,,Taranem" czyli T-34 kontra PAK-40

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

,,Taranem" czyli T-34 kontra PAK-40

Post autor: Borowy » 16 kwietnia 2016, 15:47

Czołgiem :honoring: Zgodnie z sugestią PITERPANZERA zakładam oddzielny wątek z budowy dioramy z T-34 i PAK-40.
Dębowa, a co mi tam :mrgreen: deska i na to uniwersalna szpachlówka do drewna firmy DOMOS, która z czystym sumieniem mogę polecić. Tania, ale przede wszystkim bardzo dobra (trzyma się dechy i jest twarda). Po wykonaniu potrzebnych dołków i pomalowaniu podkładem (mieszanka z resztek brązowych Humbroli).

Obrazek Obrazek

Na początek zamontowany złom :) czyli kikut drzewa i wklejanie trawy. Takiej przydeptanej w miejscy gdzie będzie PAK.

Obrazek Obrazek Obrazek

Potem mech na nabiegach korzeniowych i kępy trawy (będzie jeszcze malowana)

Obrazek Obrazek

I próbka trawy nie wydeptanej oraz w koleinach T-34.

Obrazek

Walki z podstawką ciąg dalszy, czyli druga część złomu i ,,baza" trawy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podstawka wykonana na 95 %. Roślinność to mech od żony z kwiaciarni :) (już był pomalowany na zielono używany do jakiś stroików itp) dwa większe trochę oklejone posypką modelarską z gąbki, reszta małych bez ,,przerabiania". Trawa wysoka to włosie z pędzla pomalowane farbami olejnymi (do obrazów). Żeby szybciej stała przy doklejaniu, to podstawkę ponawiercałem i pęczki trawy wklejałem na Wikol w te otwory. Trawa niska/udeptana to trawa/trawka elektrostatyczna/statyczna (różne nazwy) zakupiona na Allegro, przyklejona na Wikol. A podsuszone liście to ...majeranka. Żeby nie było naturalna, ekologiczna od teściowej :) Gleba to z kolei suche pigmenty utrwalone Pigment Fixerem, na który zanim wysechł nasypałem jeszcze pigmenty. Nadmiar delikatnie zsypałem i wszystko utrwaliłem cieniutką warstwą lakieru do włosów. Znowu coś od żony :) Jak będzie za gruba warstwa lakieru to robi się biały nalot na pigmencie. I to chyba wszystko :) Jeszcze trochę przykurzyć i dokończyć po zamontowaniu głównych bohaterów dioramy :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 16 kwietnia 2016, 16:15

Wielkie dzięki.
Poproszę trochę zbliżeń na te "dekoracje", czyli trawę, błoto i drzewko.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”