Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Czołg Ciężki IS-3 /Mały Modelarz/ Front wschodni 1945

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Czołgista / Tankman

Czołg Ciężki IS-3 /Mały Modelarz/ Front wschodni 1945

Post autor: Mariusz Kita » 16 marca 2007, 18:21

Witam
Model IS-3 wydany został w Małym Modelarzu w bardzo dobrym opracowaniu p.Wiszniewskiego za to na bardzo paskudnym papierze i z fatalnym drukiem.Dlatego model ten po zbudowaniu pomalowałem Pactrą A112. Sam model kleił się bardzo dobrze,jedyny problem to papier nie nadający się do celów modelarskich.Budowałem go dawno temu zaraz po jego ukazaniu się na rynku.
Kilka egzemplarzy tego czołgu wzięły udział w końcowych walkach II wś.Na deiladzie zwycięstwa w Berlinie widok tych potworów zaszokował dowódców alianckich.Po raz pierwszy zastosowano w tych czołgach wieże odlewane w kształcie kropli.Ukształtowanie pancerza kadłuba i właśnie kroplowy kształt wieży powodowało rykoszetowanie pocisków i doskonale chroniło czołg przed zniszczeniem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów rosyjskich/Russian vehicles gallery/”