Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).

Post autor: Slawomir Bloch » 26 czerwca 2017, 23:39

Witam wszystkich Modelarzy Pancernych!
Przedstawiam Wam pierwszy w kolejności z tych trzech modeli SdKfz wykonanych taśmowo a mianowicie pojazd SdKfz 232-Funk (8 Rad). O historii jego konstrukcji i użycia bojowego nie będę pisał bo wszystko jest na internecie i w opracowaniach książkowych.
Poniższe zdjęcia przedstawiają ukończony model SdKfz 232-Funk (8 Rad) jeszcze bez wyposażenia w liny holownicze, płachty, antenę materacową, flagę do identyfikacji dla lotnictwa, dodatkowy pancerz z przodu tzw. Zusatzpanzer, zwany przez żołnierzy Pakschutz. Pancerz ten w moim modelu jest także ściągany (wystarczy wyciągnąć dwie skrócone szpileczki od góry na końcach górnej ramy i jeden drut z boku na dole). Posiada też obracaną jak w oryginale wieżę z tą materacową anteną a z lewego boku umiejscowiłem ruchome mocowanie dla przeciwlotniczego MG34, które było w pierwszych wersjach pojazdu. Na żaluzjach silnika z tyłu znajduje się ściągane koło zapasowe. Na takie zdjęcia ukończonego w zasadzie modelu zdecydowałem się dlatego, że po założeniu np. zwiniętych plandek już niektóre szczegóły będą niewidoczne.
Model jest jeszcze przed brudzingiem, bowiem postanowiłem wreszcie po prawie 50 latach zabawy w modelarstwa spróbować tą technikę, choć bardzo się obawiałem, że zniszczę malowanie, nad którym się napracowałem, aby zrobić te "wężyki". Mój model SdKfz 232 (8 Rad )przedstawia taki pojazd w malowaniu i oznakowaniu 4 Dywizjonu Rozpoznawczego 1 Dywizji Pancernej z okresu jej stacjonowania w Grecji latem 1943 r.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

A tu już model w całej swojej krasie z wyposażeniem, pobrudzony w miejscach gdzie osadzał się kurz, wytarty metalicznie na spawach i tam, gdzie pancerz był intensywniej eksploatowany np. butami załogi. Miłego oglądania!

Obrazek, Obrazek,
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2017, 14:53 przez Slawomir Bloch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 27 czerwca 2017, 21:16

Witam :honoring: Patrzę, patrzę, podziwiam i podziwiam ;) Wykonałeś modele jak zwykle, czyli świetnie. Brawo oklask2 <radosc> <piwko> No i powodzenia z ,,brudzingiem".
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 27 czerwca 2017, 21:41

Dziękuję bardzo i miło mi to czytać smile_shock_
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 28 czerwca 2017, 17:13

Zgadzam się z Borowym :Default:

Bez zagłębiania się w szczegóły pełen odjazd :honoring:

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 28 czerwca 2017, 22:55

Dziękuję jeszcze raz za uznanie, ale po tych bieżnikowanych kółeczkach dostałem takiej alergii na te części, :playing: że na pewien okres postanowiłem odpocząć przy prostych i gładkich kołach drezyn pancernych. :mellody2:
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 16 lipca 2017, 19:02

W ramach rekompensaty, za trud włożony w budowę modelu i walkę z kołami...
zasłużone zdjęcie tygodnia :honoring:

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

Post autor: Kordian » 22 lipca 2017, 21:05

:honoring:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”