Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Pz.Kpfw II 1/24 scale / Tasca /

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Patryk
Czołgista / Tankman

Pz.Kpfw II 1/24 scale / Tasca /

Post autor: Patryk » 25 grudnia 2011, 18:24

Czołem
Piterpanzer mnie prosił to umieszczam wątek z budowy i na tym forum.:) Tym samym będzie to mój pierwszy post.
Ci którzy mieli przyjemność sklejać Tascowe Shermany wiedzą jaki poziom prezentuje ta firma. Tym razem również się nie zawiedziemy. Spasowanie elementów jest idealne. Zresztą sam model jest super zdetalowany. Praktycznie nie potrzeba dodatkowych blach.
Warsztat już nieco zaczęty ,ale jeszcze kilka odsłon postaram się pokazać z dalszych etapów. Na zdjęciach jest większość rzeczy widoczna ,ale w razie ew. pytań chętnie odpowiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2011, 18:28 przez Patryk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 26 grudnia 2011, 19:54

Witaj!
Cieszę się ,że dałeś się namówić na relację tutaj ,w mateczniku skali 1-25(24).
Jesteś pierwszym polskim modelarzem prowadzącym relację z budowy nowego modelu Tasci . Renoma ich produktów w skali 1-35 jest znana, tym bardziej cieszy , że rozwijają linię 1-24,bo to daje gwarancję kolejnych świetnych modeli. Fajnie ,że zacząłeś od relacji ,bo będziemy mieli szansę zobaczyć poszczególne części modelu oraz poobserwować wartsztat i kolejne etapy malowania.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Patryk
Czołgista / Tankman

Post autor: Patryk » 27 grudnia 2011, 21:30

Dzięki za zaproszenie Piter :-)
Sklejam głównie 35-tke ,ale tak mi się ten model spodobał ,że musialem go kupić. Dodatkowo trafił się w fajnej cenie. No i się przyznam ,że fajna jest duża skala. Jak Tasca wypuści coś jeszcze to kompletu to sobię kupię. W niedalekiej przyszłości kupię ich motorek.
Wracając do modelu położyłem kilka olejnych filtrów. Wymieszałem ciemny brąz i ochrę w proporcji 1:10 z terpentyną i taką mieszankę nakładałem dużym płaskim pędzlem. Położyłem jakieś 4 warstwy żeby złagodzić pzrejścia międzye bazowym ,a zielonymi paskami. Potem tradycyjna biedronka w 4 etapach. Na poczatek bardzo delikatna ,druga i trzecia już właściwa. Na koniec pojedyńcze zacieki z nitów itp.
Do brudzenia użyłem pigmentów Vallejo umbra i siena mieszanych w różnych proporcjach. Potem zalałem model terpentyną w celu utrwalenia pigmentów. Na tym etapie wspomagałem się suszarką z funkcją zimnego powietrza ,aby równo wyschło.
Błotko to również mieszanka pigmentów i kredki Tamiya. Jedynie na wannie położyłem mieszankę z pasty Valejo + Valejo dark mud + pigmenty. Potem dałość przykurzyłem Vallejo dark mud i Tamiya flat earth. Zacieki po paliwie to Tamiya smoke ,jeszcze trochę je zróżnicuję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 16 grudnia 2012, 22:05

A tak z ciekawości zapytam, kiedy ostateczna odsłona i czy planujesz kolejne pojazdy w tej skali?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”