Sdkfz 9 Famo

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Sdkfz 9 Famo

Post autor: Vivaldi » 11 marca 2018, 19:22

Dziś wstawiam do galerii mój najnowszy ukończony pojazd, Sdkfz 9 FAMO. Model jest skończony, ale mi ciągle chodzi po głowie założenie na skrzynię ładunkową i maskę silnika siatki. Ciągle poszukuję takiej miękkiej, drobnooczkowej siatki, która musi mieć wiązany splot. Jeżeli kiedyś uda mi się taką zdobyć, to zrobię tzw. upgrade w galerii, a dziś czas na prezentację .Poświęcam ten model pamięci mojego Przyjaciela Pawła.

Tutaj referencja na temat siatki
Obrazek

I gotowy model

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam brać pancerną !
TIGER42

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 11 marca 2018, 20:17

Witam :honoring: Model wykonałeś WSPANIALE ! Wspaniale pod każdym względem. Gratulacje oklask2 oklask2 oklask2
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 12 marca 2018, 18:20

Famo wygląda fantastycznie.
Patrzę na zdjęcia z niedowierzaniem.
Czy Ty stosujesz jakieś kosmiczne technologie ?
Albo magiczne sztuczki ?
Wykonanie i malowanie jest niesamowite.
Gratuluję.

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Sdkfz 9 Famo

Post autor: Vivaldi » 12 marca 2018, 19:47

Dziękuję Wam , Koledzy, za słowa uznania. Wojtku - nie stosuję żadnych kosmicznych technologii, ani tym bardziej magicznych sztuczek. Fakt,że dysponuję takimi urządzeniami jak komora próżniowa, komora ciśnieniowa, precyzyjna tokarka oraz stół próżniowy oraz materiałami takimi jak żywice PU, silikony daje mi ogromne możliwości i pomaga w zbudowaniu modeli jak najwierniejszych oryginałom , w każdym niemal detalu. Ot i cała tajemnica. Wiem,że papier też jest b. wdzięcznym tworzywem, ale zrobienie np.idealnej kuli staje się raczej poważnym wyzwaniem. A dzięki technologiom, które mam do dyspozycji wykonanie takiego elementu nie jest żadnym problemem.

Pozdrawiam kolegów modelarzy i zapraszam na relacje z budowy kolejnych modeli.
TIGER42

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 13 marca 2018, 12:05

Waldku, gratulowalem i podziwiałem to cudo jak byłem u Ciebie.
Moje zdanie na temat tego kolosa znacz.
Po prostu brakuje człowiekowi słów z zachwytu, jak widzi na własne gałki oczne taki fantastyczny model.
Malowanie, brudzenie, ślady eksploatacyjne sprawiają jakby to był prawdziwy pojazd, a nie model. SUPER :okok:

P.s. Wojtek uwierz mi, że jakbyś widział czym Waldek dysponuje, to nie miał byś żadnych wątpliwości ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie gotowych modeli / Gallery / Galerie”