Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Author Message
Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 1 February 2015, 23:17   Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'

Witam serdecznie w kolejnej relacji :honoring:
Od dłużnego czasu chodziło mi po głowie co by tu następnego skleić. Wybór padł ostatecznie na model Jagdpanzer IV z wyd. MODELIK.
Niestety, żadne z dostępnych wydawnictw nie opracowało i nie wypuściło na rynek modelu Jagdpanzer IV L/70, który mi osobiście najbardziej się podoba.
Po trzech miesiącach grzebania w sieci, przeglądania dostępnych zdjęć i dokumentacji, wiem, że czeka mnie sporo pracy w przeróbkach :fear:
Plus dla mnie, że po walce ze Stug'iem mam już sporo gotowych elementów zawieszenia, tylnej ściany itp.

Pojazd, który chcę zbudować należał (prawdopodobnie, bo czasami można się spotkać z opisem unknown unit) do 15 Pz.Gren.Div. zniszczony przez Brytyjczyków w północno-zachodnich Niemczech, w marcu 1945 roku. Jeśli ktoś z Was posiada inne zdjęcia tego modelu, bądź plansze barwne, proszę o kontakt.
A oto zdjęcia tego pojazdu.

Malowanie chcę zrobić w oparciu o propozycję modelu plastikowego firmy DRAGON.

Dalsza część opisowa tej relacji będzie troszkę nietypowa.... ;)
Model oczywiście będzie malowany i jeżeli nic się nie spieprzy pod drodze, to chcę go wykonać z pełnym wnętrzem przedziału kierowania, bojowego i napędowego.
Będą dodatki żywiczne, metalowe, drewniane, plastikowe oraz części własnego projektu.
Poniżej zamieszczam materiały, które chcę wykorzystać w trakcie budowy oraz, które oferuje obecnie nasz rynek modelarski.

I tak po kolei. Na początek kilka nowości.
1. Fototrawione niemieckie radiostacje czołgowe.

2. Żywiczne gaśnice późnego typu.

3. Żywiczne gąsienice późnego typu Pz. III/IV. Te gąski naprawdę wymiatają. Jakość i i dbałość o szczegóły zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zresztą sami zobaczcie.

Niestety, na chwilę obecną muszę brać pod uwagę założenie tych gąsienic chyba, że Piotr i Michał wypuszczą na rynek ostateczną późną wersję gąsienic do Jagi IV.
A dokładniej te.. ;)

4. Kolejne to pociski 7,5 cm Pzgr. Patr. 39/42 KwK 42 oraz 7,5 cm Sprgr. Patr. 42 KwK 42.

5. Fototrawione główki śrub krzyżakowe i płaskie.

6. Płyta ryflowana, która będzie wykorzystana do błotników i uchwyty do narzędzi stosowane po 1943 roku.

7. Lufa do MG 34 w wersji czołgowej, antena 2m - firmy Aber oraz drewniana lufa firmy Rbmodel. I to wszystko co udało mi się na dzień dzisiejszy skompletować.

Co do samego modelu Jagi, na chwile obecną mam podklejone i wycięte wręgi. Dzisiaj wstępnie już składałem szkielet na sucho do kupy i wyszło sporo "ale" w trakcie przebudowy przedziału silnikowego, dlatego zrezygnowałem z wrzucania tutaj zdjęć z tego etapu budowy, a i pora też późna...

Mam nadzieję, że na weekend pokażę coś więcej.

Pozdrawiam i do następnego :Default:

Wojtek 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 February 2015, 17:29   

Wersja kolorystyczna bardzo fajna osobiście lubię wszelkie łaciate malowania.
No i widzę, że zapowiada się bogata wersja, będzie na co patrzeć.

Przy wyborze swojego kolejnego modelu na pewno rozważę dostępność możliwych do wykorzystania dodatków, które oszczędzają mnóstwo czasu.

Arek 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 February 2015, 18:34   

Czy są jeszcze jakieś dodatki do tego modelu, których jeszcze nie masz? :trollface: , bo chyba zapomniałeś o uchwytach na osprzęt. A tak na poważnie to czekam na więcej. Wielkością budowanych pojazdów znowu stoimy na przeciwległych końcach.
Last edited by Arek on 2 February 2015, 18:34; edited 1 time in total  

Kordian 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 February 2015, 21:13   

Super temat u mnie na razie leżą oba warianty i czekają na sklejenie. Będzie kolejna uczta dla oczu. :attack:

Darek1207 
Czołgista / Tankman

Posted: 3 February 2015, 08:08   

Tomku swoją relację zaczynasz z dużym przytupem, czekam na pierwsze sklejone elementy.

Na Wrocław 2015 zdążysz? :attack:
Last edited by Darek1207 on 3 February 2015, 08:10; edited 1 time in total  

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 3 February 2015, 20:01   

Powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony i cieszę się, że ta relacja Was zainteresowała.

1.
Wojtek, miałem w zapasie jeszcze dwa dobrze udokumentowane pojazdy, ale ostatecznie wybór padł na Jagę 313.
Co do waloryzacji modeli, to jeśli lubisz eksperymentować i jesteś otwarty na wszelkie nowinki modelarskie, to prace idą wręcz błyskawicznie, a i efekt końcowy jest o niebo lepszy :Default:

2.
Arek, oczywiście, że jeszcze wszystkiego nie mam :mrgreen: Czekam, aż się w końcu pojawi/ą :playing: A dwa, to wiesz, że masz rację, że zapomniałem o dodaniu uchwytów :oops: Ale luka jest już uzupełniona. Co do wielkości modeli, to może lekko ponad połowę jest tylko większy ;)

3.
Krystian, namawiam Cię do rozpoczęcia któregoś ze wspomnianych przez Ciebie modeli. Fajna kontynuacja serii pojazdów Jagdpanzer IV by była, a dwa, to na pewno wcześniej byśmy Twój model zobaczyli ukończony niż mój :Default:

4.
Darek, chciałbym, ale znając moje tempo sklejania oraz plany służbowe na ten rok, to chyba go skończę w połowie przyszłego roku.... :evil:

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 8 February 2015, 11:39   

To ja zaczne od ulubionego Tomciowego "ale".
Ale miła niespodzianka po moim powrocie :mrgreen:
Już się cieszę na kolejną Twoją relację i czekam na kolejne aktualizacje.

Vivaldi 
Czołgista / Tankman

Posted: 8 February 2015, 19:35   Jagdpanzer IV/70

Tommy, wziąłeś się za jeden z moich ulubionych pojazdów na podwoziu czwórek.W pewnym sensie nawet mnie ubiegłeś z tematem. Ale nie ma co "rozpaczać" , dodałeś mi tylko czadu. Będę kończył Tigra i równocześnie pracował nad inną wersją Jagdpanzera IV, choć występuje również nazwa Panzerkampfwagen IV /70 (A) Zwischenlosung. Lubię wyzwania, a tutaj mamy słynne Thoma Schurzen z siatki z e skomplikowanym systemem zawieszenia na rurach. Układ jezdny czwórek sam w sobie jest wyzwaniem,chyba trudniejsze to niż podwozie Tygrysa. Widziałem, jak pięknie poradziłeś sobie z wózkami w Stugu IV.Spróbuję Ci dorównać, a w ostateczności może kupię od Ciebie taki zestaw wózków , kto wie?

Waldemar

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 May 2015, 19:12   

Czy coś siędzieje w temacie "Jagi"?

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 18 May 2015, 20:43   

Dzieje się dzieje, ale idzie to jak krew z nosa...
Co prawda prace poszły troszkę do przodu, ale obowiązki służbowe nie pozwalają mi na takie tempo jak dawniej. Praca mnie pochlania i coraz mniej mam czasu na klejenie...
Jednakże żeby nie było tak całkiem ponuro, to zaopatrzeniem się w nowe dodatki do Jagi w postaci:
- kół żywicznych;
- lampy Bosch,
dostępnych pod powyższymi linkami.

Mam nadzieję, że już wkrótce pokażę coś nowego :Default:
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :Default:

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 6 June 2015, 17:38   

Cześć.
Po trzech miesiącach targany sumieniem, postanowiłem przedstawić Wam postępy prac nad Jagą. Za wiele tego nie ma, ale zawsze coś ;)
Jak zauważycie model zaczął już łapać kurz w zakamarkach tu i ówdzie ;)
Poniżej, jedyne dostępne zdjęcia jakie mam z wcześniejszej budowy.

W dalszym ciągu doskonalę swój warsztat modelarski, a każdy model to kolejny poligon doświadczalny. Z racji tego, że powoli przezbrajam się na farby Vallejo, postanowiłem swój model potraktować podkładem, w dwóch celach: aby wyciągnąć detale na zdjęciach, oraz aby przygotować powierzchnię pod właściwe kolory.

Na dzień dzisiejszy model ma się tak:

Przebudowany przedział silnikowy:

oraz przedział bojowy.

To by było na tyle.
Pozdrawiam i do następnego :Default:

Darek1207 
Czołgista / Tankman

Posted: 7 June 2015, 12:28   

W końcu się doczekaliśmy ale warto było czekać.
Efekt po pomalowaniu podkładem jest fantastyczny, a jak dojdzie jeszcze kolor i wash który wyciągnie jeszcze bardziej detale to będzie bomba.
Czekam na dalszy ciąg i mam nadzieję że nie dasz nam tak długo czekać.

Vivaldi 
Czołgista / Tankman

Posted: 7 June 2015, 12:53   Jagdpanzer IV/70

Witam, Tommy

Podoba mi się Twoja działalność. Zawsze podziwiam wysiłki włożone w odtworzenie wnętrza pojazdu,tak przedziału bojowego , a zwłaszcza silnikowego . Przecież to kiedyś zostanie zamknięte pokrywami i niewiele z tego ujrzy światło dzienne.No, chyba że pokrywy będą ruchome to wtedy rzeczywiście warto się "pomęczyć". Powodzenia i udanej dalszej pracy nad tym projektem.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 8 June 2015, 16:33   

Hej :Default:
Na wstępie dziękuję Wam za miłe opinie na temat modelu.

Vivaldi wrote:
Przecież to kiedyś zostanie zamknięte pokrywami i niewiele z tego ujrzy światło dzienne.
Waldku, dokładnie te same wątpliwości miałem co Ty i dlatego zrobię tak, że oprócz otwieranych pokryw, będzie zdejmowana też cała płyta nadsilnikowa.
Jak nic nie spier...le po drodze, to będzie git ;)

Darek1207 wrote:
Darku, taki okres oczekiwania Ci wystarczy ;-) ?

Poniżej, efekt wczorajszej i dzisiejszej pracy, ale to jeszcze nie koniec, bo teraz czekają mnie zawiasy wielkości pchły oraz wentylatory,
które muszę rozrysować od nowa... :oops:
Prawa pokrywa:

lewa:

płyta nadsilnikowa:

i wstępna przymiarka całości.

Pozdrawiam :Default:

C.D.N.

Darek1207 
Czołgista / Tankman

Posted: 8 June 2015, 16:41   

Główkami śrub mnie rozwaliły, fantastyczne.

Darek1207 wrote:
Darku, taki okres oczekiwania Ci wystarczy ;-) ?

Teraz tempo jest dobre, więc w pojutrze kolejna odsłona, przynajmniej mi tak wyszło z obliczeń :mrgreen:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map