Strona 1 z 1

Pustynna diorama

: 16 grudnia 2006, 01:39
autor: LELO
Witam ! Do budowy dioramy zastosowałem następujące materiały : płyta wiórowa , szpachla akrylowa , steropian 1,5 cm. , farba w spreju . Zastanawiam się nad piaskiem lub imitacją piasku , np. sól albo kasza , no cóż spróbuje parę wariantów i zobacze jakie będą efekty . Na początek ruiny domu , w środku mam w planie wykonać stanowisko dla flaka , punkt dowodzenia , albo magazyn amunicji .

ObrazekObrazekObrazekObrazek

: 16 grudnia 2006, 18:41
autor: PITERPANZER
Cześć!
Bardzo fajnie wygląda ją te ruiny.Piasek jeśli masz dostęp weż drobnoziarnisty,zmieszaj z rozrobionym wikolem ,a efekt na pewno osiągniesz zadowalający.Sól to raczej materiał na śnieg.

: 16 grudnia 2006, 19:56
autor: LELO
Witam ! Dziękuję za poradę Piter , niestety nie mam drobnego piasku tylko żwir . Myślę , że najlepszy byłby morski . W sumie jeżeli ziarenko piasku ma ok. milimetr średnicy to w skali 1: 25 raczej go nie widać . Makieta jest już pomalowana na gotowo .
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Planuje wykonac stanowisko obserwacyjne i strzeleckie z cekaemem ( oczywiście z obsługą ) Jeśli można , to mam prośbę o materiały na te tematy , albo jakiś ciekawy link. z góry dziękuję .
ObrazekObrazek
Inspiracją do zbudowania modelu oraz dioramy jest gra Blitzkrieg .

: 17 grudnia 2006, 15:45
autor: LELO
Witam ! Dodałem krzaki , zastanawiam się nad trawą .
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Niestety zdjęcia nie oddają realnego wyglądu .
ObrazekObrazekObrazekObrazek