Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

KW-1 /Modelik/

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 05 września 2014, 12:34

Pan Dziobak pisze:Galeria za parę dni.
To ja z gratulacjami i ochami poczekam te parę dni. ;)

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 05 września 2014, 12:41

A w Przyciszowie może będziesz wraz z modelem?

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 września 2014, 12:45

Model super, ale samo brudzeni zbyt regularne.Chyba powinieneś jaką asymetrię wprowadzić i dołożyć jakiś pierwiastek szaleństwa :attack: w chwili brudzenia.
Może browar przed? <piwko>
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 05 września 2014, 13:32

W Przeciszowie nie będę.

Browar?Dziękuję jestem abstynentem.

Piter, tu nie ma miejsca na żadne szaleństwo ;) Załoga tego czołgu jest wyjątkowo odpowiedzialna i ostrożna, inaczej nie dostali by kluczyków do czołgu :playing:
Brudzenie to zupełnie, nie moja specjalność.
Bardzo się cieszę, że udało Mi się skończyć relację, gdyż teraz potrzebuję czasu na inne sprawy.
Ostatnio zmieniony 08 września 2014, 18:31 przez Pan Dziobak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 września 2014, 12:02

Piękny model Ci wyszedł i można się w niego wpatrywać godzinami...
Co do samego wykonania modelu nie mam zastrzeżeń, bo to jest mistrzostwo samo w sobie :okok: .
Jednakże przed wykonaniem zdjęć do galerii, popracuj nad kurzeniem, błoceniem układu jezdnego i boków wanny. Wygląda jakby ktoś rzucał błotem do niego, a nie o taki efekt tu chodzi.
Jeśli nie chcesz z nim poszaleć jak proponował Piotrek, to postaraj się uzyskać taki efekt jak zrobiłeś na dachu wieży lub płycie nadsilnikowej.
No chyba, że chcesz nam przedstawić swoje postępy w brudzeniu, które się zmieniły diametralnie :Default:
Dla porównania zamieszczam dwa zdjęcia Twojego autorstwa.
Bardzo mi się podoba :Default:
Obrazek

To mi się nie podoba ;)
Obrazek

I co sam o tym sądzisz? Nie uważasz, że to psuje cały efekt Twojego wspaniałego modelu? :Default:

Pozdrawiam serdecznie
Tommy
Ostatnio zmieniony 06 września 2014, 13:29 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 06 września 2014, 13:44

Dziękuję Tommy.
To znaczy za mało czy za dużo?
Jeżeli dodać to takie mocniejsze ciapy, czy przetrzeć tym pigmentem?

Ująć nic nie da rady, farbka Vallejo i te sprawy.Ani tego zdrapać, a gdyby próbować wilgotnym wacikiem to zejdzie cała zielona.
Przy gąskach, które malowałem Pactrą mogłem wacikiem nasączonym alkoholem zmyć pigment w każdej chwili.Tutaj przy tej farbce, nie zabezpieczonej żadnym lakierem, nie da rady.
Ostatnio zmieniony 11 września 2014, 20:52 przez Pan Dziobak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 06 września 2014, 13:51

Chodzi nam o asymetrię i nieregularność w nałożeniu brudu, tak by wyglądało to na naturalne zabrudzenia, a nie obrzucenie błotem przez przeciwnika ;) .
Poza tym całkowicie brak zacieków ,a chociaż kilka powinno się pojawić.
Zerknij na moje zabawki jeśli chcesz :
T34-76 N121
Cromwell Hela
T34-76 N 212
Znajdziesz tam jeszcze więcej modeli.
Mocniejsze błocenie masz tutaj . Testowałem je na starych plastikach z lat 70-tych.
Ostatnio zmieniony 06 września 2014, 13:55 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 06 września 2014, 14:28

W takim razie, mówię pas. ;)
Czego miałem się nauczyć, to się nauczyłem, czego nie umiem, to wiadomo, może będzie lepiej następnym razem.

Miałem plany, oczekiwania, co bym chciał osiągnąć, sklejając pierwszy model czołgu.Wykonałem "pińćset" procent normy i przyznaję się, że trochę mam obawy, jak wysoko zawiesiłem sobie poprzeczkę przy następnym projekcie :fear:

Piter czy te brudzenia robiłeś pędzelkiem czy aerografem?
Czy jeśli aero, to czy pędzelkiem, też da się tak zrobić?

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 06 września 2014, 14:33

Wszystkie grube brudzenia wykonane pigmentami nakładanymi pędzlem.
Brudzenia na teciakach są robione z aero, przy użyciu bardzo rozcieńczonej H110, a następnie w niektórych miejscach rozmywane pędzlem.
Poprzeczke ustawiłeś bardzo wysoko, dla mnie relacja roku, czas na to by powiedzieć ostatnie słowo a, nie pass. Masz w Warszawie Kolegów modelarzy, spotykają się co weekend, poproś by ci pomogli lub dodali odwagi. Czasem wystarczy poprowadzić komuś rękę i zaraz złapie o co chodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 września 2014, 16:18

Widzę, że moich wyjaśnień już nie potrzeba.
Piotrek Ci już wszystko doskonale wytłumaczył. Nic dodać, nic ująć ... ;)

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 06 września 2014, 20:10

Gdybym kiedykolwiek zbudował taki model to miałbym poważne obawy przed jego "brudzeniem". Wiadomo jak łatwo jest wszystko sp........
Jeśli nie czujesz się na siłach to daj sobie spokój przynajmniej na jakiś czas, odpocznij od niego, dla odpoczynku sklej coś mniej pracochłonnego czego nie będzie ci tak bardzo szkoda jeśli coś pójdzie nie tak i na nim próbuj swoich sił. A do KW zawsze możesz powrócić jak będziesz pewniejszy swoich umiejętności.Patrz jak to zrobił Mario, piękne modele po jakimś czasie zrobił jeszcze piękniejsze.
Dla mnie też jest to relacja roku, ale brakuje tej przysłowiowej wisienki na torcie. Przy twoich wspaniałych umiejętnościach wszystko jest możliwe, naprawdę potrafisz zrobić wszystko. Może pomocne będą filmiki zamieszczone na Youtube zamieszone przez (Mig ) a może zbuduj sześcian z kartonu, pomaluj go na zielono i na nim trenuj to wszystko co chciałbyś spróbować, zawsze możesz zbudować kolejny sześcian i próbować jeszcze raz. Tobie na pewno się uda.
Szczere gratulacje. aplauz

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 07 września 2014, 16:50

Tak mnie wczoraj zmotywowałeś, że powash`owałem mojego stuga III B.
Jeśli masz FB to link jest tutaj.
Na to pójdzie pigment po pomalowaniu lamp, drzewców i rur wydechowych.
Ostatnio zmieniony 07 września 2014, 16:51 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 08 września 2014, 18:30

Dziękuję Arku.

Stug w drodze do Przeciszowa. - Pomyliłem się myślałem, że to tamten(z relacji) III G już jest gotowy, a ten to III B.
Ostatnio zmieniony 11 września 2014, 20:56 przez Pan Dziobak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 31 stycznia 2015, 14:54

Z powodu wygaśnięcia abonamentu i przejścia na darmowy hosting, pełna relacja ze zdjęciami jest tutaj .

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 08 lutego 2015, 12:09

Reklacja tak piękna i instruktażowa, że proszę byś uzupełnił zdjęcia tutaj, bez odsyłaczy.
Wiem, że to dużo pracy, będzie to dla przyszłych pokoleń ;)
Przy okazji zapytam czy macie może pomysł na wspólny, forumowy hosting i ładowanie zdjęć bez reklam??
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”