Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

NEW Gąsienice laserowe do Pz III i Pz IV by Panzer Hobby Art

Części do konwersji, stare edycje modeli w 1-24(25) / Accessories, conversion parts, old model editions at 1-24(25) / Teilen fuer die Konversion des Modellen, Die alte Ausgabe des Modellen im 1-24(25) Massstab

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Posty: 2591
Rejestracja: 27 października 2006, 15:01
Lokalizacja: Gdańsk.PL
Kontakt:

NEW Gąsienice laserowe do Pz III i Pz IV by Panzer Hobby Art

Post autor: PITERPANZER » 04 grudnia 2013, 23:10

Witajcie !
Z wiekiem coraz ciężej realizować mi moje modelarskie marzenia, ale kilka z nich muszę dopiąć . Jednym z takich marzeń są gąsienice do pojazdów rodzin Pz III i Pz IV o szerokości 400mm, z różnymi zębami i różnymi gruntozaczepami.
Obecnie nie planuję gąsienicy w wersji taśmy oraz wypuszczenia wersji ostkettenów i wintertrack`ów, bo te są dostępne w ofercie GPM.
Mam już gotowych kilka wersji produkcyjnych, a testy z laserem rozpocząłem od rzadkiej i późnej wersji używanej np jagdpanzeracvh czy Pz IV J.
Prezentowane ogniwo składa się 8 części i zadaje kłam tym, którzy twierdzą, że laser to pójście na łatwiznę. Mam nadzieję, że pancerni fanatycy znajdą zajęcie na wiele wieczorów składając takie ogniwa.
Wprawne oko dostrzeże na zdjęciach zęby o różnej grubości, to efekt dobierania grubości papieru, tak by jak najwierniej oddać pewne detale. Ogniwa, podobnie jak w plastikach mają być sklejane jedno do drugiego na styk.
Wersja testowa sklejona przy użyciu BCG, z coraz większym moim uznaniem dla tego kleju. Pewne niedoskonałości gruntozaczepów wynikają z mojej nieumiejętności posługiwania się tym specyfikiem i rozmiękania papieru. Ogniwa w taśmę do wszystkich zdjęć złożone bez sklejania jedno do drugiego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Po sklejeniu tylko pewne części wzmocniłem CA, a następnie pomalowałem stalowym i przetarłem metalizerem dla wyciągnięcia cech charakterystycznych tej odmiany. Także dlatego nie użyłem wash`y na tym etapie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na koniec mała przymiarka do tego co jest dalszą częścią planu, czyli żywiczne dodatki w postaci wózków i kół. Wózki przygotował dla mnie Tomek (thx my friend), a koła wybrałem z tego co mi po pierwszych odlewniczych próbach zostało.Najlepsze koła z pierwszej partii poleciały do Tomka (nieźle poczta na nas zarabia ;-) ), więc na szybko użyłem jakie zostały.
Obrazek
Myślę, że cena będzie porównywalna do zestawów obecnych na rynku.
Jakie jest Wasze zainteresowanie takim produktem?
Ostatnio zmieniony 11 października 2014, 11:38 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman
Posty: 365
Rejestracja: 23 grudnia 2011, 09:56
Lokalizacja: £ódź. PL

Post autor: Kordian » 04 grudnia 2013, 23:43

Tak tak czekamy. :okok:

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman
Posty: 1020
Rejestracja: 01 grudnia 2009, 22:55
Lokalizacja: Zagórze / Świętoszów.PL

Post autor: Tommy T.B. » 05 grudnia 2013, 07:34

Jest moc z tymi gąskami :okok:
Moje zainteresowanie oczywiście jest, tym bardziej, że mam w planach skleić jeszcze co najmniej dwa pojazdy na podwoziu Pz IV i tyle samo na podwoziu Pz III ;)
Piterer, świetny temat. Gratuluję!
Widzę, że w końcu coś u Ciebie drgnęło ze sklejaniem, ale ja oczekuję na zupełnie inny wpis z relacji :razz:
Pozdrawiam.
Tommy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości na rynku modelarskim, akcesoria dodatkowe / Fresh unpacked / Frisch ausgepackt, Neuheiten”