Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

T34-76 STZ/Answer+scratch+Tamiya+PHA/1Bryg Pancerna

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

T34-76 STZ/Answer+scratch+Tamiya+PHA/1Bryg Pancerna

Post autor: PITERPANZER » 11 sierpnia 2015, 22:48

Hello!
Tak mnie od dawna nosiło na ten model jako, że to wersja bazująca na czołgu z Gdańska ma być. Już jednego takiego zbudowałem, tyle, że w skali 1-35, bazując na pomniku i jego zdjęciach z 1946.
Wg legendy ma to być czołg por. Miazgi, ale jakoś ciężko w to uwierzyć czytając chociażby Magnuskiego. Eh tam, niech legenda zostanie ;-)
Jako, że robiąc porządki skompletowałem sobie zestaw kółek na hybrydę to i napędu na wieżę dostałem. Reszta będzie plastikowo-żywiczna, choć i na wieży zamontuje pewnie odlewy tego co posklejałem z kartonu.
Bazą jak poznajecie jest Answer, ale już osłona armaty pochodzi z GPM, podobnie jak większość włazu. Lufa produkcji Panzer Hobby Art. Pierscień wieży także został poddany przeróbce, tak by pasował do nowego stropu na którym będzie pierścien wieży, wycięty laserem i z zębami oczywiście ;-).
jako że to produkcja STZ z roku 41 to i tylna płyta kadłuba do wymiany i koniecznie prostokątny właz. Oj dużo przeróbek na kadłubie mnie czeka, a także gąsienice waflowe 550mm z PHA.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zapomniałbym dodać, że podobnie jak w wieży z zakl.112 wszystko ma się otwierać i ruszać, więc teraz trochę zwolnię.
By the way, też macie problemy z photobucket`em? Nie mogę znaleźć swojej biblioteki z folderami.

--
Ostatnio zmieniony 10 września 2017, 18:48 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

TankIndustry
Czołgista / Tankman

Post autor: TankIndustry » 12 sierpnia 2015, 05:43

Looks great P! ... nice work!
TankIndustry

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 13 sierpnia 2015, 21:41

Oj dużo masz tych projektów na raz.
A w tym tyle przeróbek, że w sumie to tak jak byś od podstaw robił.
Poczekamy zobaczymy.

Jak ostatnio robiłem aktualizację w niedzielę to photobucket działał bez zarzutu.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 13 sierpnia 2015, 22:01

Taki etap budowy, że coś się przygotowuje pod żywicę, później czeka, aż przyjdzie moment i wszystkie się złoży prawie seryjnie. I będzie nuda, galeria za galerią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 14 sierpnia 2015, 17:34

No proszę, człowieka na chwilę zabrakło, a tu taka niespodzianka, Piter ruszył z kolejnym modelem :Default:

Z całego serca życzę Ci wytrwałości, cierpliwości abyś ukończył ten model w całości w jak najszybszym czasie.
Mam nadzieję, że kaczor nie podzieli takiego losu jak pozostałe Twoje projekty... ;) Ty już dobrze wiesz o czym mówię :glasses:

Działaj dalej <piwko>

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 14 sierpnia 2015, 21:09

Tommy już pisałem, robie równolegle pewne rzeczy do etapu,który wymaga przerwy technologicznej, ale okrążenie się zacieśnia i pewnego dnia skończę kilka modeli na raz.
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 16 sierpnia 2015, 12:15

No proszę tydzień mnie nie było a tu taka niespodzianka. Szykuje się kolejny piękny model.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 10 września 2015, 21:03

Coś tam dokleiłem, pogładziłem i "pospawałem".
Spaw jak zwykle u mnie to klej Humbrol i szpachla Wamodu, wymieszane do płynnej konsystencji i nakładane wykałaczką, a później ugniatane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przyokazji inna odmiana osłony Km
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 września 2015, 21:17 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 11 września 2015, 19:20

O widzę, że i rusek też ruszył do przodu! Trzymam kciuki :okok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”