Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

KW-2 / free model / skala 1:25

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 02 sierpnia 2016, 15:22

Witam :honoring: Czekałem na tą aktualizację z niecierpliwością bo w poprzedniej wydawało mi się, że kurz który naniosłeś jest trochę zbyt jasny. Okazało się jednak, że to moje odczucie było błędne :oops: Podoba mi się jak brudzisz model. Gdybyś potrzebował suchych liści to w tej chwili na brzozach są zebrane w takie małe szyszki, nasiona, które od biedy, albo i nie :mrgreen: mogą zastąpić opadłe liście, pi razy oko, klonu ;)
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 02 sierpnia 2016, 20:59

Kolejne fazy malowania w połączeniu z brudzeniem w Twoim wykonaniu dają niesamowity efekt. oklask2
Z niecierpliwością czekam na wersję ostateczną.

Awatar użytkownika
mrafalsk
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: mrafalsk » 03 sierpnia 2016, 11:22

Wczoraj zacząłem prace nad dolną częścią. Kolejny eksperyment, tym razem błoto. Mieszanka piasku, gipsu, pigmentów, żywicy akrylowej i wody. Po zmieszaniu wszystkiego razem twardym pędzlem nanosiłem mieszankę na dolną część wanny, wahacze i inne drobiazgi. Ponieważ było to wszystko mokre a zdjęcia robione komórką to pomińmy teraz kolor tej mieszanki.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A na drugi dzień po wyschnięciu i lekkim usunięciu nadmiaru wyszło tak:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Nie może być tu za dużo tego błota/brudu bo czołg tylko przejechał przez pole i to w środku lata. Generalnie chyba jest ok. Naniosę jeszcze trochę pigmentów i innego "brudu". Po tym ta część powinna być już skończona.

Mam trochę roślinnej drobnicy w słoiczkach zebranej w zeszłym roku i coś z tego wykorzystam. Postaram się "odwiedzić" brzozy w weekend i coś dodatkowo zebrać. Dzięki za hint.

Awatar użytkownika
mrafalsk
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: mrafalsk » 09 sierpnia 2016, 11:17

Czas trochę popracować na dioramką. Wkleiłem drzewo, dodałem korzenie i kilka gałęzi (pomalowany i pocięty korzeń kopru):
Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie dokleiłem troszkę małych kamyków (żwirek), trochę wyższej trawy (gotowe kępki trawy do dioram) i kwiatków (fragmenty roślinek zebrane jesienią):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Planuje jeszcze dodać kilka drobiazgów takich jak deski, kawałek płotku, szpulę na kabel, liście i kłodę lub słup telegraficzny. Cała podstawka:
Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 09 sierpnia 2016, 15:36

Witam :honoring: Podstawka już na tym etapie budowy podoba mi się. I to bardzo.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 09 sierpnia 2016, 18:46

Podstawka super :okok:
Widzę, że masz rękę do kwiatków i jednocześnie mam nadzieję, że będziesz je dalej odpowiednio podlewał i pielęgnował, aby pięknie rosły ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach :honoring:

Awatar użytkownika
mrafalsk
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: mrafalsk » 10 sierpnia 2016, 09:19

Dzięki :)

Doszły plamy oleju i paliwa:
Obrazek Obrazek

Wyprodukowałem także słup telegraficzny, który jako złamany będzie leżał koło czołgu a resztki drutów będą zaplątane w podwoziu.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 30 kwietnia 2017, 19:35

Galeria modelu znajduje się tutaj
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”