Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

M10 Achilles/ Answer.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 24 września 2017, 12:07

Suworow, akurat w przypadku gąsienic T48, czyli takich jak w tym M10 ogniwa są gumowe. A co do zębów to były stalowe i nie mam pojęcia, czy były malowane czy nie.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 27 września 2017, 03:18

Ale Panowie zamotaliście z tymi ogniwami... ;)
Co do malowania gąsienic, to z tego co ja się orientuję, to nie były one malowane.
Miały naturalny kolor stali.

Luzak, możesz mi opisać jak było zbudowane ogniwo do Twojego czołgu?
Piszesz, że gasienice były gumowe, zęby stalowe, to ja się pytam, jak tak ta biedna guma wytrzymywała takie obciążania ;-)

Co do budowy modelu, to zgadzam się z uwagami Kolegów ;)
Działaj dalej i czekam na finish.
Ostatnio zmieniony 27 września 2017, 03:27 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 27 września 2017, 07:55

Tommy, ogniwo było zbudowane z tego co się orientuję tak, że w srodku ogniwa były dwa pręty metalowe do których były zamontowane zęby , natomiast cała reszta ogniwa była gumowa.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 27 września 2017, 16:44

Ogniwo T48 tak jak Luzak napisał było stalowo gumowe. Guma była od strony gruntu wraz szewronem i od strony bieżni.
Co z niego zostawało można zobaczyć na zdjęciach spalonych wozów. Fotki są także na stronie MBP.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 28 września 2017, 20:38

Cześć :honoring: ,
Kolejny etap, czyli wash za mną. Biorąc pod uwagę, ze we w miarę ogarnięty sposób robiłem to pierwszy raz, nie licząc meczenia jakiegoś plastika do testów, wyszło moim zdaniem nieźle. Następnym etapem będzie kurzenie modelu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 września 2017, 20:40 przez Luzak, łącznie zmieniany 2 razy.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 29 września 2017, 10:48

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”