Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Niemieckie ciężkie samochody pancerne SdKfz 232, 233, 263.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Niemieckie ciężkie samochody pancerne SdKfz 232, 233, 263.

Post autor: Slawomir Bloch » 29 czerwca 2017, 15:09

Witam Koleżanki i Kolegów!
Po długim czasie dziś wreszcie udało mi się zrobić zdjęcia ukończonych trzech modeli niemieckich pojazdów pancernych, a mianowicie ciężkiego samochodu pancernego z radiostacją, czyli SdKfz 232-Funk (8 Rad), ciężkiego samochodu pancernego wsparcia ogniowego SdKfz 233 (8 Rad) 7,5 cm KwK 37 L/24„Stummel” i wozu łączności SdKfz 263. Wszystkie trzy pojazdy budowane są z „żółtych” GPM-ów o nr 99, 100 i 101 z uzupełnieniem o różne detale, które samodzielnie wykonałem na podstawie bogatej dokumentacji książkowo-internetowej. Modele zawierają też elementy plastikowe jak np. gaśnice, 3 lampy Notek, które zakupiłem z sklepie Piterpanzera. Dziękuję mu jeszcze raz za dodatkowe prezenty, które przesłał wraz z zakupami a przede wszystkim za figurki, które pojawią się przy modelach, gdy będę robił sesję plenerową.
Modele tych pojazdów będę prezentował w oddzielnych galeriach, natomiast krótka relacja z budowy jest jedna, ponieważ jak widać na zdjęciach podwozia i bryły kadłuba są identyczne. Tutaj też na tych surówkach przed pomalowaniem i przyklejeniem różnych detali chciałbym pokazać to, czego już nie będzie widać np. po przyklejeniu kół, których musiałem wykonać 27 (3x8+ 3 zapasowe). Horror kołowy :playing:
Tak wyglądały taśmowe etapy budowy modeli i ich malowania. Czyli koła dla wszystkich, mosty i resory, skrzynki narzędziowe itp. Zróżnicowane są za to miejsca, gdzie te elementy były mocowane na np. błotnikach , bo na każdym dokumentalnym zdjęciu jest to inaczej. Na ostatnim zdjęciu jest wyposażenie, czyli to wszystko, co zrobiłem sam (oprócz 3 kanistrów i torby z menażką) i co musiałem przymocować na pancerzach lub w przypadku Stummela SdKfz 233 także i w środku pojazdu.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek,
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”