Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Woroszyłowiec /GPM/ + Haubica B4 /MODELIK/

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

POPIOŁEK
Czołgista / Tankman

Woroszyłowiec /GPM/ + Haubica B4 /MODELIK/

Post autor: POPIOŁEK » 06 października 2014, 21:24

Cześć
Od kilku miesięcy kleję Woroszyłowca z wydawnictwa GPM.Zakładam relację z budowy również na tym forum, ponieważ jego tematyka idealnie trafia w moje zainteresowania.Co prawda relacja nie będzie od początku ale jeszcze mi sporo do zrobienia zostało i mam nadzieję że będzie na co popatrzyć.Postanowiłem że jak już będę na końcowym etapie budowy ciągnika (czyli zakładam że będzie to etap pt.gąsienice), zabiorę się za budowę B4.Oba modele stanowić mają komplet, więc obie relacje chciałbym prowadzić w jednym wątku.A tak bym chciał żeby to wyglądało:
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
Do ciągnika chcę dorobić zabudowę skrzyni ładunkowej taką jaką widać na zdjęciach.
A oto co do tej pory udało mi się skleić:
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
Jak widać większość układu jezdnego już gotowa, trzeba to tylko jeszcze trochę podmalować i poskładać do kupy co by jakoś wyglądało.
Przy modelu popełniam sporo błędów i niedociągnięć, niektóre elementy psuję i muszę robić od nowa.I tak w kółko:( Jest to praktycznie mój pierwszy model kartonowy więc idealny to on nie będzie:(
Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 12 października 2014, 11:06

Zapowiada się bardzo ciekawy projekcik ;)
Jak na Twój pierwszy model kartonowy, idzie Ci całkiem dobrze :okok:
Życzę powodzenia w dalszej walce z tą materią i czekam na kolejne efekty Twej pracy.

Pozdrawiam
Tommy

POPIOŁEK
Czołgista / Tankman

Post autor: POPIOŁEK » 18 października 2014, 16:09

Cześć.
Wszystkie kółka udało się poskładać w jakąś całość. Walczyłem z tym, aby wszystko zgrać w miarę symetrycznie, co nawet się udało <radosc>
Zgrzytów z gąsienicami i zębami nie będzie :Default: Wiele elementów muszę jeszcze dokładniej podmalować, ale to kiedyś tam.
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
Teraz zabieram się za szoferkę i chłodnicę.
Pozdrawiam-Marcin
Ostatnio zmieniony 19 października 2014, 14:05 przez POPIOŁEK, łącznie zmieniany 2 razy.

POPIOŁEK
Czołgista / Tankman

Post autor: POPIOŁEK » 06 stycznia 2015, 20:20

Cześć
Po długiej przerwie,dopiero w okresie świąt znalazłem trochę czasu żeby podłubać przy modelu.Powstała kabina i kilka jej elementów,reszta wyposażenia tj dach,drzwi,fotele itp właśnie się budują.Na dzień dzisiejszy do pokazania mam tyle:
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
  • Obrazek
Postaram się trochę przyśpieszyć budowę Woroszyłowca,bo aż serce boli że ponad dwa miesiące przeleżał sobie w piwnicy.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”