Sdkfz 250/9 Ausf.A / GPM/

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Demon
Czołgista / Tankman

Sdkfz 250/9 Ausf.A / GPM/

Post autor: Demon » 19 marca 2015, 21:55

Tak wiem, powiecie: łeee znowu on….
Ale obiecuję, że nie będę pisał ani za dużo, ani za często.
Tym razem na warsztacik trafił Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM. Model ani nowy, ani duży, ani spektakularny, po prostu mi się podoba.
Na początek zgodnie z instrukcja poszło wnętrze, nie wiem w ogóle po co je robiłem, skoro i tak nic nie będzie widać po zamknięciu – chyba jedynie dla przyjemności klejenia ;)
Najbardziej popalić dał blok silnika, trzeba było trochę pogłówkować jak nadać mu odpowiedni kształt, a chwilę przed tym aby wyobrazić sobie jak ma on wyglądać. Maja być przy nim dodane jeszcze szablony orurowania, przyklejone wg. Opisu zgodnie z rysunkiem….którego nie potrafię znaleźć : ) Teraz pora na zamykanie kadłuba.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 19 marca 2015, 22:34 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 20 marca 2015, 07:24

Ja akurat z chęcią obejrzę.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 20 marca 2015, 20:32

Witaj Demonie "kartonu" ;)

Ja też bardzo chętnie będę śledził Twoje zmagania z tym modelem.
Co do dalszej pracy jak i ukończenia modelu, to jestem spokojny, bo wiem, że model będzie pierwsza klasa :Default:
Demon pisze:... wnętrze, nie wiem w ogóle po co je robiłem, skoro i tak nic nie będzie widać po zamknięciu – chyba jedynie dla przyjemności klejenia

A wiesz, że jak zacząłem sklejać swojego Jagdpanzera IV, to też cały czas te same myśli mi się przewijają przez głowę? Jednak dochodzę do tego samego wniosku co Ty - jedynie dla przyjemności i satysfakcji klejenia ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Tommy

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 28 marca 2015, 10:22

Pracy nad wnętrzem ciąg dalszy i kolejny krok czyli zamknięcie kadłuba. Wypełnianie wnętrza było przyjemne, taka dłubaczka. Wizjery są ruchome – w ich przypadku było trochę zabawy, a zanim wpadłem na to co autor instrukcji miał na myśli trochę czasu mi zeszło…potem doszedłem do wniosku, że przecież to wszystko było takie oczywiste.
Muszę uczciwie przyznać, że połączenie góry z dołem było dla mnie trudne, widać to na zdjęciach zresztą. Żeby sobie trochę ułatwić pracę delikatnie zmieniłem kolejność klejenia – najpierw wkleiłem ścianę tylną. Usztywniło to boki kadłuba i nadało płytom bocznym odpowiednie pochylenie. Bez tego byłoby to takie klejenie w powietrzu. Przy następnym Sdkfz 250 trochę inaczej będę chciał składać kadłub, zobaczymy czy wymyślona koncepcja okaże się słuszna.

Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 29 marca 2015, 10:57

Podoba mi się bardzo model, grafika w szczególności oraz wykonanie.
Całe wnętrze jest o`k, ale paski od maski p/gaz wydają się za długie oraz nachylenie kierownicy za duże.
Nie powinna być bardziej do góry?
Załączniki
P1230997.jpg
Ostatnio zmieniony 29 marca 2015, 10:59 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 30 marca 2015, 15:18

Pojazd sam w sobie bardzo ciekawy. Nigdy czegoś takiego nie budowałem wiec chętnie się będę przyglądał dalszym postępom, a widzę że budowa dosyć szybko i ładnie idzie idzie.

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 31 marca 2015, 14:52

Demon w akcji i to lubię.
Twoje prace są zawsze na bardzo wysokim poziomi i tak trzymaj, czekam na kolejną odsłonę Twojej relacji.

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 16 maja 2015, 22:13

Dobra, trochę od modelu odpocząłem, jedną oponę skleiłem i poleciałem z gratami dalej. Miałem moment słabości i chęć, aby nim delikatnie pierdyknąć, ale stwierdziłem, że szkoda by go było na tym etapie do kosza posłać :P Uzupełnione o wyposażenie błotniki, zawieszenie przednie, klapy na masce i inne takie. Obecnie dłubię zawieszenie właściwe.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 18 maja 2015, 14:59

Wczoraj nie było zdjęć tylko X, dziś już są :mrgreen:
Fajnie to wygląda poza 2-ma elementami.
Lampa szlakowa tylna, źle przyklejona, zobacz wątek z Luchsem Sicora, tam dałem zdjęcia oryginałów.
Fatalnie także wyglądają nożyce, a właściwie ich rączki, które są za grube i sprawiają wrażenie monstrualnych. Zawsze podziwiam grafikę z GPM, w mojej opinii najlepszą wśród modeli kartonowych.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 18 maja 2015, 17:48

Super maszyna w standardzie! Widać, że Demon nie próżnuje i modelik rośnie w siłę :okok:

PITERPANZER pisze:Zawsze podziwiam grafikę z GPM, w mojej opinii najlepszą wśród modeli kartonowych.

Grafikę może i mają ciekawą, natomiast GPM mógłby się bardziej skupić na poprawności projektowania swoich modeli, np. układ jezdny, przedział silnikowy (układ blach) pojazdów serii SdKfz. 251. Wszystko da się zrobić, tylko trzeba chcieć ;)

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 09 lipca 2015, 08:24

To już jest koniec, zapraszam do galerii

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”