Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

M4 + Long Tom / Model- Kom.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 09 października 2016, 20:01

Tommy, miło, że Ci się podoba ;) .
Fotele są zrobione najprostszą metodą z możliwych, czyli fotel z wycinanki obklejony chusteczką higieniczną i pomalowany. Używałem kleju typu Wikol. Nie wiem, czy klej ma tutaj jakieś znaczenie, więc wolałem dopisać czego używałem :D.
Okręgi w tablicy to elementy z wycinanki. Teraz już ich nie poprawię, ponieważ buda jest doklejona do podwozia na amen i nie mam dostępu do deski rozdzielczej. Pociesza mnie fakt, że nie bardzo te okręgi widać...

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 15 października 2016, 10:41

Cześć wszystkim :honoring: ,
W dzisiejszym odcinku silnik modelu. Silnik w stosunku do oryginału nie jest jakiś mega szczegółowy, ale podejrzewam, że to z powodu tego, że i tak nie będzie zbyt widoczny po obudowaniu osłonami. Napotkałem pierwsze zonki w modelu, a mianowicie:
Elementy chłodnicy nie bardzo chciały do siebie pasować.
Elementy nr. 113 mają albo za małe wręgi albo za duże oklejki (zależy od punktu odniesienia :-) )
Element 127a ma ten sam problem.
Podczas składania tego wszystkiego do kupy brakowało mi rysunku generalnego komory silnika, (takiego jak w Mazie), ponieważ utrudniało to poprawne zamocowanie wszystkiego w modelu i musiałem szukać zdjęć po internecie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

We własnym zakresie dorobiłem przewód idący od chłodnicy do silnika, jednak po zamontowaniu osłon chyba nie bedzie tego widać...

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 04 grudnia 2016, 13:06

Cześć :honoring: ,
Trochę to trwało, ale w miedzy czasie dopadł mnie kryzys weny i nie chciało mi się kleić, a i czasu nie za dużo... Pomimo, tych drobnych zawirowań udało mi się skończyć M4. Brudzenie modelu zrobię jak skleję haubice. Opracowanie jest bardzo dobre, jednak napotkałem kilka drobnych problemów m.in. brakuje kilku elementów o czym już pisałem w czasie relacji. Główną bolączką jest grafika modelu. Różnice w odcieniach kolorów nawet miedzy elementami na tym samym arkuszu, oraz przynajmniej w moim egzemplarzu przesunięcia kolorów. Zapraszam do oglądania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 04 grudnia 2016, 13:14

Podoba mi się to co zrobiłeś.
Doceniam i to bardzo staranność w przygotowaniu sesji, bo cieszy to, że słuchasz porad i je wykorzystujesz z korzyścią dla Twoich modeli.
Figurki 2 Amerykanów są tu wręcz konieczne :mrgreen: .
Co do zgubienia różnic kolorów, jeśli już model polakierowałeś, to możesz położyć na niego delikatny filtr, który poza tym, że zniweluje różnice to będzie uzupełniał retusz krawędzi.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 04 grudnia 2016, 13:31

Piter, jako, że modelu jeszcze nie lakierowałem kwestia filtru jest jeszcze otwarta. Co do figurek to cały czas się nad nimi zastanawiam :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 05 grudnia 2016, 12:59

Ładnie, Ładnie... nie powiem, podoba mi się :okok:

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 05 grudnia 2016, 14:30

W pełni popieram Piterpanzera w kwestii zastosowania filtru i oceny modelu.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 31 sierpnia 2017, 13:35

Cześć,
W ramach odskoczni od Achillesa postanowiłem przeprosić się z dłubanym ,jak do tej pory z doskoku, Long Tomem. Spasowanie świetne model praktycznie sam się skleja. Oprócz tego co na fotkach skleiłem też lufę działa jak na razie bez żadnych detali. W lufie niektóre wręgi były lekko za duże ale nie był to duży problem. O modelu na razie mogę powiedzieć tyle, ze na pewno będzie duży. Lufa ma 28,5 cm długości !!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 06 października 2017, 10:03

Cześć, ukończyłem kolejny etap budowy, czyli ogony działa. Wszystko zrobiłem jako ruchome, żeby działo można było rozłożyć do pozycji bojowej na wystawach i konkursach. Pozycja transportowa natomiast przydaje się w domu przy ograniczonym miejscu na półce, gdyż model jest spory. Spasowanie bardzo dobre a jedyny problem to elementy 86a i 86b, gdzie 86a jest trochę za krótka a 86b trochę za długa. Nie jest to wielki problem, ale warto o tym wspomnieć. Następny etap to już zawieszenie i moje znienawidzone opony...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”