Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Author Message
PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 18 February 2013, 00:10   StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/

Targany wyrzutami sumienia i nękany przez Tommiego z powodu mojego modelarsko-kartonowego bezruchu zabrałem się za realizację jednego z moich marzeń.
Oczywiście gdyby nie Tomek nic by z tego nie było, bo dobrego stuga na rynku nie ma, oczekiwanie na stuga IV projektowanego przez Przemka przeciąga się w lata, więc spróbowaliśmy zrobić coś z niczego.
Mój Kolega Bogdan, którego z resztą od lat zapraszam na Forum, by się ujawnił i pochwalił swoimi perfekcyjnymi modelami, pokazał mi kiedyś przeskalowanego z 1-35 i świetnie sklejonego stuga III G z Answera.
Jak już pisałem Tomek model dla mnie przeskalował, trochę wprowadziliśmy korekt bazując na modelu 1-35 z Tamiyi i prace ruszyły. To co pokazuję to owoc wczorajszej nocy (do 4.30 ;) ) i dzisiejszej niedzieli. Wszystkie płyty porozcinałem, a następnie za pomocą CA i Hermolu posklejałem. Szybko jednak wybrałem metodę "spawania" cjanoakrylem, bo zależało mi na takim uchwyceniu położenia płyt, by miały one szczeliny na spaw czy wyglądały jak na zdjęciach stugów z Finlandii. Cały czas posiłkowałem się tą świetną stroną patrzac gdzie i jak płyty się zazębiają .
Tommy wspierał mnie on-line co chwila korygując wymiary kolejnych elementów czy przesuwając włazy etc. Wielkie dzięki Przyjacielu ! za mobilizację, pomoc i dobre słowa teraz i w ostatnich trudnych miesiącach.
:flag_gb:
Of course, without Tom`s help I can do nothing because doesn`t exist a good 1-25 scale Stug G on the market . Waiting for the StuG IV designed by Przemek lingers in the years, so we tried to make something out of nothing.
My colleague Bogdan showed me once rescaled from 1-35 and well glued StuG III G from Answer.
As I said Tom rescaled model to me, introduced some adjustments based on the model from 1-35 Tamiya and the work started.

What You can see is the result of saterday night (to 4.30 ;) ) and last Sunday. I cut all plates, and then use the CA and Hermol to glue together. Soon, however, I have chosen the method of "welding" by CA glue, because I wanted to capture the position of the panels to make them the weld gap and looked like on the pictures of stug`s from Finland . All the time I supported this great site where, I can look how overlapping plates.
Tommy supported me on-line all the time, corrected and adjusting the dimensions of the following elements or sliding hatches etc..

Great thanks my Friend for mobilization, support and good words now and in the past difficult months!

Co do dalszych kroków to chcę by pojazd miał żywiczne kółka, wiele elementów fototrawionych, żywiczne akcesoria, ryflowane błotniki, może metalową lufę oraz nowo opracowane gąsienice do rodziny pojazdów Pz III/Pz IV.
Próby z figurką kierowcy też już się odbyły, jednak na wykonywanie wnętrza poza łożem armaty, które zapożyczę z GPM-owskiego stuga III F chyba się nie zdecyduję.
Z powodu mnogości odmian produkcyjnych stugów proszę wszystkich o wsparcie merytoryczne w trakcie postępu prac.

:flag_gb:
As for next steps, I want to have a resin wheels to the vehicle, many photoetched parts, resin accessories, corrugated wings, maybe a metal barrel and a newly developed family of tracks for vehicles Pz III / Pz IV.
Just for test driver figure has already taken in the place, but the execution of the interior beyond the double cannon that borrow from the GPM StuG III F unless I decide.
Because of the multitude of manufacturing variability stugs please all of the technical support during the progress of work.

Cheers Piterpanzer

Pan Dziobak 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 February 2013, 14:17   

Byłem tak zaskoczony iż spojrzałem na kalendarz czy dzisiaj nie jest pierwszy kwietnia ;-)

Powodzenia :-D masz moje wsparcie duchowe, które merytorycznie dużo nie wnosi ale zawsze będzie raźniej.

Ja co do wnętrz czołgów też nie mam przekonania, po pierwsze jak tam się zmieścić ;-) , a dwa tego nijak nie widać.Niby wiesz, że tam jest i tyle.Model ogląda się z zewnątrz i na pierwszy rzut oka, nikt nic nie zauważy.Inna sprawa, że jest to prawdziwie jubilerska robota, czasochłonna i ile trzeba cierpliwości.

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 18 February 2013, 17:23   

Ha ha ha ha :Default: nieźle mnie podsumowałeś.
Modelarz internetowy pokazał model co wzbudziło zaskoczenie do tego stopnia, że Koledzy pomyśleli, że to prima aprilis. :oops:

Pan Dziobak 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 February 2013, 17:57   

Te gąsienice to: żywica, laserki czy "zwijanki"?

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 18 February 2013, 18:06   

Na początek zostaną laserowo wycięte i trafią do sklepu, ale później ...zobaczymy.
Jestem leniwy, a mam w planach więcej pojazdów na tym podwoziu.

Rajkub 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 February 2013, 19:38   

No Doktorku, dość smęcenia po kątach.

Hej szable , tfu tfu nożyki w dłoń i na koń, tfu do klejenia ;-)

Może i ja się zarażę i ruszę do kolejnego etapu swojego lepienia .

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 18 February 2013, 20:12   

Witaj!
Kolejny dobry duszek, Przyjaciel, który mnie wspierał i motywował przez ostatnie trudne czasy.
Dziękuję raz jeszcze :okok: i obiecuję, że popracuje nad nim :playing: by zdążyć na czerwiec.

Mam tylko dylemat, którą wersję zrobić, szukam zdjęcia, które mnie natchnie.
Niestety z powodów projektowych, by nie zwolnić tempa odpadają pojazdy ze świńskim ryjem, czego żąłuję.
Wśród jednostek najchętniej widzę GD, 4 DP, może jeszcze coś z Gdańska lub pojazdy, które mogły trafić na naszych żołnierzy 1 DP gen. Maczka.
Taki jeden pojazd już mam, a co ważniejsze przygotowane są do niego kalki.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 February 2013, 21:01   

Pan Dziobak wrote:
Byłem tak zaskoczony iż spojrzałem na kalendarz czy dzisiaj nie jest pierwszy kwietnia ;-)
Ty to nazywasz "Prima Aprilis", a dla mnie jest to jakby jeden z Cudów Świata, że w końcu po wielu tygodniach i miesiącach psychicznego torturowania :playing:
udało mi się Piotra namówić i zachęcić do sklejania.
Teraz pozostaje mi tylko trzymać go krótko za ..., aby dokończył rozpoczęte dzieło :trollface: !

PITERPANZER wrote:
…. oczekiwanie na stuga IV projektowanego przez Przemka przeciąga się w lata, więc spróbowaliśmy zrobić coś z niczego.
Piter, dalej będziemy tworzyć coś z niczego. Zobaczymy, co z tego wyniknie.
Ja mam nadzieję, że super model Ci wyjdzie, a ja postaram się pomagać najlepiej jak potrafię, choć projektant ze mnie żaden..., ale od czego są przyjaciele :Default:

A co do modelu Stug IV Przemka, to zawsze wyznaję zasadę, że lepiej poczekać na wartościowy model, niż znów zapychać rynek niewypałami, a to co Przemek pokazał do tej pory zasługuje na uznanie !!!

Piotrek, życzę powodzenia i wytrwałości w dalszej budowie modelu :okok:
Pozdrawiam serdecznie
Tommy

Kordian 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 February 2013, 22:25   

A ja czekam z serią na konkretnie opracowanie zawieszenie bo baza leży jako pułkowniki :-(

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 18 February 2013, 22:38   

Hmm, ale wiesz, że Przemka wanna będzie pasowała tylko do wersji późnych czyli ausf.J ?
Koło napędowe wykorzystasz do Pz IV H i J oraz pochodnych, także wózki i odbijacze różniły się w kolejnych odmianach .

Kordian 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 February 2013, 23:34   

Grunt to dobra baza wyjściowa :idea:

bigmodel
Czołgista / Tankman

Posted: 23 February 2013, 15:06   

Quote:
Mam tylko dylemat, którą wersję zrobić, szukam zdjęcia, które mnie natchnie.
Niestety z powodów projektowych, by nie zwolnić tempa odpadają pojazdy ze świńskim ryjem, czego żąłuję.
Wśród jednostek najchętniej widzę GD, 4 DP, może jeszcze coś z Gdańska lub pojazdy, które mogły trafić na naszych żołnierzy 1 DP gen. Maczka

Z tego co się orientuje "Maczki" nie używały bojowo żadnych Stugów.
A może zrobisz Stuga III. Ausf.G "trafiejszcika" z P.4.Pancernego "Skorpion" ?

Pozdrawiam
Jacek

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 23 February 2013, 22:53   

Jacku mam zdjęcie naszego trofiejnego z Holandii, ale fotki jeszcze pokazać nie mogę.
Włochy to nie mój temat, choć jak wiesz czytam teraz Tymienieckiego i może w przyszłości.
Wiele pięknie udokumntowanych polskich i zdobycznych pojazdów można by zrobić.

KrzysztofW 
Czołgista / Tankman

Posted: 26 February 2013, 14:34   

Piotr, trochę późno ale się melduje :)
Jeśli chodzi o zdjęcia z Skorpionów z Włoch, to typowa produkcja zakładów MIAG z wiosny 1944 roku, jeszcze przed zmianą położeni włazów ładowniczego, na drugim zdjęciu ładnie widać charakterystyczny zimmerit w kwadraciki.
Piotrek musiałbym zerknąć na to zdjęcie z Holandii, jak sam pisałeś zmian w StuG w czasie produkcji było mnóstwo do tego dwie podstawowe fabryki Alkett i MIAG różniły się konfiguracja.
Z Gdańska mam jakieś zdjęcie, ale to późny StuG z zakładów Alketta czyli ze "świńskim ryjem"

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 26 February 2013, 15:09   

Hello Krzychu!
Mam to zdjęcie pokazywane kiedyś w Dzienniku Bałtyckim, stug z nazwą własną ?
Może masz je w lepszej jakości niż gazetowa, bo to kusząca opcja. Mój stug na chwilę obecną ma już późne położenie włazów,ale obiecuję sobie,że nie bedzie to moja jedyna wersja G. Niech ja tylko powtarzalne elementy utopię w gumie :attack: to będzie się działo.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map