Podstawka/winietka pod model.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

MARIUSZ
Czołgista / Tankman

Podstawka/winietka pod model.

Post autor: MARIUSZ » 10 czerwca 2007, 12:32

Zbliżając sie do końca budowy mojej Sdekawki postanowiłem ją "eksponować" na podstawce - miałem tu na względzie ochronę modelu podczas oglądania ( trzymanie i obracanie podstawki,a nie modelu !).

Kupiłem w hipermarkecie ( prawdopodobnie także w innych sklepach - w tym z zaopatrzeniem dla plastyków) ramkę do zdjęcia:
Rozmontowałem ją , klapkę na tylnej ściance przykleiłem Hermolem, do szybki przykleiłem nadrukiem tekturkę wchodzącą w skład ramki ( wikol):
Obrazek

następnie poskładałem podstawkę ponownie i przymierzyłem model ; zaznaczyłem ołówkiem koleiny polnej drogi - bo w takim "aranżu" będzie występował...
Obrazek

Z beżowej fugi do płytek ceramicznych ( można użyć także zabarwionego gipsu) wykonałem fragment pola z koleinami:
Obrazek

Jak wyschło , posmarowałem koleiny wikolem i sypnąłem zwykłym piaskiem:
Obrazek

Dla "ożywienia" podstawki postanowiłem "zasadzić" kępki suchej trawy ; nawierciłem kilka otworków, zakropliłem je wikolem i wetknąłem w nie kawałeczki włosia odcięte ze zwykłego pędzla malarskiego:
Obrazek

Najdłużej zastanawiałem się z czego zrobić trawę...
Jak zwykle najprostsze pomysły są najlepsze...Zamiast kupować posypkę do makiet kolejowych , wyciągnąłem z szafki w kuchni liofilizowany ( suszony ) koperek i przykleiłem go na wikol...

Obrazek

Elementy na powierzchni podstawki "utrwaliłem" bezbarwnym lakierem z aerografu (matowy Humbrol). Na zakończenie chcę jeszcze "przykurzyć" koleiny i okoliczną "trawę" z aerografu - ale to już przy "przykurzaniu" modelu...
Mam nadzieję , że choć trochę przybliżyłem Wam tą w sumie nietrudną czynność...
Pozdrawiam wszystkich!

MARIUSZ
Czołgista / Tankman

Post autor: MARIUSZ » 22 czerwca 2007, 19:46

No i na koniec gotowa podstawka:
Obrazek

Jeśli są pytania - chętnie odpowiem!
Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
Kwiatek
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Kwiatek » 22 czerwca 2007, 20:21

Respect :) Wygląda bardzo realistycznie i kusząco. Naprawdę kawał dobrej roboty i Twój pojazd doczekał się godnego 'dywanu' ;)
Ukończone: T-40
Robione: T-26, Przodek
Planowane: także na "T", także radzieckie

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 23 czerwca 2007, 20:03

Brawo ,a teraz w galerii dioram zobaczymy całość czyli 250 w terenie i może jakieś kanistry i skrzynki ? Bardzo mi sie podoba z ta ramką,no może trochę większa mogła by być.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”