Zestawy lin i kauszy do modeli 1-25/1-25 scale towing cables

Części do konwersji, stare edycje modeli w 1-24(25) / Accessories, conversion parts, old model editions at 1-24(25) / Teilen fuer die Konversion des Modellen, Die alte Ausgabe des Modellen im 1-24(25) Massstab

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Zestawy lin i kauszy do modeli 1-25/1-25 scale towing cables

Post autor: PITERPANZER » 01 kwietnia 2010, 20:32

O zestawach lin z kauszami raczej trudno napisać , że to nowość , bo są już na rynku jakiś czas i wielu z Was zdążyło je już nabyć . Niestety dopiero teraz miałem okazję pokazać jak ten doskonały produkt Eureki wygląda na modelu. Moje wielkowe już pojazdy zostały wyposażone w miedziane liny z żywicznymi kauszami ,które wklejalem na cjano-akryl .
:flag_gb:
About the towing cables kits rather hard to write that is new, because they are already on the market since some months, and many of You have time to acquire them already.
I had not the opportunity to show how perfect looks the product of Eureka on the model . My old vehicles were already equipped with a copper towing cables and resin thimble .
I glue it together used cjano-acrylic glue .

Panzer IV ausf.G by Model-Card .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Panzer III ausf. J by GPM (Żółta seria/yellow serie)
Obrazek Obrazek Obrazek

Panther G by GPM (Żółta seria/yellow serie) przerobiona do wersji wczesnej i waloryzowana wszystkimi możliwymi dodatkami do skali 1-25.

Panther A by Academy.
Model przerobiony do wersji RC, waloryzowany także blaszkami wykonanymi od podstaw .

Obrazek Obrazek Obrazek

Tiger I by Tamiya (model in progress) .

Obrazek Obrazek Obrazek

T34-85 & SU85 by Tamiya (model in progress) .

Obrazek Obrazek Obrazek

Liny do wyżej pokazanych pojazdów znajdziecie tutaj .
:flag_gb:
Towing cable kits You find here
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 28 grudnia 2012, 16:22

Zamówiłem dwa komplety linek do Tygryska, niestety paczka choć z wierzchu była w porządku to jednak została najwidoczniej ściśnięta tak, że większość kauszy uległo uszkodzeniu, połamały się po prostu.Niby dałoby się skleić SG ale natychmiast zgłosiłem Piotrowi ten fakt, choć na dużo nie liczyłem.Bardzo się miło zdziwiłem bo dostałem od producenta firmy Eureka XXL nowe kausze, dokładnie tyle ile było uszkodzonych. aplauz
Zamawiając innym razem takie zestawy linek podobna sytuacja nie miała już miejsca, więc był to przypadek jednostkowy, ale taka reakcja ze strony producenta bardzo cieszy, za co bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tą sprawę.

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 06 stycznia 2013, 11:43

Czym i jak malować kausze?
Rozumiem, że najlepiej użyć podkładu MrResin Gunze.
Czy malując pędzelkiem trzeba go jakoś rozcieńczać?Czym umyć pędzelek - nitro?Nie lubię takich chemikaliów ale trudno.

Czy same linki są malowane z jakimś podkładem czy bez?
Osobiście malując naciągi samolotów drucik 0,2mm.Najpierw malowałem czarną pactrą A1(podkład dobrze trzyma) potem A 75 stalową.Czy z linkami będzie podobnie?

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 06 stycznia 2013, 12:08

Małowałem to bez podkładu,od razu Humbrolem, najpierw mieszanką H53 i H33.
Jak wyschła farba użyłem jakiegoś z metalizerów, w sumie obojętne, którego zastosujesz i przecierałem metodą suchego pędzla.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 06 stycznia 2013, 13:23

Ale linki czy kausze?Obie części bez podkładu?Konkretnie nigdy jeszcze żywicy nie malowałem.*

Jeszcze jedna bardzo istotna rzecz mianowicie wycinanie kauszy.
Ja takie rzeczy czyli cięcie plastik/drewno wykonuję taką sprytną piłką z żyletki.Na obu ostrzach wycięte są małe ząbki.Jest dostępna w sklepach modelarskich.Gorzej bo uchwyt do tychże żyletek jest niedostępny, dziwna sprawa.
Dostępnym rozwiązaniem wydają się piłki/ostrza firmy OLFA do skalpeli ale nie używam/nie mam więc dokładnie się nie wypowiem.

* - aktualizacja, właśnie zrobiłem próbę na tej żywicy Pactra trzyma się dobrze.Oczywiście o ile nie próbujemy tego zdrapać :-) W każdym razie cieszę się bo obejdzie się bez nitro-smrodów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości na rynku modelarskim, akcesoria dodatkowe / Fresh unpacked / Frisch ausgepackt, Neuheiten”