NEW Gąsienice laserowe do Pz III i Pz IV by Panzer Hobby Art

Części do konwersji, stare edycje modeli w 1-24(25) / Accessories, conversion parts, old model editions at 1-24(25) / Teilen fuer die Konversion des Modellen, Die alte Ausgabe des Modellen im 1-24(25) Massstab

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Posty: 2643
Rejestracja: 27 października 2006, 15:01
Lokalizacja: Gdańsk.PL
Kontakt:

NEW Gąsienice laserowe do Pz III i Pz IV by Panzer Hobby Art

Post autor: PITERPANZER » 04 grudnia 2013, 23:10

Witajcie !
Z wiekiem coraz ciężej realizować mi moje modelarskie marzenia, ale kilka z nich muszę dopiąć . Jednym z takich marzeń są gąsienice do pojazdów rodzin Pz III i Pz IV o szerokości 400mm, z różnymi zębami i różnymi gruntozaczepami.
Obecnie nie planuję gąsienicy w wersji taśmy oraz wypuszczenia wersji ostkettenów i wintertrack`ów, bo te są dostępne w ofercie GPM.
Mam już gotowych kilka wersji produkcyjnych, a testy z laserem rozpocząłem od rzadkiej i późnej wersji używanej np jagdpanzeracvh czy Pz IV J.
Prezentowane ogniwo składa się 8 części i zadaje kłam tym, którzy twierdzą, że laser to pójście na łatwiznę. Mam nadzieję, że pancerni fanatycy znajdą zajęcie na wiele wieczorów składając takie ogniwa.
Wprawne oko dostrzeże na zdjęciach zęby o różnej grubości, to efekt dobierania grubości papieru, tak by jak najwierniej oddać pewne detale. Ogniwa, podobnie jak w plastikach mają być sklejane jedno do drugiego na styk.
Wersja testowa sklejona przy użyciu BCG, z coraz większym moim uznaniem dla tego kleju. Pewne niedoskonałości gruntozaczepów wynikają z mojej nieumiejętności posługiwania się tym specyfikiem i rozmiękania papieru. Ogniwa w taśmę do wszystkich zdjęć złożone bez sklejania jedno do drugiego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Po sklejeniu tylko pewne części wzmocniłem CA, a następnie pomalowałem stalowym i przetarłem metalizerem dla wyciągnięcia cech charakterystycznych tej odmiany. Także dlatego nie użyłem wash`y na tym etapie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na koniec mała przymiarka do tego co jest dalszą częścią planu, czyli żywiczne dodatki w postaci wózków i kół. Wózki przygotował dla mnie Tomek (thx my friend), a koła wybrałem z tego co mi po pierwszych odlewniczych próbach zostało.Najlepsze koła z pierwszej partii poleciały do Tomka (nieźle poczta na nas zarabia ;-) ), więc na szybko użyłem jakie zostały.
Obrazek
Myślę, że cena będzie porównywalna do zestawów obecnych na rynku.
Jakie jest Wasze zainteresowanie takim produktem?
Ostatnio zmieniony 11 października 2014, 11:38 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman
Posty: 366
Rejestracja: 23 grudnia 2011, 09:56
Lokalizacja: £ódź. PL

Post autor: Kordian » 04 grudnia 2013, 23:43

Tak tak czekamy. :okok:

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman
Posty: 1080
Rejestracja: 01 grudnia 2009, 22:55
Lokalizacja: Zagórze / Świętoszów.PL

Post autor: Tommy T.B. » 05 grudnia 2013, 07:34

Jest moc z tymi gąskami :okok:
Moje zainteresowanie oczywiście jest, tym bardziej, że mam w planach skleić jeszcze co najmniej dwa pojazdy na podwoziu Pz IV i tyle samo na podwoziu Pz III ;)
Piterer, świetny temat. Gratuluję!
Widzę, że w końcu coś u Ciebie drgnęło ze sklejaniem, ale ja oczekuję na zupełnie inny wpis z relacji :razz:
Pozdrawiam.
Tommy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości na rynku modelarskim, akcesoria dodatkowe / Fresh unpacked / Frisch ausgepackt, Neuheiten”