Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
SdKfz 124 WESPE /Military model/
Author Message
Kriztozz 
Czołgista / Tankman

Posted: 9 July 2008, 19:04   SdKfz 124 WESPE /Military model/

Witam.

Chciałbym zaprezentować model Sd. Kfz. 124 WESPE z wydawnictwa pana Andrzeja Halińskiego.

Zdjęcie okładki, które wszyscy już pewnie już oglądali.

Model przedstawia SdKfz 124 Wespe z dywizji pancernej „Grossdeutschland” Kursk, lipiec 1943
Zawiera 10 arkuszy B4 z częściami kolorowymi. Posiada pełne wnętrze. Gąsienice tylko w postaci pojedynczych ogniw. Poniżej kilka zdjęć. Jakość druku b. dobra. Papier troszeczkę twardy (jak dla mnie), Przy zwijaniu się nie rozwarstwia. Przekłamań kolorów nie stwierdziłem.

Oraz 98 rysunków montażowych. Rysunki dla mnie bardziej czytelne niż w wersji 3D. Co ciekawe model jest tak mały, że rysunki montażowe całości, są w skali 1:1. Dzięki temu można sobie wyobrazić jak będzie wyglądał po sklejeniu.

Instrukcja.

Czytelna. Zawiera dane techniczne, krótki opis historyczny, opis budowy. Kolejność wykonywania podzespołów modelu podzielona na: Haubicę, podstawę haubicy, celownik, silnik zbiornik, wentylator i bateria, skrzynia biegów, szkielet i wyposażenie wnętrza, kadłub i nadbudówka, płyta silnikowa, osłona haubicy, podwozie i gąsienice. Kolejność wykonywania dowolna, jednakże zalecane jest jej przestrzeganie w zakresie budowy poszczególnych podzespołów.

Stopień skomplikowania wysoki. Pełno drobnych elementów. Model wymaga staranności i jest pracochłonny.

Autorem opracowania modelu jest pan Tomasz Dębicki, a opracowanie graficzne wykonał pan Marcin Dworzecki

Zdjęcia prototypu można oglądać na stronie wydawnictwa: www.halinski.com.pl

To tyle tytułem prezentacji, resztę zobaczycie niedługo w mojej relacji.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map