Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

A30 Challenger Mk1 / Modelik + MM + KK + PHA.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 12 stycznia 2016, 17:24

Chyba Ci ten wóz na minę wjechał. :Default:
Mimo to cieszy, że projekt nie umarł, bo ten model też jest na mojej liście. Widzę, że kółka pomalowałeś, więc chyba cały będzie malowany, czy zrobisz go w barwach 10 PSK?
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2016, 19:32 przez Endrju, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 12 stycznia 2016, 17:59

Endrju, co masz na myśli mówiąc, ze wjechał na minę? Jeżeli przeglądałeś relację, to pewnie już wiesz, że model będzie malowany w polskich barwach. Model jest trudny i generalnie źle opracowany, a m.in. do wymiany jest zawieszenie. Ja wszystkie koła wziąłem z Cromwella.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2016, 19:41 przez Luzak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 12 stycznia 2016, 20:17

Lubię oglądać Twoje zmagania z kartonem, bo przypominają mi się moje młodzieńcze lata, jak ja się beztrosko tym bawiłem...

powodzenia w dalszej budowie :Default:

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 13 stycznia 2016, 17:36

Patrząc na ostatnie zdjęcie miałem wrażenie, że wieża w przedniej części jest uszkodzona więc pomyślałem że miała jakieś spotkanie z czymś twardym np. podłogą a "wjechanie na minę" to taka moja przenośnia. Generalnie model mi się podoba no i fajnie, że będzie to polski Challenger. Nie czytam zawsze całej relacji zanim coś napiszę a od początku też nie śledziłem Twojej relacji bo na forum jak wiesz jestem od niedawna.
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 13 stycznia 2016, 18:03

Przód wieży nie jest uszkodzony, tylko jeszcze go nie posklejałem, a szpachla na wieży jest dlatego, że projektant przewidział 2 wcięcia w pancerzu, których nie było w oryginale. Wiem, że jesteś od nie dawna dlatego napisałem co i jak :).

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 26 stycznia 2016, 18:43

Witam :honoring: ,
Przedstawiam jeden z powodów przestoju w Shermanie. Skończyłem oklejać błotniki detalami i maźnąłem je podkładem w celu wyłapania niedociągnięć. Dokleiłem jakiś wywietrznik(?) na płycie silnika i zabrałem się za przód, tutaj było/ będzie sporo przerabiania. Modyfikacje przodu, które zrobiłem / zrobię: Nie wklejałem 2 kątowników idących w poprzek kadłuba, ponieważ ten egzemplarz tego nie miał. Lampy zamieniłem na wzięte z Cromwella, ponieważ wycinankowe były do kitu. Wymienię osłonę wizjera kierowcy na element z Cromwella, ponieważ wycinankowy to jakieś SF. Dorobię uchwyty na zapasowe ogniwa gąsienicy, których brakuje w wycinance. Zapasowe ogniwa pochodzą z niewykorzystanego zestawu laserowych gąsek do Challengera z Modelika.

Obrazek Obrazek Obrazek

Po skończeniu przodu biorę się za modyfikowanie tyłu pojazdu.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2016, 18:46 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 27 stycznia 2016, 10:06

Naprawdę masz zaparcie do wykonywania tych wszystkich przeróbek.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 16 czerwca 2016, 21:04

Prace przy Challengerze znowu ruszyły. Za kilka dni szykuje się większa aktualizacja, a jak na razie pokazuję jedną gotową klapę w płycie silnikowej. Starałem się uplastycznić te elementy najlepiej jak umiem. Wszystkie detale na tej klapie pochodzą z wycinanki, jedynie ich układ jest inny, bo robię wersję późną. Co o tym sądzicie? Jestem otwarty na krytykę, sugestie oraz inne komentarze.

Obrazek Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 17 czerwca 2016, 20:56

Witam, :honoring:
Zmagań z Challengerem ciąg dalszy. Okleiłem detalami przód, tył oraz płytę silnikową.
Lista zmian / przeróbek:
1.Wymieniłem szekle na metalowe.
2. Osłony lamp wymieniłem na cieńsze.
3.Przykleiłem osłonę wizjera kierowcy wziętą z Cromwella.
4. Dorobiłem uchwyty na zapasowe ogniwka gąsienicy.
5. Wymieniłem zadymiacze na elementy z Crusadera AA oraz zmieniłem ich umiejscowienie.
6. Okleiłem detalami płytę silnikową.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do pełni szczęścia na kadłubie brakuje mi haka holowniczego,ale czekam na skan elementów do niego.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 22 czerwca 2016, 16:41

Challenger dostał kalki. Niestety gwiazda na płycie silnikowej popękała, ale mama nadzieję, że nie będzie tego widać po reszcie zabiegów.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jutro druga warstwa sido i reszta zabiegów.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 23 sierpnia 2016, 09:26

Model wreszcie skończony. Zapraszam do Galerii.
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?p=10606#10606

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”