Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Type 97 SHINHOTO Chi-Ha/ MODEL HOBBY/1944 Saipan

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Type 97 SHINHOTO Chi-Ha/ MODEL HOBBY/1944 Saipan

Post autor: konradoo » 17 lipca 2015, 20:42

Po długich bojach przedstawiam model Japońskiego czołgu średniego Type 97 SHINHOTO Chi-Ha, model został wydany przez wydawnictwo MODEL HOBBY ze Szczecina a autorem opracowania jest Pan Marian Sobel. Model przedstawia wóz z 9 Sensha Rentai (9 Pułk Czołgów) walczącego w czerwcu 1944 na Saipanie. Budowa modelu z powodu wielu obowiązków trwała 1,6 roku i została zakończona jeszcze w 2014 ale dopiero teraz znalazłem czas aby go zaprezentować. Na początku budowałem dwa modele równocześnie. W miare postepu prac musiałem zrezygnować z "bliźniaka" bo było za dużo elementów do wykonania na raz.

Samego modelu chyba nie trzeba przedstawiać, z mojej strony zostały dodane: nity, stalowe liny, metalowa lufa KM-u, laserowo wycinane gąsienice. Model dodatkowo wzbogaciłem o wiele elementów na podstawie monografii AJ PRESS - JAPOŃSKA BROŃ PANCERNA oraz zdjęć znalezione w sieci. Do modelu została wykonana mała winietka oraz laserowo wycinany napis dzięki uprzejmości wydawnictwa MODEL HOBBY, za co z tej strony dziękuję.

Zdjęcia modelu:

[center]Obrazek[/center]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia modelu z winietką

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania :honoring:

--
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2015, 14:43 przez konradoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 18 lipca 2015, 08:36

No to Konrad poleciałeś grubo po bandzie :okok:
Model w Twoim wykonaniu bardzo mi się podoba, a wraz z podstawką tworzy wspaniałą jedność.

Moje gratulacje i czekam na kolejny model :Default:
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2015, 08:37 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 20 lipca 2015, 14:26

Model pierwsza klasa, świetne wykonanie, bardzo dokładne.
Model sam w sobie ma bardzo fajną kolorystykę, odcienie kolorów nie są ani za ciemne ani za jaskrawe, przez co model wygląda bardzo naturalnie.
A w połączeniu z dioramą jest idealnie. oklask2

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 20 lipca 2015, 14:54

Dzięki Panowie :Default:

Bez przesady , jak widzę wasze modele i to co z nimi wyprawiacie to się czuję bardzo mały.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2015, 14:54 przez konradoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 20 lipca 2015, 14:56

Nie bąź taki skromny .
Super model zrobiłeś na klimatycznej podstawce.
Jedna uwaga , podobna do tej jaką wpisalem Koledze z Pz III. Czołgi powinny wmielić się w grunt, chociaż trochę ;-)
Nagroda zasłużona- zdjęcie tygodnia.
I tak trzymaj!
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 20 lipca 2015, 15:09

Wiem Piter bo już pisałeś mi to wcześniej, czołg i tak jest wgryziony w koleiny ale zbyt płytko. Ziemia jest zrobiona z zaprawy tynkarskiej i po wyschnięciu była już tak twarda że ciężko było w niej grzebać. Jeszcze raz dzięki za uznanie :honoring:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 20 lipca 2015, 15:45

Frezem spróbuj się pobawić, może pomoże, albo nałóż dodatkową warstwę ziemi obok gąsienic i będzie wyglądało, że stoi głębiej.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 23 sierpnia 2015, 10:05

Model tego "Japończyka" wykonałeś fantastycznie i otoczenie także. Jedyne, co rzuciło mi się w oczy, jak oglądałem te szczegóły Twojego wykonania, to zbyt cienki w stosunku do całości drucik, na którym umieściłeś lampę na przednim pancerzu. Ale to drobiazg, całość modelu jest świetnie odwzorowana. Gratulacje!
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 05 września 2015, 14:11

Wielkie dzięki. Sławku tak było w oryginale, po za tym mnie osobiście rażą druty za grube. Lepiej żeby był cieńszy niż miałby być za gruby :)
Ostatnio zmieniony 05 września 2015, 14:12 przez konradoo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”