Pzkpfw III, Ausf. M & N

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Pzkpfw III, Ausf. M & N

Post autor: Vivaldi » 19 maja 2018, 19:13

Witam czołgistów i prezentuję dziś króciutką relację

Budowa moich trójeczek zasadniczo dobiega końca . Do zrobienia pozostała mi tylko przeróbka gąsiennic na typ Winterketten do wersji N i nadejdzie czas na malowanie. Dziś pokażę tylko oba pojazdy na z kompletem wszystkich kół ( założone na sucho) . Na zdjęciach widać doskonale różnorodność materiałów - żywica, aluminium, polistyren. Ostatnie cztery zdjęcia to modele pomalowane mocno rozcieńczonym produktem firmy Gunze Sangyo Mr Surfacer 1200. Podkład pokazał wszelkie miejsca , które należało poprawić. Część przeszlifowałem papierm ściernym 800, a następnie całość bardzo delikatnie wygładziłem suchym pędzelkiem, który zadziałał jak super drobny papier ścierny gradacji np.2500.Zdjęcia zrobione na "gorąco", proces retuszowania jeszcze będzie kontynuowany. W następnej relacji pokażę zrobione Winterketten oraz pojazdy pomalowane kolorami bazowymi. Obydwa komplety wyposażenia typu łopata, korba rozrusznika,nożyce do cięcia drutu,klocki pod podnośnik czy też łomy zostaną pomalowane oddzielnie i zamontowane po nałożeniu kamuflażu, a jeszcze przed weatheringiem. Dlatego nie ma ich na zdjęciach modeli. To samo dotyczy wyposażenia wieżyczki dowódcy.

Do zobaczenia wkrótce

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TIGER42

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Pzkpfw III, Ausf. M & N

Post autor: Vivaldi » 20 maja 2018, 18:15

Dziś mały Update - czołgi dostały bazowe kolory ! Teraz troszkę poczekają na camo oraz na wszystkie niezbędne dodatki , no i gąsiennice. Do malowania użyłem farb akrylowych Tamiya German gray - do wersji N oraz AK Interactive serii Real Colors Ral 7028 Dunkelgelb nach Muster zmieszana z Dunkelgelb Variant- do wersji M. Świetne farby, które można rozcieńczać tym samym rozcieńczalnikiem, nawet pachną tak samo. Zdjęcia co prawda nie do końca oddają wiernie kolory, gdyż German Gray jest dużo ciemniejszy a Dunkelgelb bardziej "musztardowy", ale widzę,że nareszcie pokazały się na rynku dobre farby-zwłaszcza Dunkelgelb.

wersja N

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wersja M

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do zobaczenia w kolejnej części.
TIGER42

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 20 maja 2018, 23:01

Podkład i kolor bazowy pięknie uwydatniły wszystkie detale, które tak dopieściłeś oklask2
Już teraz oba czołgi wyglądają niesamowicie :okok:
Czekam na ciąg dalszy z niecierpliwością.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 23 maja 2018, 12:49

To jest najprzyjemniejsza chwila w życiu modelarza, który maluje swoje modele.
Po pierwsze, jak zauważył Wojtek, detale zostały pięknie uwydatnione, a po drugie, to już jest sygnał, że budowa dobiega końca :Default:

Jak już wiesz, również zakupiłem farby serii AK i już nie mogę się doczekać kiedy i dla mnie przyjdzie czas aby ich użyć... może już niebawem ;-)

Pozdrawiam i czekam na kolejną aktualizację :Default:

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Pzkpfw III, Ausf. M & N

Post autor: Vivaldi » 30 czerwca 2018, 16:52

Witam
Miało być szybka kolejna relacja, ale niestety, natłok zajęć zawodowych spowodował,że tempo budowy strasznie zmalało. Ale może to i dobrze, bo po dłuższym czasie człowiek spogląda "świeżym " okiem na swoją pracę. Tak więc reasumując - z nowości to tylko trójeczka M dostała w końcu kamuflaż z plam w kolorze Olivgrun i obwódek w Rotbraun.. Przeanalizowałem dostępne zdjęcia tego czolgu i coś mnie uderzyło - otóż ten pojazd ma odwrócone relingi , tyłem na przód. A co za tym idzie odwrócona jest również kolejność płyt Schurzen. Natychmiast skorygowałem ten błąd w swoim modelu - jeśli przyjrzycie się uważnie trójeczce w malowaniu podstawowym Dunkelgelb zauważycie,że relingi mają z przodu załamanie ku dołowi. A w rzeczywistości to załamanie było, ale z tyłu czołgu -przód relingu jest prosty aż do samego początku. No ,ale wszystko skończyło się szczęśliwie na odlutowaniu obu relingów i zamianie miejscami. Jak w piosence Kayi -"prawy do lewego'.I teraz jest nareszcie dobrze. Obydwa pojazdy dostały póżniej cienką warstwę Sidoluxu i teraz nastąpi najciekawsza faza malowania -weathering. Zdjęcia z tego etapu pojawią się niedługo, a dziś kilka fotek poprawionej Trójki M

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do zobaczenia .
TIGER42

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 30 czerwca 2018, 16:56

Bajka, jak pięknie się to ogląda.
Szkoda, że nie pokazałeś swoich modeli na Babarybie 2018.
Może w przyszłości?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 30 czerwca 2018, 19:58

Twoje modele oglądam z czystą przyjemnością :okok:
I nie ukrywam, że napędzają mnie do pracy nad swoimi projektami o są wzorem do naśladowania ;)

Kamo rewelacja i już nie mogę się doczekać efektu końcowego :Default:

Pozdrawiam
Tommy

Awatar użytkownika
Suworow
Czołgista / Tankman

Post autor: Suworow » 30 czerwca 2018, 20:31

To nie lepiej już było go zrobić w skali 1:1 ;)
REWELACJA :okok:

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Re: Pzkpfw III, Ausf. M & N

Post autor: Vivaldi » 12 sierpnia 2018, 14:37

Upłynęło prawie półtora miesiąca od ostatniej aktualizacji . Jak ten czas szybko leci.Mnóstwo różnych spraw spowodowało, iż miałem bardzo mało czasu na hobby. Udało mi się położyć zimowy kamuflaż na "trójce" N, i dołożyć śnieg Weatheringu wymagają jeszcze gąsiennice -na zdjęciach stan surowy.Natomiast wersja M dostała już brudzingi w sumie pozostało już niewiele do zakończenia prac. Jak zwykle wszelkie błędy i niedociągnięcia wychodzą na zdjęciach, więc trzeba będzie się jeszcze trochę postarać, ale i tak z Emką już bliżej niż dalej. Troszkę więcej pracy czeka mnie przy wersji zimowej, ale trudności są po to, by je pokonywać. Poniżej prezentuję oba modele na "stan obecny".
Ausf. M - do zrobienia zostało oporządzenie-liny holownicze , kilka kanistrów,zamocowanie kół zapasowych i wykończenie malarskie wyposażenia na błotnikach czołgu oraz obydwu MG 34.Może dojdzie jakaś flaga na tylnym zasobniku wieżowym lub na skrzyni drewnianej umocowanej z tyłu przedziału silnikowego.Muszę jeszcze scalić numer taktyczny na wieży, gdyż za bardzo "odskakuje" od podłoża.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ausf. N Wykończenie malarskie wyposażenia na błotnikach, liny holownicze, weathering gąsiennic i jakieś pakunki, płachty brezentowe i skrzynki + kanistry na przedziale silnikowym. W końcu trzeba wykorzystać do czegoś ten reling, skoro się go zrobiło ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W następnej części pokażę kilka zdjęć gotowych modeli a większa część będzie już do obejrzenia w galerii gotowych pojazdów
Pozdrawiam pancerniaków .
TIGER42

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 15 sierpnia 2018, 23:23

Niesamowite jest to, jak Ty potrafisz bawić się całą tą chemią...
Wszystko idealnie wyważone, nie za dużo i nie za mało - uwag brak :honoring:

Pozdrawiam i czekam na wielki finish w Twoim wykonaniu :Default:

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 16 sierpnia 2018, 17:08

Pięknie to wygląda smile_shock_
Masz rękę i oko do malowania.
Całość wygląda bardzo naturalnie i realistycznie. oklask2

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 20 sierpnia 2018, 15:24

Czołgiem :honoring: Miło, ba bardzo miło, jest oglądać relacje TAK wykonywanych modeli.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Post autor: Vivaldi » 01 września 2018, 16:51

Witam Pancerniaków

Dziś kilka zdjątek nareszcie ukończonych "trójek". Więcej zamieszczam w galerii gotowych modeli
Ausf.M
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ausf. N
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Praca z Pzkpfw III w ilości 2 szt. dobiegła końca, zapraszam za jakiś do relacji z dalszej budowy Hummela, który cierpliwie czekał na swoją kolej.
TIGER42

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 02 września 2018, 07:03

Na początku relacji było także zdjęcie stuga.
Kiedy konsynuacja budowy tego pojazdu?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
QN
Czołgista / Tankman

Post autor: QN » 02 września 2018, 17:52

Świetny efekt końcowy. Szczególnie zimowa N jest piękna, bo rzadko można spotkać zimowe malowanie.
PZDR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”