Czołg lekki T-60 /Jarosławska Fabryka Traktorów/

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Jaroslav
Czołgista / Tankman

Czołg lekki T-60 /Jarosławska Fabryka Traktorów/

Post autor: Jaroslav » 04 maja 2016, 23:46

Czołem!
W dzisiejszej galerii przedstawiam Wam model radzieckiego czołgu lekkiego T-60 z 1941 r.
W drodze wyjątku nie jest to mój projekt tylko ściągnięta z sieci surówka upubliczniona pod szyldem MBA Card Model. W modelu dokonałem szeregu przeróbek: Wszystkie koła narysowałem sam, dodałem żywiczne dekle, osłony reduktorów i haki własnej produkcji. Od podstaw zrobiłem wahacze i gniazda wałków skrętnych, błotniki, żaluzje z osłoną wlotu do chłodnicy, osłonę jarzma i parę jeszcze dupereli ;)
Model z założenia miał być odpoczynkowy więc jest bez fajerwerków ;) żadnego wnętrza silników itd... miało być łatwo szybko i przyjemnie. Co z tego wyszło? Ocenę pozostawiam Wam.
Aha, zdjęcia robione przy sztucznym oświetleniu i z wypełniaczem toteż i wszelkie zabrudzenia tak kontrastują, na żywo są bardziej subtelne.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec prośba do Was: Jak wiadomo, Rosjanie przekazali Polakom 3 szt. Tego typu wozów. W styczniu 1945r. zostały przetransportowane z Riazania do Rembertowa gdzie były używane do szkolenia do końca 1945r. Gdyby ktoś z Was posiadał jakieś zdjęcia tych egz. był bym ogromnie wdzięczny za udostępnienie.

Zdrów!
Ostatnio zmieniony 05 maja 2016, 08:30 przez Jaroslav, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 maja 2016, 08:33

Super, nim skończyłem czytać, miałem także pomysł, by chociaż orłem go udekorować. Na MBP nic nie ma?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 05 maja 2016, 20:30

Witam :honoring: Już raz chwaliłem ten model, ale jak coś jest TAK wykonane to należą mu się pochwały ,,na każdym kroku". Gratulacje oklask2
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Jaroslav
Czołgista / Tankman

Post autor: Jaroslav » 07 maja 2016, 21:53

Piotrek, no właśnie nie ma... Założyłem wątek ale nikt nic.... Zostawię go bez żadnych oznaczeń a jak w przyszłości coś wypłynie to łatwiej będzie okleić i pobrudzić niż przemalowywać po całości ;)
Borowy, dzięki raz jeszcze :) Mam nadzieję, że dane nam będzie się poznać osobiście we Wrocku bo ekipa zacna się szykuje to i Ciebie nie powinno zabraknąć ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów rosyjskich/Russian vehicles gallery/”