Czołg ciężki T-35/Model Card/ZSRR Charków 1941 r.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Czołg ciężki T-35/Model Card/ZSRR Charków 1941 r.

Post autor: Slawomir Bloch » 27 maja 2007, 19:42

Witam Kolegów!
Tym razem po dłuższej przerwie spowodowanej obowiązkami zawodowymi przedstawiam kolejny mój model, a mianowicie radziecki ciężki czołg T-35 wykonany z Model CARDU.
A tak przy okazji to jestem bardzo zafascynowany tymi wszystkimi pancernymi kolosami i chciałbym jeszcze zrobić do swojej kolekcji angielskiego „Independenta” i francuskiego „Char 2 C”, więc gdyby ktoś z Szanownych Kolegów dysponował dokumentacją, lub któreś Wydawnictwo pokusiłoby się o te modele to byłbym bardzo wdzięczny.
Mimo tak groźnego,wzbudzającego strach wyglądu i rozmiarów ten „lądowy krążownik” miał bardzo słabe walory bojowe a jego wprowadzenie do uzbrojenia Armii Radzieckiej jako tzw. czołgu przełamania było bardzo dyskusyjne.
Jednak był to jedyny taki na świecie wielowieżowy czołg produkowany seryjnie. T-35 wszedł warunkowo do uzbrojenia 11 sierpnia 1933 r. W latach 1934-39 wyprodukowano 59egzemplarze + 2 prototypy tych wozów a następnie jeszcze 6 szt.
Ich użycie bojowe w wojnie z Polską ograniczyło się wyłącznie do pełnienia roli garnizonu okupacyjnego w Stanisławowie przez 14 brygadę wyposażona w te czołgi, zaś po rozpoczęciu wojny z Niemcami większość wozów zastała porzucona lub zniszczona przez własne załogi z powodu dużej awaryjności, braku paliwa, ugrzęźnięcia i niemożliwości ewakuacji. Ostatnie egzemplarze tego czołgu w listopadzie i grudniu 1941 r. broniły Moskwy.
Model wykonany jest w barwach i oznakowaniu używanym w Związku Radzieckim przed II WŚ i przedstawia pojazd o numerze 1 z pierwszego plutonu trzeciej kompanii pierwszego batalionu. A na ostatnich dwóch zdjęciach jeszcze dodatkowo dla porównania „Dawid i Goliat” czyli prezentowany tu wcześniej pływający T-38 i twierdza na gąsienicach T-35!

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Ostatnio zmieniony 18 września 2014, 18:44 przez Slawomir Bloch, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 27 maja 2007, 19:53

Prawdziwy kolos ,ciężki i nieruchliwy.
Bardzo się cieszę Sławku ,że wróciłeś do powiększania galerii i prezentacji Twoich modeli.

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Czołgista / Tankman

Post autor: Mariusz Kita » 27 maja 2007, 20:05

Kawał swietnego modelu,gratuluję

Awatar użytkownika
PiterATS
Czołgista / Tankman

Post autor: PiterATS » 27 maja 2007, 20:44

Piękny model, ale nasuwają mi się dwie wątpliwości. Z tego co wiem na T-35 nie były montowane boczne drabinki ani km DT, w formie broni p-lotniczej na wieży. Dlatego mam pytanie, czy model był robiony na podstawie zdjęcia konkretnego egzemplarza, bo jeśli tak to co innego.

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 28 maja 2007, 15:45

Dzięki Wam Koledzy za uznanie mojej twórczości!!!
Piotrze, swoje modele pojazdów z II WŚ będę dalej zamieszczał choć już pozostało ich niewiele a ta chwilowa przerwa spowodowana była brakiem czasu i dostępu do kompa, na którym mój syn kończył prace magisterską.
PiterATS, odnośnie drabinek to częściowo masz rację gdyż rzecz jasna nie były one montowane do eksploatacji bojowej-co jest zrozumiałe ( w moim modelu również wiszą tylko zaczepione na pancerzu osłaniającym elementy zawieszenia-jeśli chcesz to mogę zrobić zdjęcie czołgu bez drabinek i śladów ich odrywania :wink: ). Ja robię swoje modele w wersji "fabrycznej" , defiladowej, z parku obsługi technicznej więc jeśli znajdę w dokumentacji zdjęciowej elementy dodatkowego wyposażenia tych czołgów to też je wykonuję. A takie drabinki były stosowane w tych wozach dla ułatwienia pracy mechanikom.
Zaś co do przeciwlotniczego karabinu DT to uchwyty dla nich były jednak montowane na niektórych wersjach wieży T-35 na obrotowym pierścieniu włazu (tak samo jak w identycznej wieży na T-28)
Obrazek, Obrazek
a w wersji z prostokątnym włazem dospawywane do górnej płyty pancernej wieży obok włazu. Takie były wymogi frontu
Czy Cię przekonałem?-jeśli nie to jeszcze zeskanuję rysunek T-35 z Tiechniki Mołodioży gdzie są 2 drabinki z boku.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

MARIUSZ
Czołgista / Tankman

Post autor: MARIUSZ » 10 czerwca 2007, 20:45

Piękna twierdza na gąsienicach!
Od razu przypominają mi się znalezione w necie fotki z albumów żołnierzy wehrmachtu z frontu rosyjskiego ; pamiątkowe zdjęcia z "dziwadłami" pancernymi...
Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 10 czerwca 2007, 20:49

Sławku ostatnie zdjęcie uhonorowałem i w portalu jest jak zdjęcie tygodnia.
Portal możecie zobaczyć klikając w logo forum lub tu.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 11 czerwca 2007, 21:49

Dzięki Panowie!
Piotrze-odpisałem Ci mailem. :oops:
Sławomir Bloch

pogromca tygrysa

Post autor: pogromca tygrysa » 16 czerwca 2007, 21:37

Fajny model
Mam pytanie czy można poprosić o galerię twojego MUSA

Awatar użytkownika
Kwiatek
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Kwiatek » 17 czerwca 2007, 20:46

Na 99,9% chodzi o te Myszke ;)
Ukończone: T-40
Robione: T-26, Przodek
Planowane: także na "T", także radzieckie

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 17 czerwca 2007, 20:51

O ile życie było by piękniejsze ,gdyby pogromca (nie wiedzieć dlaczego piszący się z małej litery) nauczył się zasad ortografii,interpunkcji i starał się szanować Kolegów poprzez formę swoich postów.Czasem mam wrażenie ,że dziad gadający do obrazu może więcej osiągnąć.Jestem wytrwały i uparty i będę walczył nadal!
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 19 czerwca 2007, 19:46

Sam wiem Piotrze od ponad 25 lat jak ciężka i niewdzięczna jest rola nauczyciela :'( Zaś z drugiej strony jak wiele daje satysfakcji. :grin:
Pogromco tygrysa-galerię Mausa zamieszczę jak tylko obrobię się z pracą zawodową i zrobię modelowi nową sesję zdjęciową. Jak Ci zależy na czasie to moje stare zdjęcia modelu znajdziesz (chyba) w czeluściach Forum Konradusa w galerii "niemiecki pancerny zwierzyniec"
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 23 czerwca 2007, 20:15

Miałeś Pogromco swoje 10 minut. Mógłbym ten post usunąć ,ale zostawię ,by inni widzieli jakie sobie wystawiasz świadectwo.Otrzymujesz Ostrzeżenie!

P.S. Post o którym pisałem ,a także kolejny chamski wpis Pogromcy zostały usunietę przez Przemka.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów rosyjskich/Russian vehicles gallery/”