Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
Su-85M/WAK.
Author Message
Wojtek 
Czołgista / Tankman

Posted: 28 April 2018, 20:47   

Hej Luzak, idziesz jak burza :okok:
I bardzo dobrze, też tak bym chciał :-)
W sumie fajnie Ci to wychodzi, ale jeśli miałbym coś podpowiedzieć to:
- ślad pod rurami wydechowymi jest zbyt mocno odcięty, nie wiem czy sam go robiłeś czy tak jest w wycinance, ale jeśli robiłeś sam to najlepiej w tym celu użyć czarnego pigmentu. Jeden pojemniczek wystarczy na bardzo wiele modeli do wykonania tego typu efektów.
- druga rzecz to wypukłe elementy (lampa, elementy na kołach czy jarzmo armaty), wiem że nie lubisz wszelkiej "liskozy", no i nie wiem jak to wykonujesz, ja zawsze od zewnętrznej strony odgniatam te elementy czymś okrągłym o odpowiedniej średnicy. Element robi się bardziej zaokrąglony i lepiej składa się do klejenia.
- ostatnia rzecz to retusz, na zdjęciach wygląda jakby użyta farba była za ciemna (ja w standardzie zawsze używam o ton albo dwa jaśniejszego odcienia) i zbyt rzadka bo tak jakby przenikła na zewnętrzne strony elementów zwłaszcza tych właśnie najbardziej okrągłych. Ale to akurat przynajmniej możesz zniwelować ewentualnym przybrudzeniem.
Poza tym to ciśnij dalej :okok:

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 29 April 2018, 09:09   

Wojtek. Okopcenia będę jeszcze poprawiał. To co teraz to wersja tzw. surowa. Z retuszem spróbuje jeszcze powalczyć. Zgadza sie, że listkoza to mój wróg nr 1 ale staram się wykonywać ją jak najlepiej, choc nie zawsze wychodzi.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 May 2018, 12:04   

Przyglądam się Twojej pracy nad tym modelem i czuję pewien niedosyt i rozczarowanie :sad:
Generalnie, Wojtek zwrócił Ci już uwagę na tematy które również chciałem poruszyć...
Mam wrażenie, że model jest traktowany po macoszemu i sklejany w pośpiechu - klejony na siłę... "
To nie jest model "Luzaka i w Luzakowym wydaniu..."
Pamiętam Twoje wcześniejsze modele, w których było to "coś", było widać Twój potencjał modelarski, który tym modelem zaprzepaszczasz...

Sorki, za ten kubeł zimnej wody, ale ja mam takie odczucie...

Pozdrawim
Tommy

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 May 2018, 12:29   

Tommy, do każdego modelu podchodzę tak samo to nie jest tak, że jeden olewam a drugi nie. Nie wiem dlaczego tak wychodzi, że ten model wychodzi gorzej. Staram sie, żeby wyszedł dobrze, a jak wyjdzie zobaczymy.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map