Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 /GPM/

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Demon
Czołgista / Tankman

Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 /GPM/

Post autor: Demon » 10 marca 2018, 15:21

Warsztat nie lubi pustki, więc trzeba było zdecydować się co będzie kolejne. I tu zaczęły się schody. Najpierw wziąłem się za model, który bardzo mi się podoba chciałbym mieć go w kolekcji.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Jednak w trakcie klejenia stwierdziłem, że to chyba nie jest jeszcze ten moment i mogę mu nie podołać, więc na matę trafiło co innego....a poza tym, ze względu na czas jego eksploatacji, nie mógłbym tutaj zamieścić relacji z jego budowy, więc bez sensu ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Do bieżącego etapu wszystko pasowało, za wyjątkiem pasków oklejających bębny przekładni – były o jakieś 3 mm za krótkie. Problemem był natomiast kolor wnętrza i dobór farb do retuszu – co to w ogóle jest za kolor? ;) Ze średnim skutkiem, ale udało się coś wymieszać. Elementy wnętrza przymierzone na sucho, czekają na fotele.
Ostatnio zmieniony 30 marca 2018, 15:08 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 10 marca 2018, 17:23

Witam, Ja do retuszu takiego koloru używam Pactry A119 Panzer Interior.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 13 marca 2018, 11:31

Super, że ruszyłeś z kolejnym projektem i to w dodatku pełzającym :okok:
Będę sie przyglądał z ogromnym zainteresowaniem, ponieważ sam posiadam ten model w swoich zbiorach :Default:
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie :okok:

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 17 marca 2018, 16:06

Fajnie, że jesteście – w związku z tym lecimy dalej. Środek skompletowany, przyszła więc pora na oklejenie zewnętrzne konstrukcji. Nuda, dalej wszystko pasowało ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 20 marca 2018, 14:21

Kolejna Twoja relacja, którą oczywiście z chęcią będę śledził. :okok:
Powodzenia w dalszej budowie, ładnie Ci to wychodzi. :okok:
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 14:21 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 30 marca 2018, 14:49

Uzupełnianie kadłuba trwa nadal. Pora też przyszła na nadbudowę. Jej kształt jest trochę złożony, a cała konstrukcja jest budowana w powietrzu – jedynym elementem wzmocnienia jest wewnętrzny element stropu. Pomimo tego element ten kleiło się bardzo przyjemnie i wszystko nim pasowało. W celu eliminacji grubych i widocznych krawędzi na łączeniach poszczególnych ścian, zostały one odchudzone od środka. Każdy kolejny element uświadcza mnie w tym, że model jest przemyślany i rewelacyjnie zaprojektowany.
Oglądając model w świetle dziennym doszedłem do wniosku, że niestety kuleje retusz. W niektórych miejscach udało mi się go poprawić w innych postaram się go zatuszować na końcowym etapie klejenia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”