KW-85 /Answer/.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

KW-85 /Answer/.

Post autor: Kordian » 29 stycznia 2015, 21:58

Zapraszam do galerii czołu KW-85 Anawera. Model sam w sobie spasowany, mankamentem jest jego instrukcja a raczej braki. Nie ma rysunku montażowego koła napędowego i napinającego. Przy budowie szkieletu wieży zwłaszcza tyłu wieży od dołu jest wielką tajemnicą i tu przydała się relacja Beaty. Brakujące rysunki wspomnianych kół można zapożyczyć z wycinanek modeli KW-1 i KW-2 bo to ta sama konstrukcja. Od siebie dodałem malowanie zimowe metodą na lakier do włosów i "drapałem" twardszym pędzelkiem. Fakturę odlewy wykonałem z akrylowej szpachli do drewna. Błoto wyszło jakie wyszło. Teraz fotki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
smile-hiding
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2015, 21:59 przez Kordian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 29 stycznia 2015, 22:03

Bajka model.
Może błocenie zbyt równo odcięte, ale to detal.
Próbowałeś kiedyś robić mokre błoto skoro to zimowy okres?
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2015, 22:04 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

Post autor: Kordian » 29 stycznia 2015, 22:49

Przedwiośnie? ;)

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 29 stycznia 2015, 22:54

Widziałem kilka fajnych dioram z wozami taplającymi się w mokrej brei.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2015, 11:41 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 30 stycznia 2015, 14:25

A tyle co się zastanawiałem nad tym cóż tam Krystian klei nowego, a tu proszę Kawulec wyszedł spod skalpela ;)
Bardzo mi się podoba Twoje malowanie zimowe :okok:
Krystian, możesz opisać step by step co i jak się robi żeby uzyskać taki efekt? Pytam, bo w przyszłości planuję zbudować wczesnego Tygrysa I Wittman'a.

Pozdrawiam i czekam na kolejną galerio-relację.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 30 stycznia 2015, 15:29

No faktycznie typowa "распутица"- czyli najgorszy okres dla broni pancernej. Szacunek za wykonanie.

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

Post autor: Kordian » 31 stycznia 2015, 17:57

Zimowy kamuflaż wykonałem farbami akrylowymi. Po naniesieniu koloru bazowego na model położyłem lakier do włosów najtańszy jaki znalazłem w markecie. Jak wyschło kolejna warstwa białej farby. Po odczekaniu jak wyschnie jakieś 30 minut pędzelek moczyłem w wodzie i tarłem powierzchnię modelu nadmiar płynów zbierałem chusteczką higieniczną. Kolejnym krokiem była warstwa sidoluksu i wykonanie tzw. biedronki która dopełniła efektu. Model będzie jeszcze poprawiany.
:honoring:

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 31 stycznia 2015, 22:44

Bardzo ładny model :okok:

Przetarty kolor robi wspaniały efekt oklask2

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 01 lutego 2015, 11:59

Kordian pisze: Model będzie jeszcze poprawiany.
:honoring:
Nie dołuj już nas, model fantastyczny, szkoda że nie było relacji ale pewnie tak przez przypadek go skleiłeś :-) jak to u Ciebie bywa.

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

Post autor: Kordian » 21 lutego 2015, 20:42

Obiecałem, że powalczę i podobno jest teraz znacznie tragiczniej. :oops:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
A błoto na żywo jest w 19 sekundzie filmu. :mellody2:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 21 lutego 2015, 20:51

Przyznaję, że to ja napisałem Kordianowi na FB, że mi się ta poprawiona wersja nie podoba. Dla mnie jest za sucha i nienaturalnie oblepia czołg, a szczególnie gąsienice, koła i ich bieżnie.
Inni mieli swoje zadanie i o`k. Byłoby nudno, gdyby wszyscy mieli jedno spojrzenie.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2015, 20:52 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

Post autor: Kordian » 21 lutego 2015, 22:30

Miałem robić dioramę ale na dzień dzisiejszy jestem jeszcze w tej materii za słaby stąd zamysł takiego błocenia. Ja na krytyką się nie obrażam tym bardziej jeśli pisze to osoba obeznana w tematyce co innego opinie teoretyków pasjonatów co najwyżej się uśmiechnę. Cóż tym razem strąciłem poprzeczkę. :mrgreen:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 21 lutego 2015, 23:10

Nie powiedziałbym, że stąciłeś poprzeczkę, tylko zatrzymałeś się przed odbiciem.
Ja wykonałbym tu kilka następujących kroków, po pierwsze sztywnym pędzlem zdjąłbym z czoła koł i z ostróg trochę błota, po drugie wyczyściłbym bieżnie kół i gaskę tam gdzie koła się toczą i na koniec używając tego zamieniłbym suche na mokre błoto.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 22 lutego 2015, 13:19

Faktycznie, za dużo błota, ale skoro Krystian planuje dioramę, to musi zrobić ją równie bardzo błotnistą z głębokimi śladami po gąsienicach. Kolor mokry? Jak najbardziej tak ;)
Może również pokusić się o zdjęcie części błota szczoteczką do zębów albo pędzlem.
Wszystko jest do uratowania. Nic na siłę... :okok:

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 23 lutego 2015, 21:03

A mnie w tej wersji o wiele bardziej się podoba, bo wygląda bardziej zbliżony do rzeczywistości niż to wcześniejsze błocenie, które było (oczywiście zastrzegam, że jest to wyłącznie moje osobiste zdanie byłego pancerniaka) bardzo surrealistyczne. Natomiast teraz wygląda jakby rzeczywiście wytaplał się w solidnym błotku i albo z niego wylazł i niewiele przejechał, bo błoto nie zdążyło odpaść nawet tam, gdzie najszybciej powinno; albo też został w nim uszkodzony i porzucony, a niezależnie co było dalej, to mokre błoto zdążyło wyschnąć lub zamarznąć-to tylko kwestia wyobraźni i już fajna diorama.
Pozdrawiam Cię Krystianie i naprawdę gratuluję, bo ja chyba nigdy nie będę miał odwagi tak pięknie upaćkać swojego modelu, co nawiasem mówiąc też wiele osób mi zarzuca, że moje wytwory modeli czołgów są jak z fabryki :-). Mam też nadzieję, że wybaczysz mi tę odrobinę krytyki poprzedniego błocenia.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów rosyjskich/Russian vehicles gallery/”