Pzkpfw IV Ausf. A

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Pzkpfw IV Ausf. A

Post autor: Vivaldi » 25 sierpnia 2019, 18:46

Witam
Prezentuję dziś jeden z moich starszych modeli, pierwszą wersję czołgu średniego Pzkpfw IV Ausf. A, wyprodukowaną jeszcze w roku 1936. mój model to tzw. "półkownik" -czekał ok.4 lata na skończenie.Brakowało mu tylko gąsiennic, a ten pojazd miał gąsiennice wczesnego typu o szer.38 cm.Jak wspominałem przy innej okazji, ta część budowy modelu czołgu odstrasza najbardziej.Nie mam już tyle cierpliwości, by samemu robić ten element, zwłaszcza tak mały. Dlatego w sukurs przyszła technologia wydruku 3D. Ja wykonałem model ogniwa w skali 1:2 i przekazałem go koledze, który przełożył to na plik w formacie STL do wydruku w żywicy.(dzięki ogromne, Mateusz!) Dlatego dziś mogę zaprezentować model wczesnej "czwórki" na tym forum. Zapraszam do oglądania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
TIGER42

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Re: Pzkpfw IV Ausf. A

Post autor: Rzeźnik » 26 sierpnia 2019, 06:25

Vivaldi pisze:
25 sierpnia 2019, 18:46
[...]Prezentuję dziś jeden z moich starszych modeli, pierwszą wersję czołgu średniego Pzkpfw IV Ausf. A, wyprodukowaną jeszcze w roku 1936[...]
O to widzę, że kolega już od dawna para się modelarstwem ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak poważnie, to widzę, że już te kilka lat temu Twój poziom był nieosiągalny dla wielu. Model prezentuje się zacnie. Moje gratulacje.
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 |
W budowie: Renault FT

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 30 sierpnia 2019, 01:10

Ja to chyba dzisiaj nie pójdę spać spokojnie... :mrgreen:

W końcu po tylu latach panzer doczekał się kapci... hehehe <radosc>
Ja miałem to ogromne szczęście i widziałem ten pojazd ( jak i wiele innych) na własne oczy - coś niesamowitego :Default:

Moje gratulacje :okok:

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 22 września 2019, 18:47

Rewelacja, gratuluję aplauz
Wykonanie i malowanie jest niesamowite.
Podoba mi się takie zrównoważone wykończenie w postaci otarć, zabrudzeń, uszkodzeń.
Wszystkiego jest sporo, ale bez przesady, wygląda to bardzo realistycznie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie gotowych modeli / Gallery / Galerie”