Pz.Sp.Wg. II Luchs / WAK

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Sicore
Czołgista / Tankman

Post autor: Sicore » 26 lutego 2015, 00:30

W końcu klejenie tego modelu mam za sobą, jeszcze malowanie, ślady eksploatacyjne i weathering...
Tak się w życiu ułożyło, że przez ostatnie dwanaście miesięcy, ten model był jedynym, przy jakim jakiekolwiek prace trwały.
Cholernie długo się schodzi z wyposażeniem zewnętrznym niemieckich pojazdów, choć patrząc na zdjęcia, to nie za wiele tego. Obecnie mój czas wolny wygląda tak, że dziennie, jak już zasiądę do tego, powstaje jeden element...
Jak widać, detale są z żywicy. Kanistry, doskonałe swoją drogą, z modelu Zundapp z Tasca, reszta z Pz.II, też Tasca, wzbogacone blachami Aber, przed odlaniem oczywiście. Mocowania wzorowane na blaszkach Aber.
Do następnego Niemca na pewno użyję blaszek z uchwytami do narzędzi, samych narzędzi mam odlany mały zapas.
Lina holownicza, a dokładniej jej uchwyty nie przyklejone jeszcze, założona do kształtowania i przed malowaniem ją zdejmę. Sam jej układ dziwny, brak mocowań katuszy, ale na zdjęciach co mam, też ich nie widzę, z resztą nie mam zdjęć, na których widać linę. Projektant proponuje położenie katuszy pomiędzy wylotami i wlotami powietrza. Mi to nie pasuje jakoś, jak i fakt, że lina jest tylko jedna. Nic to, zostanie jak jest.
Z resztą brakuje mi też w tym modelu klaksonu i tylnego światła.
W temacie tyłu, dorobiłem stelaż na kanistry, by tam było trochę ciekawiej.
Antena Fug8, wygląd hipotetyczny, dałem ją na pręcie 1,8m, wątpię by była na tej szpiczastej, jak druga, raczej nie była ona przystosowana by na niej coś montować.
Tyle pisania, zanim sam się zamotam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2015, 00:33 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 26 lutego 2015, 10:01

Super, rewelacja. Detale dociągnięte, a te części od Tasci są naprawdę fajne.
Mam motorek i Pz II więc też sobie naklonuję. Czekam na malowaniei galerię końcową ,a potem na relację z budowy plastików. Figurki do motorka już kupiłeś? Gdybyś się decydował to może wspólny zakup i jakiś rabat wyrwiemy?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Sicore
Czołgista / Tankman

Post autor: Sicore » 26 lutego 2015, 15:38

Motorek to sam nie wiem czemu kupiłem, może jakaś promocja była ha ha ha.
Nawet nie mam go w planach i pomysłu co z nim robić.
Plan na ten rok, to skończyć wszystko rozgrzebane i zacząć podstawki/gablotki na już ukończone. Bardzo ambitny plan...

Sicore
Czołgista / Tankman

Post autor: Sicore » 14 marca 2015, 16:06

Żółtaczka wyleczona. Model pomalowany i gotowy do brudzenia. Trochę było z tym zabawy, bo model nie był przewidziany do malowania. Będę się starał nie przesadzić z tym. Może modele waloryzowane wg. "hiszpańskiej" szkoły budzą większy szacun wśród gawiedzi, ale nie przemawia do mnie pojazd, będący kilka miesięcy w służbie, a wyglądający, jak wrak wyciągnięty z bagna po 50 latach... Z resztą taki Luchs to mógł tylko wyglądać jak prawie nowy, lub po dobrym trafieniu, jak kupa złomu.

Zdjęcia masakra, bo kupiłem obiektyw makro, ogólne z resztą też nim. Szkoda, że na potrzeby forum trzeba je tak zmniejszyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 14 marca 2015, 16:30

Ja fier... ale fajny czołg, pierwszy malowany u Sicora, co mnie bardzo, ale to bardzo cieszy.
Bardzo dziękuję za prawidłowo pomalowane nożyce, teraz możesz nieść te zdjęcia/info pod strzechy. Kanistry super. Lampa Bosch, a szczególnie jej podstawa to już klasa najwyższa.
Lampa notek z tyłu ma do poprawki kolor szkła.
Żeby nie było łatwo 2 wersje koloru na dole i kształt szkła różny.
Kolor podnośnika raczej był w kolorze pojazdu z tego co widziałem z wykopalisk.
Załączniki
Notek CIMG3069.jpg
Notek IMG_0114.jpg
jack20ton-02.jpg
Ostatnio zmieniony 14 marca 2015, 16:33 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Sicore
Czołgista / Tankman

Post autor: Sicore » 16 marca 2015, 00:57

Dzięki Piter, coś mi się ubzdurało, że te kolory są odwrotnie. Malowanie nożyc jeszcze poprawiłem, a podnośnik już taki zostanie.

W trakcie brudzenia, zanim wszystko zepsuję pastelami. Najchętniej bym ich nie dawał, ale trzeba jakoś połączyć górę z dołem.
Obecnie model jest po rainsach i washu. Z rainsów zrobiły się bardziej filtry, na początku nie podobało mi się to, ale w sumie jest nieźle. Filtry, jak to filtry, ujednoliciły kolorystykę modelu, plamy już tak nie kontrastują.
Wash też nie wyszedł jak chciałem. Dawno się w to nie bawiłem i wyszedłem z wprawy.
Pasteli będzie jak najmniej, może też dojdzie minimalna ilość odrapań i rdzawych zacieków, ale jeszcze nie jestem pewien.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sicore
Czołgista / Tankman

Post autor: Sicore » 11 kwietnia 2015, 00:40

Model skończony. Jak przypuszczałem, nie poszło dobrze z pastelami. Wszystko przez wspaniały sido, tak zachwalany na polskich forach. Jest dobry bo tani, i chyba to jedyna jego zaleta...
Plan był, by tylko lekko psiknąć pigmentami i je spłukać spirytem, by na górze powstało coś w stylu pigmentowego washa. Niestety sido nie dał rady i w kilku miejscach wszystko, co zrobiłem wcześniej, się zmyło.
Potem były tylko próby ratowania modelu, więcej pigmentów, tam gdzie się zrobiło goło, a potem kombinowanie, by wszystko stanowiło spójną całość.
Jest jak jest, po poprzednim etapie bardziej mi się podobał...
Nic, nauczka na przyszłość.
Ale co by się nie smucić za bardzo, wystarczy cofnąć się kilka postów i zobaczyć, jak model wygląda w standardzie.

Zapraszam do galerii.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 12 kwietnia 2015, 09:59

Nigdy nie miałem takich problemów z sido. Częściej z matowym lakierem, jako ostatnią warstwą, gdzie robi się biały śnieg miejscami.
Sicorku zdradź jeszcze kolor tego żółtego bazowego, bo bardzo nam się spodobał.
Obrazek

Sicore
Czołgista / Tankman

Post autor: Sicore » 12 kwietnia 2015, 11:42

Widzę, że muszę jeszcze poeksperymentować z sido, ale to już pozaustrojowo.
Ten żółty, to był szary H79 z mr.color, tylko po dwóch filtrach tak wygląda.
Na zdjęciach świeżo po malowaniu, widać oryginalne kolory kamo.
Z resztą efekt końcowy w porównaniu do wyglądu modelu po malowaniu, pokazuje jak bardzo ważny jest prawidłowy wybór kolorów kamo haha.
Pozdro

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 12 kwietnia 2015, 14:54

Żółty to szary,hmmm ?
Właśnie patrzyliśmy w katalogu Humbrola na 79 i się nie zgadzało.
Nie rozumiem.
Edit: teraz już wiem
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2015, 14:56 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”