Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
M4 + Long Tom / Model- Kom.
Author Message
Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 9 October 2016, 21:01   

Tommy, miło, że Ci się podoba ;) .
Fotele są zrobione najprostszą metodą z możliwych, czyli fotel z wycinanki obklejony chusteczką higieniczną i pomalowany. Używałem kleju typu Wikol. Nie wiem, czy klej ma tutaj jakieś znaczenie, więc wolałem dopisać czego używałem :D .
Okręgi w tablicy to elementy z wycinanki. Teraz już ich nie poprawię, ponieważ buda jest doklejona do podwozia na amen i nie mam dostępu do deski rozdzielczej. Pociesza mnie fakt, że nie bardzo te okręgi widać...

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 15 October 2016, 11:41   

Cześć wszystkim :honoring: ,
W dzisiejszym odcinku silnik modelu. Silnik w stosunku do oryginału nie jest jakiś mega szczegółowy, ale podejrzewam, że to z powodu tego, że i tak nie będzie zbyt widoczny po obudowaniu osłonami. Napotkałem pierwsze zonki w modelu, a mianowicie:
Elementy chłodnicy nie bardzo chciały do siebie pasować.
Elementy nr. 113 mają albo za małe wręgi albo za duże oklejki (zależy od punktu odniesienia :-) )
Element 127a ma ten sam problem.
Podczas składania tego wszystkiego do kupy brakowało mi rysunku generalnego komory silnika, (takiego jak w Mazie), ponieważ utrudniało to poprawne zamocowanie wszystkiego w modelu i musiałem szukać zdjęć po internecie.

We własnym zakresie dorobiłem przewód idący od chłodnicy do silnika, jednak po zamontowaniu osłon chyba nie bedzie tego widać...

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 4 December 2016, 13:06   

Cześć :honoring: ,
Trochę to trwało, ale w miedzy czasie dopadł mnie kryzys weny i nie chciało mi się kleić, a i czasu nie za dużo... Pomimo, tych drobnych zawirowań udało mi się skończyć M4. Brudzenie modelu zrobię jak skleję haubice. Opracowanie jest bardzo dobre, jednak napotkałem kilka drobnych problemów m.in. brakuje kilku elementów o czym już pisałem w czasie relacji. Główną bolączką jest grafika modelu. Różnice w odcieniach kolorów nawet miedzy elementami na tym samym arkuszu, oraz przynajmniej w moim egzemplarzu przesunięcia kolorów. Zapraszam do oglądania.

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 4 December 2016, 13:14   

Podoba mi się to co zrobiłeś.
Doceniam i to bardzo staranność w przygotowaniu sesji, bo cieszy to, że słuchasz porad i je wykorzystujesz z korzyścią dla Twoich modeli.
Figurki 2 Amerykanów są tu wręcz konieczne :mrgreen: .
Co do zgubienia różnic kolorów, jeśli już model polakierowałeś, to możesz położyć na niego delikatny filtr, który poza tym, że zniweluje różnice to będzie uzupełniał retusz krawędzi.

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 4 December 2016, 13:31   

Piter, jako, że modelu jeszcze nie lakierowałem kwestia filtru jest jeszcze otwarta. Co do figurek to cały czas się nad nimi zastanawiam :mrgreen: .

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 5 December 2016, 12:59   

Ładnie, Ładnie... nie powiem, podoba mi się :okok:

Arek 
Czołgista / Tankman

Posted: 5 December 2016, 14:30   

W pełni popieram Piterpanzera w kwestii zastosowania filtru i oceny modelu.

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 31 August 2017, 14:35   

Cześć,
W ramach odskoczni od Achillesa postanowiłem przeprosić się z dłubanym ,jak do tej pory z doskoku, Long Tomem. Spasowanie świetne model praktycznie sam się skleja. Oprócz tego co na fotkach skleiłem też lufę działa jak na razie bez żadnych detali. W lufie niektóre wręgi były lekko za duże ale nie był to duży problem. O modelu na razie mogę powiedzieć tyle, ze na pewno będzie duży. Lufa ma 28,5 cm długości !!

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 6 October 2017, 11:03   

Cześć, ukończyłem kolejny etap budowy, czyli ogony działa. Wszystko zrobiłem jako ruchome, żeby działo można było rozłożyć do pozycji bojowej na wystawach i konkursach. Pozycja transportowa natomiast przydaje się w domu przy ograniczonym miejscu na półce, gdyż model jest spory. Spasowanie bardzo dobre a jedyny problem to elementy 86a i 86b, gdzie 86a jest trochę za krótka a 86b trochę za długa. Nie jest to wielki problem, ale warto o tym wspomnieć. Następny etap to już zawieszenie i moje znienawidzone opony...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map