Sd.Kfz.232 (6 rad)/ GPM 4/2006

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

marcin2248
Czołgista / Tankman

Sd.Kfz.232 (6 rad)/ GPM 4/2006

Post autor: marcin2248 » 18 stycznia 2014, 14:05

Witam
Przedstawiam kolejny model jaki udało mi się wykonać. Jest to niemiecki samochód pancerny Sd.Kfz.232 (6 rad). Model pochodzi z wydawnictwa GPM nr 4/2006r. Opracowanie jest całkiem przyjemne i model budowało się bez większych problemów. Wycinanka proponuje wykonanie wnętrza i otwieranych włazów. Niestety wnętrze to jest tak ubogie, że zrezygnowałem z jego budowy, w dodatku nie mogę do końca przekonać się do sklejania elementów, których nikt poza mną i tak nie zobaczy. Zmieni się to może przy kolejnych modelach ze stajni GPM-u, które wnętrze mają całkiem ciekawe. Jak widać na zdjęciach model malowany i waloryzowany. Oznaczenia to kalkomania wykonana samodzielnie i przy kolejnych modelach chyba nie wrócę już do malowania od szablonu i pozostanę przy tej technice. Dla odmiany, po czystym Schwimmwagenie, kolejny model postanowiłem trochę ubrudzić. Pojawił się więc dość obfity wash, po raz pierwszy próbowałem wykonać tzw. rainsy, często stosowane w plastikach. Debiutem było także użycie pigmentów firmy Vallejo, które naniosłem na model aerografem. Ocenę pozostawiam Wam i zapraszam do galerii:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 18 stycznia 2014, 14:18

Marcin, świetny model, po prostu mistrowski, ale w końcu Koledzy kiedyś obedrą Cię żywcem ze skóry za brak relacji. :playing:
Ja będę trzymał i pomagał oraz zagłuszał krzyki :mellody:
Gratulacje, a Tommy wstawi POW.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 18 stycznia 2014, 23:11

PITERPANZER pisze:... ale w końcu Koledzy kiedyś obedrą Cię żywcem ze skóry za brak relacji. :playing:
Ja będę trzymał i pomagał oraz zagłuszał krzyki :mellody:
Jednak wcześniej będziemy lać Go pałami , a żeby Marcinek w końcu nam zapamiętał, że relacja, to bardzo ważna sprawa :trollface:
Co do samego modelu, to dla mnie bajerka! Gratuluję! :wave:
I jak Piter już wczesniej zapowiedział, zdjęcie modelu wyląduje zasłużenie na POW :Default:
Pozdrawiam
Tommy

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 19 stycznia 2014, 09:31

Oglądając właśnie takie modele, czasami mam ochotę rzucić wszystko w diabły i zacząć grać w gry komputerowe albo ćwiczyć kciuk na pilocie telewizora. A tak na poważnie świetna robota.

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 19 stycznia 2014, 15:34

Marcin jakby Ci zabrakło paliwa, objeżdżając okoliczne fora, to mogę pożyczyć zbiorniki.Czyste, ropa nie była jeszcze wlewana ;-)

marcin2248
Czołgista / Tankman

Post autor: marcin2248 » 19 stycznia 2014, 16:09

Dzięki Panie Dziobak,
jak będzie trzeba to natrzepie kanistrów z GPMu( oczywiście z galeriami) i dojadę wszędzie.
Pozdrawiam
Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”