Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'

Post autor: Tommy T.B. » 01 lutego 2015, 23:17

Witam serdecznie w kolejnej relacji :honoring:
Od dłużnego czasu chodziło mi po głowie co by tu następnego skleić. Wybór padł ostatecznie na model Jagdpanzer IV z wyd. MODELIK.
Niestety, żadne z dostępnych wydawnictw nie opracowało i nie wypuściło na rynek modelu Jagdpanzer IV L/70, który mi osobiście najbardziej się podoba.
Po trzech miesiącach grzebania w sieci, przeglądania dostępnych zdjęć i dokumentacji, wiem, że czeka mnie sporo pracy w przeróbkach :fear:
Plus dla mnie, że po walce ze Stug'iem mam już sporo gotowych elementów zawieszenia, tylnej ściany itp.

Pojazd, który chcę zbudować należał (prawdopodobnie, bo czasami można się spotkać z opisem unknown unit) do 15 Pz.Gren.Div. zniszczony przez Brytyjczyków w północno-zachodnich Niemczech, w marcu 1945 roku. Jeśli ktoś z Was posiada inne zdjęcia tego modelu, bądź plansze barwne, proszę o kontakt.
A oto zdjęcia tego pojazdu.
Obrazek Obrazek

Malowanie chcę zrobić w oparciu o propozycję modelu plastikowego firmy DRAGON.
Obrazek Obrazek

Dalsza część opisowa tej relacji będzie troszkę nietypowa.... ;)
Model oczywiście będzie malowany i jeżeli nic się nie spieprzy pod drodze, to chcę go wykonać z pełnym wnętrzem przedziału kierowania, bojowego i napędowego.
Będą dodatki żywiczne, metalowe, drewniane, plastikowe oraz części własnego projektu.
Poniżej zamieszczam materiały, które chcę wykorzystać w trakcie budowy oraz, które oferuje obecnie nasz rynek modelarski.

I tak po kolei. Na początek kilka nowości.
1. Fototrawione niemieckie radiostacje czołgowe.
Obrazek

2. Żywiczne gaśnice późnego typu.
Obrazek

3. Żywiczne gąsienice późnego typu Pz. III/IV. Te gąski naprawdę wymiatają. Jakość i i dbałość o szczegóły zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zresztą sami zobaczcie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety, na chwilę obecną muszę brać pod uwagę założenie tych gąsienic chyba, że Piotr i Michał wypuszczą na rynek ostateczną późną wersję gąsienic do Jagi IV.
A dokładniej te.. ;)
Obrazek

4. Kolejne to pociski 7,5 cm Pzgr. Patr. 39/42 KwK 42 oraz 7,5 cm Sprgr. Patr. 42 KwK 42.
Obrazek

5. Fototrawione główki śrub krzyżakowe i płaskie.
Obrazek Obrazek

6. Płyta ryflowana, która będzie wykorzystana do błotników i uchwyty do narzędzi stosowane po 1943 roku.
Obrazek Obrazek

7. Lufa do MG 34 w wersji czołgowej, antena 2m - firmy Aber oraz drewniana lufa firmy Rbmodel. I to wszystko co udało mi się na dzień dzisiejszy skompletować.
Obrazek Obrazek Obrazek

Co do samego modelu Jagi, na chwile obecną mam podklejone i wycięte wręgi. Dzisiaj wstępnie już składałem szkielet na sucho do kupy i wyszło sporo "ale" w trakcie przebudowy przedziału silnikowego, dlatego zrezygnowałem z wrzucania tutaj zdjęć z tego etapu budowy, a i pora też późna...
Obrazek

Mam nadzieję, że na weekend pokażę coś więcej.

Pozdrawiam i do następnego :Default:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2015, 19:29 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 02 lutego 2015, 17:29

Wersja kolorystyczna bardzo fajna osobiście lubię wszelkie łaciate malowania.
No i widzę, że zapowiada się bogata wersja, będzie na co patrzeć.

Przy wyborze swojego kolejnego modelu na pewno rozważę dostępność możliwych do wykorzystania dodatków, które oszczędzają mnóstwo czasu.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 02 lutego 2015, 18:34

Czy są jeszcze jakieś dodatki do tego modelu, których jeszcze nie masz? :trollface:, bo chyba zapomniałeś o uchwytach na osprzęt. A tak na poważnie to czekam na więcej. Wielkością budowanych pojazdów znowu stoimy na przeciwległych końcach.
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2015, 18:34 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kordian
Czołgista / Tankman

Post autor: Kordian » 02 lutego 2015, 21:13

Super temat u mnie na razie leżą oba warianty i czekają na sklejenie. Będzie kolejna uczta dla oczu. :attack:

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 03 lutego 2015, 08:08

Tomku swoją relację zaczynasz z dużym przytupem, czekam na pierwsze sklejone elementy.

Na Wrocław 2015 zdążysz? :attack:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2015, 08:10 przez Darek1207, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 03 lutego 2015, 20:01

Powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony i cieszę się, że ta relacja Was zainteresowała.

1.
Wojtek, miałem w zapasie jeszcze dwa dobrze udokumentowane pojazdy, ale ostatecznie wybór padł na Jagę 313.
Co do waloryzacji modeli, to jeśli lubisz eksperymentować i jesteś otwarty na wszelkie nowinki modelarskie, to prace idą wręcz błyskawicznie, a i efekt końcowy jest o niebo lepszy :Default:

2.
Arek, oczywiście, że jeszcze wszystkiego nie mam :mrgreen: Czekam, aż się w końcu pojawi/ą :playing: A dwa, to wiesz, że masz rację, że zapomniałem o dodaniu uchwytów :oops: Ale luka jest już uzupełniona. Co do wielkości modeli, to może lekko ponad połowę jest tylko większy ;)

3.
Krystian, namawiam Cię do rozpoczęcia któregoś ze wspomnianych przez Ciebie modeli. Fajna kontynuacja serii pojazdów Jagdpanzer IV by była, a dwa, to na pewno wcześniej byśmy Twój model zobaczyli ukończony niż mój :Default:

4.
Darek, chciałbym, ale znając moje tempo sklejania oraz plany służbowe na ten rok, to chyba go skończę w połowie przyszłego roku.... :evil:

Pozdrawiam serdecznie
Tommy
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2015, 20:03 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 08 lutego 2015, 11:39

To ja zaczne od ulubionego Tomciowego "ale".
Ale miła niespodzianka po moim powrocie :mrgreen:
Już się cieszę na kolejną Twoją relację i czekam na kolejne aktualizacje.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Jagdpanzer IV/70

Post autor: Vivaldi » 08 lutego 2015, 19:35

Tommy, wziąłeś się za jeden z moich ulubionych pojazdów na podwoziu czwórek.W pewnym sensie nawet mnie ubiegłeś z tematem. Ale nie ma co "rozpaczać" , dodałeś mi tylko czadu. Będę kończył Tigra i równocześnie pracował nad inną wersją Jagdpanzera IV, choć występuje również nazwa Panzerkampfwagen IV /70 (A) Zwischenlosung. Lubię wyzwania, a tutaj mamy słynne Thoma Schurzen z siatki z e skomplikowanym systemem zawieszenia na rurach. Układ jezdny czwórek sam w sobie jest wyzwaniem,chyba trudniejsze to niż podwozie Tygrysa. Widziałem, jak pięknie poradziłeś sobie z wózkami w Stugu IV.Spróbuję Ci dorównać, a w ostateczności może kupię od Ciebie taki zestaw wózków , kto wie?

Waldemar
TIGER42

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 18 maja 2015, 18:12

Czy coś siędzieje w temacie "Jagi"?

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 18 maja 2015, 19:43

Dzieje się dzieje, ale idzie to jak krew z nosa...
Co prawda prace poszły troszkę do przodu, ale obowiązki służbowe nie pozwalają mi na takie tempo jak dawniej. Praca mnie pochlania i coraz mniej mam czasu na klejenie...
Jednakże żeby nie było tak całkiem ponuro, to zaopatrzeniem się w nowe dodatki do Jagi w postaci:
- kół żywicznych;
- lampy Bosch,
dostępnych pod powyższymi linkami.

Mam nadzieję, że już wkrótce pokażę coś nowego :Default:
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :Default:

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 czerwca 2015, 16:38

Cześć.
Po trzech miesiącach targany sumieniem, postanowiłem przedstawić Wam postępy prac nad Jagą. Za wiele tego nie ma, ale zawsze coś ;)
Jak zauważycie model zaczął już łapać kurz w zakamarkach tu i ówdzie ;)
Poniżej, jedyne dostępne zdjęcia jakie mam z wcześniejszej budowy.
Obrazek Obrazek Obrazek

W dalszym ciągu doskonalę swój warsztat modelarski, a każdy model to kolejny poligon doświadczalny. Z racji tego, że powoli przezbrajam się na farby Vallejo, postanowiłem swój model potraktować podkładem, w dwóch celach: aby wyciągnąć detale na zdjęciach, oraz aby przygotować powierzchnię pod właściwe kolory.

Na dzień dzisiejszy model ma się tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przebudowany przedział silnikowy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

oraz przedział bojowy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

To by było na tyle.
Pozdrawiam i do następnego :Default:

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 07 czerwca 2015, 11:28

W końcu się doczekaliśmy ale warto było czekać.
Efekt po pomalowaniu podkładem jest fantastyczny, a jak dojdzie jeszcze kolor i wash który wyciągnie jeszcze bardziej detale to będzie bomba.
Czekam na dalszy ciąg i mam nadzieję że nie dasz nam tak długo czekać.

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Jagdpanzer IV/70

Post autor: Vivaldi » 07 czerwca 2015, 11:53

Witam, Tommy

Podoba mi się Twoja działalność. Zawsze podziwiam wysiłki włożone w odtworzenie wnętrza pojazdu,tak przedziału bojowego , a zwłaszcza silnikowego . Przecież to kiedyś zostanie zamknięte pokrywami i niewiele z tego ujrzy światło dzienne.No, chyba że pokrywy będą ruchome to wtedy rzeczywiście warto się "pomęczyć". Powodzenia i udanej dalszej pracy nad tym projektem.
TIGER42

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 08 czerwca 2015, 15:33

Hej :Default:
Na wstępie dziękuję Wam za miłe opinie na temat modelu.
Vivaldi pisze:Przecież to kiedyś zostanie zamknięte pokrywami i niewiele z tego ujrzy światło dzienne.
Waldku, dokładnie te same wątpliwości miałem co Ty i dlatego zrobię tak, że oprócz otwieranych pokryw, będzie zdejmowana też cała płyta nadsilnikowa.
Jak nic nie spier...le po drodze, to będzie git ;)
Darek1207 pisze:Czekam na dalszy ciąg i mam nadzieję że nie dasz nam tak długo czekać.
Darku, taki okres oczekiwania Ci wystarczy ;-) ?

Poniżej, efekt wczorajszej i dzisiejszej pracy, ale to jeszcze nie koniec, bo teraz czekają mnie zawiasy wielkości pchły oraz wentylatory,
które muszę rozrysować od nowa... :oops:
Prawa pokrywa:
Obrazek Obrazek Obrazek

lewa:
Obrazek Obrazek Obrazek

płyta nadsilnikowa:
Obrazek Obrazek Obrazek

i wstępna przymiarka całości.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :Default:

C.D.N.

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 08 czerwca 2015, 15:41

Główkami śrub mnie rozwaliły, fantastyczne.
Darek1207 pisze:Czekam na dalszy ciąg i mam nadzieję że nie dasz nam tak długo czekać.
Darku, taki okres oczekiwania Ci wystarczy ;-) ?

Teraz tempo jest dobre, więc w pojutrze kolejna odsłona, przynajmniej mi tak wyszło z obliczeń :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”