Su-85M/WAK.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 28 kwietnia 2018, 19:47

Hej Luzak, idziesz jak burza :okok:
I bardzo dobrze, też tak bym chciał :-)
W sumie fajnie Ci to wychodzi, ale jeśli miałbym coś podpowiedzieć to:
- ślad pod rurami wydechowymi jest zbyt mocno odcięty, nie wiem czy sam go robiłeś czy tak jest w wycinance, ale jeśli robiłeś sam to najlepiej w tym celu użyć czarnego pigmentu. Jeden pojemniczek wystarczy na bardzo wiele modeli do wykonania tego typu efektów.
- druga rzecz to wypukłe elementy (lampa, elementy na kołach czy jarzmo armaty), wiem że nie lubisz wszelkiej "liskozy", no i nie wiem jak to wykonujesz, ja zawsze od zewnętrznej strony odgniatam te elementy czymś okrągłym o odpowiedniej średnicy. Element robi się bardziej zaokrąglony i lepiej składa się do klejenia.
- ostatnia rzecz to retusz, na zdjęciach wygląda jakby użyta farba była za ciemna (ja w standardzie zawsze używam o ton albo dwa jaśniejszego odcienia) i zbyt rzadka bo tak jakby przenikła na zewnętrzne strony elementów zwłaszcza tych właśnie najbardziej okrągłych. Ale to akurat przynajmniej możesz zniwelować ewentualnym przybrudzeniem.
Poza tym to ciśnij dalej :okok:

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 29 kwietnia 2018, 08:09

Wojtek. Okopcenia będę jeszcze poprawiał. To co teraz to wersja tzw. surowa. Z retuszem spróbuje jeszcze powalczyć. Zgadza sie, że listkoza to mój wróg nr 1 ale staram się wykonywać ją jak najlepiej, choc nie zawsze wychodzi.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 02 maja 2018, 11:04

Przyglądam się Twojej pracy nad tym modelem i czuję pewien niedosyt i rozczarowanie :sad:
Generalnie, Wojtek zwrócił Ci już uwagę na tematy które również chciałem poruszyć...
Mam wrażenie, że model jest traktowany po macoszemu i sklejany w pośpiechu - klejony na siłę... "
To nie jest model "Luzaka i w Luzakowym wydaniu..."
Pamiętam Twoje wcześniejsze modele, w których było to "coś", było widać Twój potencjał modelarski, który tym modelem zaprzepaszczasz...

Sorki, za ten kubeł zimnej wody, ale ja mam takie odczucie...

Pozdrawim
Tommy

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 02 maja 2018, 11:29

Tommy, do każdego modelu podchodzę tak samo to nie jest tak, że jeden olewam a drugi nie. Nie wiem dlaczego tak wychodzi, że ten model wychodzi gorzej. Staram sie, żeby wyszedł dobrze, a jak wyjdzie zobaczymy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”