Schwimmwagen / Modelik 26/04

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

marcin2248
Czołgista / Tankman

Schwimmwagen / Modelik 26/04

Post autor: marcin2248 » 15 września 2013, 14:04

Witam
Po około sześciu miesiącach walki, bo inaczej nie można powiedzieć o zmaganiach z tym modelem, udało mi się ukończyć Schwimmwagena z Modelika. Model przeznaczony zdecydowanie dla tych, którzy koniecznie chcą go mieć w swojej kolekcji. Żeby opisać dokładnie z czym były problemy podczas sklejania musiałbym Was zasypać kilkoma stronami tekstu, więc napisze po prostu: prawie nic nie pasuje w tym modelu. Podziwiam tych, którzy skleili go w standardzie, dla mnie to nieosiągalne. Spasowanie oklejek wanny kadłuba to najgorszy koszmar jaki do tej pory mi się przytrafił na mojej macie. Kilka razy byłem naprawdę blisko wyrzucenia całości i poddania się zabiegowi wymazywania pamięci, żeby już nigdy o tym nie myśleć. Ale się nie poddałem. Walczyłem do końca. Niżej efekty. Model malowany, waloryzowany. Po raz pierwszy samodzielnie wykonałem kalki (wszystkie oznaczenia na modelu) i jestem z nich zadowolony. Polecam do małych rozmiarów oznaczeń. Koniec gadania, zapraszam do galerii.
Marcin

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 września 2013, 14:43 przez marcin2248, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 16 września 2013, 20:37

Marcin, słyszałem o tym modelu wiele negatywnych opinii, a Twój wpis tylko po raz kolejny to potwierdza...
Cieszę się niezmiernie, że się nie poddałeś i walczyłeś dzielnie do samego końca, mimo, iż Twoja psycha mocno na tym ucierpiała :-D
Zaowocowało to jednak całkiem fajnym pudełeczkiem do Twej kolekcji i masz być z czego dumny ;)
No i oczywiście na koniec gromkie brawa, gratulacje, wywiady, medale i ... zasłużone zdjęcie tygodnia :okok:

P.s. Mam nadzieję, że w końcu doczekamy się z Twojej strony pełnej relacji z budowy kolejnego modelu, a nie "czary mary i ... :playing: model gotowy" :mrgreen:

marcin2248
Czołgista / Tankman

Post autor: marcin2248 » 17 września 2013, 05:07

Dzięki Tommy za słowa uznania oraz za rady odnośnie kalek. Jednak ja swoje musiałem psiknąć lakierem przed nakładaniem. W wodzie się po prostu rozpływały. Moze to zależy od atramentu w drukarce? Nie wiem. No ale się udało. Na matę dziś ląduje Sd.Kfz. 232 (6 rad) z GPM-u
pozdrawiam
Marcin

marcin2248
Czołgista / Tankman

Post autor: marcin2248 » 22 lutego 2014, 18:13

Na dzisiejszym konkursie w Rypinie (22.02.2014), ku mojemu zaskoczeniu, model zdobył II miejsce w kategorii: pojazdy kołowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 22 lutego 2014, 18:22

Brawo !
Chciałbym, abyś ostatni wpis skopiował i dał także w wątku Nasze trofea.
Skoryguj także tytuł tego wątku, bo przecież malowanie i przynależność pojazdu są znane ;-)
To także twój wątek od teraz.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2014, 18:29 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”