszelkich drobiazgów na ścianach wnętrza no i pancerne osłony wizjerów -w wersji A mamy dodatkowych 6 sztuk na bokach pancerza, gdy tymczasem wersja D to tylko dwa wizjery z przodu kadłuba. Ale na wizjery przyjdzie jeszcze czas. Do chwili obecnej wykonałem komplety siedzeń dla obu pojazdów, te dla wersji A już zamontowane, jeszcze tylko dojdzie tapicerka skórzana. Wnętrza obu transporterów zostaną pomalowane po przyklejeniu wszystkich mocowań do MG 34, Mauserów Kar 38, Mp 40,masek p-gaz, uchwytów na magazynki bębnowe do MG 34, zasobników na zapasowe lufy i mnóstwa innego drobiazgu. Na dzień dzisiejszy postępy w pracach nad modelami wyglądają tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wnetrze wersji A

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wnętrze wersji D .tu na razie "golizna",elementy wyposażenia przygotowane oddzielnie

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kilka fotek porównujących obie wersje

Obrazek Obrazek Obrazek
Siedzenia przednie -wersja A ( coś a'la traktor), wersja D (tu już mamy sprężyny, za chwilę dojdzie oparcie przypinane pasami do stelaża rurowego) oraz ławki boczne dla załogi w wersji D

Obrazek
przednia część pancerza dla wersji D

Obrazek Obrazek
I na koniec- rakiety 32 cm do wersji D. Musze tylko lekko ztrymować obydwa pierścienie, gdyż są ciut za grube. A póżniej przyjdzie czas na drewniane kratownice, ale to z pewnością w przyszłym roku. I z tej okazji życzę wszystkim pancerniakom wymarzonych modeli oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Oby ten 2019 okazał się choć trochę lepszy od ustępującego 2018

Pozdrawiam noworocznie !
TIGER42

Vivaldi
Czołgista / Tankman
Posty: 175
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 14:28
Lokalizacja: Warszawa.PL

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: Vivaldi » 19 stycznia 2019, 20:48

Witam w kolejnej części relacji. Niewiele zostało zrobione, skupiam się na wyposażeniu wnętrz obu pojazdów. Sporo detali, których wykonanie pochłania wbrew pozorom dużo czasu. Najważniejsze, co udało się zrobić to zestaw radiostacji do wersji A. niewiele istnieje zdjęć pokazujących dokładny układ tego zestawu, bazowałem wiec na modelu w skali 1:35 firmy ICM . Znalazłem również stronkę z chyba wszystkimi rodzajami odbiorników i nadajników niemieckich radiostacji z okresu II w. św. Te poszukiwania dały w końcu rezultat -udało mi się złożyć "do kupy" te urządzenia. Wykonałem modele tychże , następnie formy silikonowe i dziś możecie obejrzeć rezultat na zdjęciach poniżej.Zaznaczę,że to jeszcze nie wszystko - do kompletu dojdą jeszcze "metry" kabli, słuchawki i dopiero wtedy wkleję całość do wnętrza pojazdu. Na dziś stojak z radiostacją stoi sobie swobodnie na podłodze. Czas na prezentację zdjęć

Wersja D .Ta wersja miała podwójne ściany-tu widoczne jako białe prostokąty z HIPS-u, przykręcane śrubami do właściwego zewnętrznego pancerza. Do tych wewnętrznych ścian mocowane było całe wyposażenie pojazdu. Podwójne ściany doskonale widać na zdjęciach. Na podłodze zamocowane ławki dla załogi. na ściankach widać boksy, w których są mocowania dom karabinów Kar 98 -po cztery na stronę.Pod przednim prawym boksem stelaż do mocowania MG 34 , z przodu , tuż za ścianką działową między silnikiem a przedziałem bojowym mocowania do MP40 oraz magazynków do tych pistoletów, dalej skrzyneczki do przewożenia zapasowych bloków szklanych do wizjerów przednich oraz bocznych.Brak jeszcze oparć dla załogi nad ławkami, ale te zostaną wklejone po zamocowaniu karabinów Kar 98.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Górny pancerz wersji D.Widać stelaż dla bocznych bloków szkła do wizjerów. Wzdłuż górnych krawędzi kadłuba idzie reling, który pomagał załodze prowadzić ogień, np. p.lot. z wnętrza pojazdu.Biały pasek z HIPS-u imituje elastyczne płaskowniki,z których robiono stelaż pod plandekę.Na ściance widać mocowanie dla tych płaskowników.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Różne detale wyposażenia- broń - MG 34, Kar98 oraz MP 40, trójnóg dla MG34, fotele przednie dla wersji D i w końcu stelaż z kompletem radiostacji do wersji A.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To by było na razie tyle.Część następna za kilka tygodni.
TIGER42

filcu21
Czołgista / Tankman
Posty: 4
Rejestracja: 21 czerwca 2017, 18:42
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: filcu21 » 19 stycznia 2019, 21:49

oklask2 Woow. Super to wszystko wygląda,do tego mega tempo prac. Szacun.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Posty: 2629
Rejestracja: 27 października 2006, 15:01
Lokalizacja: Gdańsk.PL
Kontakt:

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: PITERPANZER » 20 stycznia 2019, 14:32

Jesteś MISTRZ i muszę się z Moderatorami naradzić, czy nie wprowadzić takiego tytułu dla niektórych wykonawców. Jakość i merytoryka imponuje, chociaż wyważałeś otwarte drzwi z tymi radiostacjami.
Tommy i ja mamy aberowskie blachy do wszystkich rodzajów, poza tym jeszcze kilku Kolegów kupiło je w sklepie. Fakt, nie było ich dużo, zaledwie kilka sztuk.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”