Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

T-34 Das reich/GPM

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Demon
Czołgista / Tankman

T-34 Das reich/GPM

Post autor: Demon » 04 marca 2015, 17:05

Po około 8 miesiącach klejenia skończyłem rzeczonego kundla. Pomimo sporej ilości negatywnych opinii kleiło się go bardzo przyjemnie. Trochę czasu zeszło mi z gąsienicami, ale to nie ze względu na ich złożoność, tylko na braki w zakresie sił i zapału do klejenia – realnie do zrobienia w 2 tygodnie. Żeby nie było za różowo, Piterpanzer już mnie uświadomił, że nieprawidłowe (sic!) są kształty zębów…musicie wybaczyć, nie będę tego zmieniał. Na usprawiedliwienie tylko dodam, że te gąsienice są z modelu.
Ten model to był mój taki pierwszy raz z „laserami”, nie miałem na ich temat opinii…teraz mam. IMO bardzo fajny dodatek w przypadku niektórych elementów:
- wręgi – rewelacja, szkielet gotowy błyskawicznie, bez odcisków na palcach, bez smrodzenia całego mieszkania smarowaniem dużych powierzchni;
- elementy typu siatki, czy inne kratki – j.w., można je wprawdzie wydłubać z siatek metalowych, jednak praca z tymi to wygoda;
- różne elementy typu koła – bez sensu, praktycznie nie do wykorzystania w przypadku modelu nie malowanego, elementy mi pozostały.
Co ciekawe bardzo potrzebnego elementu, czyli kształtek kół nośnych w ogóle nie było w zestawie.
A teraz zapraszam do obejrzenia galerii końcowej, and see you next time ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 04 marca 2015, 17:54

Gratuluję ukończenia modelu, fajne opracowanie kolejnego teciaka, tym razem z dopancerzeniem.
Czuję się jakoś z nim związany, bo pomagałem Maćkowi podsyłając materiały do wieży.
Demonie niestety kolejny błąd, poza zębami gąsienic demoluje obraz końcowy, a mianowice żebra kół stalowych wystające poza obrys obręczy.
Nie widziałeś ani jednego zdjęcia oryginału? Ty stary pancerny wyga takiego knota posadziłeś? :oops:
Zrób coś z tym proszę, podetnij je i zapaćkaj pigmentowym błotem lub wymień koło na inne.
Poza tym podoba mi się i już.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2015, 17:58 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 04 marca 2015, 19:25

I ja gratuluję szczęśliwego ukończenia kolejnego modelu.
Nie znam się na ruskim sprzęcie, ale pomimo uwag Piotra, które Ci wytknął, mnie osobiście model się bardzo podoba, bo jest czyściutko oraz starannie sklejony. Mnie na taki wyczyn bez malowania chyba nie stać...

Czekam na kolejną Twoją relację. Co tym razem wyląduje na macie?
Pozdrawiam serdecznie

Tommy
Ostatnio zmieniony 04 marca 2015, 19:26 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 04 marca 2015, 20:24

Jak dopadnę małe i ostre nożyczki, to spróbuję te żeberka przyciąć tak, żeby nie wystawało. Wymiana kół w grę nie wchodzi - musiałbym chyba kupić nową wycinankę, a to wydaje mi się mocno finansowo nieuzasadnione. Natomiast nawet hipotetyczne ich posiadanie i sklejenie od nowa ze względu na moc supergluta wzmacniającego połączenie kół z wahaczami, a wahaczy z kadłubem uniemożliwia bezstratne wykonanie takiej operacji.
Natomiast w związku z tym, że warsztat pustki nie lubi....już na nim wylądował Sdkfz 250/9 Ausf. A ;) - relacja wkrótce.
A wracając jeszcze do tematu zdjęć obiektów oryginalnych...miałem opracowanie Kagero dot. T34/76 oraz śledziłem Twoja Piter dyskusję na konradusie dotyczącą zgodności, wersji, zakładów produkujących, okresów produkcji, serii, podserii....i sorki, ale odpuściłem dochodzenie prawdy historycznej, zgodności z czymkolwiek i kiedykolwiek T-34, bo do tego to trzeba by doktorat zrobić ;) Skleiłem zabawkę, która mi się odkąd zobaczyłem ją w wersji płaskiej spodobała :D

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 04 marca 2015, 20:58

Zgadzam się z Tobą, dyskusja z Janem, który siedział na wielu T34 z miarką to trudna sprawa, ale kół stalowaych z amortyzacją były 2 rodzaje i to akurat czy żeberka wystawały czy nie jest niepodważalne. Samo Kagero pokazuje model z Poznania, ten jest na kołach pełnych z pełnym bandażem, to model późnieszy od Twojego, więc bazowanie na nim nic nie da.
Gdybym mógł zaproponować, to w modelu T34 Pawła Mistewicza masz 2 rodzaje kół, mając wycinankę możesz wykorzystać pełne koło, tyle, że będzie zielone. To mogło się zdażyć w trakcie użytkowania ;-)
Przycięcie żeberek to także rozwiązanie i najpewniej tędy najszybciej wybrniesz z problemu. Powodzenia.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”