Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Niemiecka armata 2 cm FLAK 38 /HALIŃSKI 4/2004

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Niemiecka armata 2 cm FLAK 38 /HALIŃSKI 4/2004

Post autor: konradoo » 02 lutego 2014, 19:50

Witam!

Przedstawiam galerię modelu niemieckiej holowanej armaty przeciwlotniczej kalibru 20 mm FLAK 38 wydawnictwa Haliński. Kilka słów o samym modelu, na pewno należy on do trudnych ze względu na dużą ilość małych części oraz kształt samej lawety gdzie można bardzo łatwo przekosić oś symetrii. Sam model nie do końca oddaje oryginał działa, ale jest to model z przed kilku lat więc można na to przymknąć oko. Model sklejało się przyjemnie :-D bardzo dużo elementów robiłem od podstaw po za tym pierwszy raz wykonywałem "brudzenie" co nie do końca wyszło jak chciałem. Zapraszam do galerii.

[center]Obrazek[/center]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czekam na wasze pytania i ocenę oraz komentarze, pozdrawiam - konradoo

--
Ostatnio zmieniony 20 marca 2015, 18:36 przez konradoo, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 02 lutego 2014, 20:06

Zacznę od tego że bardzo mi się podoba, a zwłaszcza na dioramie.
Czy model był malowany, czy bardzo dobry dobór pigmentów spowodował u mnie mętlik w głowie.
Dałeś bardo dużo zdjęć, ale wszystkie z lotu ptaka, może kilka z perspektywy wzrostu człowieka było by też ciekawych? To tylko taka mała dygresja, naprawdę malutka, a być może to tylko moje prywatne odczucie?

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 02 lutego 2014, 20:12

Dzięki Arek model nie był malowany, do brudzenia używałem 3 kolorów. Jeśli chodzi o zdjęcia to ciekawa wskazówka, fakt jest taki że model miałem na wysokości kostek aby złapać jak najlepsze światło. Będę następnym razem miał na uwadze to co napisałeś :)

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 02 lutego 2014, 20:21

Jeśli nie był malowany to tym bardziej chylę czoła. Jakich pasteli używałeś?, czy lakierowałeś model przed pastelami, czy zabezpieczałeś je w jakiś sposób po nałożeniu?

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 05 lutego 2014, 20:40

Każdy model jaki robię, maluje lakierem samochodowym w sprayu z CASTORAMY bez różnicy jakim ważne że z połyskiem grubą warstwą. Pastele to TAMIYA WATHERING MASTER, na koniec 2 warstwy PACTRY - lakier matowy akrylowy.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 09 lutego 2014, 09:15

Konradoo, moje gratulacje. Piękna dioramka :okok:
Mimo, iż projekt ma już swoje lata, to w rękach tak wprawnego modelarza jak Ty, można zdziałać cuda, a na zwieńczenie Twojej pracy - zdjęcie tygodnia :Default:
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne projekty.

Tommy

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 09 lutego 2014, 17:26

Dziękuje Panowie. Nie spodziewałem się... :Default:
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2014, 19:22 przez konradoo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”