Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.

Post autor: Tommy T.B. » 27 września 2014, 13:53

Witam serdecznie ;-)
Po ponad rocznej walce z tym modelem, nadeszła pora by go w końcu ukończyć i Wam pokazać.
Gdzieś po drodze coś mi się zagubiło i efekt finalny nie jest taki, jaki sobie zakładałem. Oczywiście ocena końcowa i tak należy do Was :Default:
Dla przypomnienia:
Model przedstawia Sd.Kfz. 167 StuG IV pochodzący z późnej serii produkcyjnej, ale nie finalnej. Za bazę wyjściową posłużyła mi wycinanka z wyd. MODELIK. Pomimo, iż model ten posiadał kilka błędów i uproszczeń, udało mi się go jakoś przerobić i ukończyć.
Model jest waloryzowany - posiada elementy fototrawione, żywiczne, drewnianą lufę, laserowo wycinany szkielet i gąsienice oraz części własnego projektu.

Poniżej zamieszczam zdjęcia pojazdu, na którym się wzorowałem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Malowanie zostało oparte o poniższą planszę barwną.
Obrazek
Źródłem powyższych zdjęć są strony internetowe oraz fora modelarskie.

Dość lania wody i zapraszam do galerii ;)

I troszkę detali.

Przy okazji, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli mi w trakcie budowy Stug'a :Default:
Ostatnio zmieniony 27 września 2014, 23:20 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 27 września 2014, 14:39

Więc ja będę pierwszy.
Jak wiesz byłem gorącym kibicem Twojej pracy, zresztą nie tylko tej. Cieszę się, że model w końcu ukończony i można go podziwiać w pełnej krasie. Szkoda, że nie zdążyłeś na Wrocław to bym obejrzał go w całości na żywo, ale może w przyszłym roku się uda.

Co do samego modelu, powala mnie dbałość o każdy szczegół, precyzja wykonania jak i samo malowanie. Kolejny super model na Twoją pancerną półeczkę :mrgreen:.
Teraz będziesz miał czas na ukończenie E-100.

Gratuluję i życzę więcej czasu wolnego na modelarstwo.
Teraz pozostaje poczekać na kolejną odsłonę E-100, czy może coś nowego wejdzie na mate?
Ostatnio zmieniony 28 września 2014, 08:25 przez Darek1207, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 28 września 2014, 11:57

Z każdym swoim dziełem jesteś coraz lepszy w modelarskim fachu. Gratuluje super modelu i zazdroszczę cierpliwości i umiejętności. :wave:

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

Post autor: Kordian » 28 września 2014, 12:51

Super! :honoring:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 28 września 2014, 19:18

Podoba mi się, ale gdzie lina holownicza?
Hahahaha, Ty już wiesz z czego tak rechoczę ;-) ......
Daj trochę błota na wózki bo taki tam porządek panuje.
Super obicia na podnośniku i blotnikach. Sam strop baszty jak dla mnie trochę za wyrazisty, może dodaj trochę obić w żółtym kolorze?
A tak w ogóle to kiedy go zobaczę na żywo?
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2015, 12:24 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 29 września 2014, 17:28

Dziękuję Wam wszystkim serdecznie za pozytywne wpisy i docenienie mojej pracy :Default:
Darek
Ja też żałuję, że nie zdążyłem na Wrocław, ale wiecie co było tego przyczyną. Cieszę się, że zabrałem go ze sobą do Wrocka chociaż w takim stanie jaki był i mogliście go obejrzeć na żywca... i po żywcu.... ;)
Miałem w planach rozgrzebać kolejny model, ale po wysłuchaniu kilku rad postanowiłem jednak skończyć to, co zacząłem.
Wiesz już, że prace nad ukończeniem E-100 nabrały rozmachu i w jak najszybszym czasie będę chciał go ukończyć. Aczkolwiek im bliżej końca, tym trudniej, a nowe problemy i wątpliwości się nawarstwiają i wymagają sensownego rozwiązania. Niby z natury łatwe, proste i nie skomplikowane, a potrafią przysporzyć człowiekowi wiele problemów i doprowadzić go do białej gorączki.

Piotrek.... oj pchasz się do gipsu... :-) ALE i tak Ci odpowiem :razz:
Liny holowniczej, nie ma i nie będzie, ponieważ nie ma jej i pojazd na zdjęciach archiwalnych.
Co do błota na wózkach. Moim zamiarem było go tylko przykurzyć pigmentami i nie przesadzić z błotem, bo pojazd wygląda raczej na nowy i nie za bardzo sfatygowany bojami ;-)
Co do obręczy baszty, to masz racę i zaraz to poprawię :okok:
A kiedy go zobaczysz na żywo...? W sumie to już go widziałeś, a tak na poważnie, to mam nadzieję, że jak najszybciej ;)

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 30 września 2014, 10:03

Gratulacje świetnego modelu. Śledziłem Twoją relację od samego początku i jestem pod wrażeniem. Mam nadzieję , że będzie mi dane zobaczyć model na żywo na kolejnym WSMK. SZkoda tylko , że model nie ma szans na wydanie bo modelarze nie umiejący przerabiać ( np. ja) :mrgreen: są skazani na Modelik-owy wyrób Stugopodobny.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 30 września 2014, 19:15

Luzak nie miało być na miękko.. :attack:
Pewnego dnia dorobisz jeden duperel i ani się spostrzeżesz, a za nim pójdą następne.
To na spokojnie przyjdzie samo. Cieszy, że ćwiczysz warsztat i posty są na 5 i nic nie musimy poprawiać. Tak trzymaj.
Ostatnio zmieniony 01 października 2014, 08:02 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 01 października 2014, 05:55

No dobrze , postaram się. :attack:
Ostatnio zmieniony 01 października 2014, 06:41 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin2248
Czołgista / Tankman

Post autor: marcin2248 » 01 października 2014, 11:41

Trochę mi kopara opadła!!!
pozdr.
Marcin
Ostatnio zmieniony 01 października 2014, 11:42 przez marcin2248, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 04 października 2014, 13:25

Dziękuję wszystkim :Default:
Ostatnio zmieniony 04 października 2014, 14:12 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaCkyL
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: JaCkyL » 06 października 2014, 18:26

Bardzo mi się podoba, choć pierwsze wrażenie nie było najlepsze. Jak dla mnie za mało zniszczony i brudny ;) Dalsze spojrzenie na model pokazuje świetny detal i naprawdę szacun za wykonaną pracę i trudne kamo! Oby więcej takich modeli kartonowych!
Pozdawiam :honoring:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 06 października 2014, 19:05

Tommy` ego nie poniosła fantazja i poskromił chęć obicia stuga trzymając się stanowczo zdjęć oryginału. Nowy pojazd bez kurzu i błota o które ja monitowałem.
Twarda wojskowa konsekwencja.
Tommy, ale o zdjęcia z figurkami bardzo proszę.
Ostatnio zmieniony 06 października 2014, 20:46 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 17 grudnia 2014, 20:21

Mnie z kolei po obejrzeniu modelu i tego, jak był wykonywany brakuje słów, aby wyrazić swój podziw, co do Twojej sztuki modelarskiej.
Szczegóły, precyzja, jakość-wszystko na najwyższym poziomie. Gratulacje!!!
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 21 grudnia 2014, 10:37

Dziękuję Sławku za słowa uznania :Default:
Ja jednak mam do siebie zastrzeżenia, to ciągle nie jest to, co chciałbym uzyskać w końcowym efekcie, ciągle mi jeszcze czegoś brakuje, tej przysłowiowej "kropki nad i " szukam i szukam i znaleźć nie mogę, a i samo przyjść nie chce :-)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”