Type 97 SHINHOTO Chi-Ha/ MODEL HOBBY/1944 Saipan

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Type 97 SHINHOTO Chi-Ha/ MODEL HOBBY/1944 Saipan

Post autor: konradoo » 17 lipca 2015, 20:42

Po długich bojach przedstawiam model Japońskiego czołgu średniego Type 97 SHINHOTO Chi-Ha, model został wydany przez wydawnictwo MODEL HOBBY ze Szczecina a autorem opracowania jest Pan Marian Sobel. Model przedstawia wóz z 9 Sensha Rentai (9 Pułk Czołgów) walczącego w czerwcu 1944 na Saipanie. Budowa modelu z powodu wielu obowiązków trwała 1,6 roku i została zakończona jeszcze w 2014 ale dopiero teraz znalazłem czas aby go zaprezentować. Na początku budowałem dwa modele równocześnie. W miare postepu prac musiałem zrezygnować z "bliźniaka" bo było za dużo elementów do wykonania na raz.

Samego modelu chyba nie trzeba przedstawiać, z mojej strony zostały dodane: nity, stalowe liny, metalowa lufa KM-u, laserowo wycinane gąsienice. Model dodatkowo wzbogaciłem o wiele elementów na podstawie monografii AJ PRESS - JAPOŃSKA BROŃ PANCERNA oraz zdjęć znalezione w sieci. Do modelu została wykonana mała winietka oraz laserowo wycinany napis dzięki uprzejmości wydawnictwa MODEL HOBBY, za co z tej strony dziękuję.

Zdjęcia modelu:

[center]Obrazek[/center]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia modelu z winietką

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania :honoring:

--
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2015, 14:43 przez konradoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 18 lipca 2015, 08:36

No to Konrad poleciałeś grubo po bandzie :okok:
Model w Twoim wykonaniu bardzo mi się podoba, a wraz z podstawką tworzy wspaniałą jedność.

Moje gratulacje i czekam na kolejny model :Default:
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2015, 08:37 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 20 lipca 2015, 14:26

Model pierwsza klasa, świetne wykonanie, bardzo dokładne.
Model sam w sobie ma bardzo fajną kolorystykę, odcienie kolorów nie są ani za ciemne ani za jaskrawe, przez co model wygląda bardzo naturalnie.
A w połączeniu z dioramą jest idealnie. oklask2

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 20 lipca 2015, 14:54

Dzięki Panowie :Default:

Bez przesady , jak widzę wasze modele i to co z nimi wyprawiacie to się czuję bardzo mały.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2015, 14:54 przez konradoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 20 lipca 2015, 14:56

Nie bąź taki skromny .
Super model zrobiłeś na klimatycznej podstawce.
Jedna uwaga , podobna do tej jaką wpisalem Koledze z Pz III. Czołgi powinny wmielić się w grunt, chociaż trochę ;-)
Nagroda zasłużona- zdjęcie tygodnia.
I tak trzymaj!
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 20 lipca 2015, 15:09

Wiem Piter bo już pisałeś mi to wcześniej, czołg i tak jest wgryziony w koleiny ale zbyt płytko. Ziemia jest zrobiona z zaprawy tynkarskiej i po wyschnięciu była już tak twarda że ciężko było w niej grzebać. Jeszcze raz dzięki za uznanie :honoring:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 20 lipca 2015, 15:45

Frezem spróbuj się pobawić, może pomoże, albo nałóż dodatkową warstwę ziemi obok gąsienic i będzie wyglądało, że stoi głębiej.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 23 sierpnia 2015, 10:05

Model tego "Japończyka" wykonałeś fantastycznie i otoczenie także. Jedyne, co rzuciło mi się w oczy, jak oglądałem te szczegóły Twojego wykonania, to zbyt cienki w stosunku do całości drucik, na którym umieściłeś lampę na przednim pancerzu. Ale to drobiazg, całość modelu jest świetnie odwzorowana. Gratulacje!
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 05 września 2015, 14:11

Wielkie dzięki. Sławku tak było w oryginale, po za tym mnie osobiście rażą druty za grube. Lepiej żeby był cieńszy niż miałby być za gruby :)
Ostatnio zmieniony 05 września 2015, 14:12 przez konradoo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”