TK-3 / GPM

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 08 grudnia 2015, 08:01

Jak widzę zawieszenie jest sklejone równiutko i bez zwichrowań. W modelu tej wielkości odchyłki ok. 1 mm to czasami aż 10-20% wartości, a to już ma znaczenie. Powodzenia w dalszej pracy.

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 08 grudnia 2015, 09:10

Arek,
Dziękuję za uznanie. Faktycznie te maleństwa wymagają dużej dokładności jeśli mają wyglądać efektownie. Jak na pierwszy model po wielu latach wychodzi mi w miarę dobrze, ale sporo błędów jeszcze popełniam poza tym dużo eksperymentuje ale mam nadzieję, że następne będą lepsze bo mam się od kogo uczyć. Co prawda ironicznie to brzmi jak taki antyk jak ja uczy się od młodzieży, no ale to samo życie. :mrgreen:
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 08 grudnia 2015, 16:58

Witam. :honoring: Zegarmistrzowska robota. Bardzo ładnie wygląda to zawieszenie.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 08 grudnia 2015, 23:58

Dziękuję za uznanie. To miłe ale chyba z tym zegarmistrzostwem to tak trochę przesadziłeś, chyba że miałeś na myśli takie zegarmistrzostwo z kościelnej wieży to się zgodzę. :Default:
Andrzej

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 10 grudnia 2015, 10:22

Witam w kolejnej osłonie walki z papierowo-kartonową materią z której wyłania się tankietka TK-3. Tankietka dostała kółka napędowe, błotniki, trochę osprzętu w przedniej części kadłuba a na wózkach i kadłubie pojawiły się imitacje nitów.

Obrazek Obrazek Obrazek

W dziale techniki modelarskie opisałem jak robiłem nity. Zachęcam do przeczytania mojego postu o nitowaniu.

I to by było na tyle dzisiaj.

A BRDM-2 stoi i czeka cierpliwie.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2015, 09:28 przez Endrju, łącznie zmieniany 3 razy.
Andrzej

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 11 grudnia 2015, 07:37

Czy podczas robienia zdjęć używasz lampy błyskowej?

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 11 grudnia 2015, 09:26

Niestety tak i na razie lepiej nie będzie. Muszę sobie zorganizować jakieś lepsze oświetlenie do robienia zdjęć a naturalne światło przynajmniej u mnie o tej porze roku jest mało łaskawe. Jak już skończę ten model to się zmobilizuję aby zdjęcia do galerii zrobić bez lampy błyskowej z dobrym oświetleniem. :roll:
Andrzej

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 16 grudnia 2015, 09:37

Moja relacja wielkich emocji nie wzbudza, ale też i nie ma się czym specjalnie podniecać. Model mały, modelarz marny, fotograf jeszcze gorszy no ale skoro już tę relację zacząłem to wypada ją zakończyć. Ktoś kiedyś powiedział, że nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy więc trzymając się tej linii uraczę Was kolejną porcją zdjęć. Powoli zbliżam się do mety. Skleiłem już całe wyposażenie zamontowane na kadłubie ale ze względów technologicznych nie przykleiłem wszystkiego bo ozdabiam jeszcze kadłub nitami z Wikolu. Zdecydowałem się malować cały model, ale ze względu na wielkość, skomplikowany kamuflaż i brak doświadczenia z aerografem męczę się malując pędzlami. Efekt malowania jest lepszy niż na zdjęciach ale mimo to pozostawia wiele do życzenia. Zapisałem się do Tommy-ego na szkolenie w malowaniu aerografem więc któryś z następnych modeli już będzie malowany fachowo. Na razie na zdjęciach mój model wygląda mniej więcej tak. Wózek jest tylko postawiony obok kadłuba dla lepszego efektu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że jeszcze przed świętami uda mi się skończyć ten model i zrobić swoja pierwszą galerię.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2015, 09:38 przez Endrju, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 16 grudnia 2015, 16:08

Endrju, nie popadaj w depresję, krótka szybka relacja, prawie 900wyświetleń, a Ty narzekasz. Nikt nie oszaleje po każdym doklejonym nicie, działaj, pokazuj, a potem będziemy albo chwalić, albo bardzo chwalić, bo ganić nie ma za co. ;-)
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 16 grudnia 2015, 17:52

Piter. Dzięki za dobre słowo. W depresję jeszcze nie wpadłem. Pozory czasami mylą. Robię tak jak napisałeś. Działam i pokazuję. A poważnie mówiąc to jestem realistą i mam świadomość, że aby osiągnąć zadowalający poziom trzeba dużo pracy i to nie tylko nad modelem, ale i nad samym sobą. Możliwość pokazania swoich dokonań mnie osobiście zachęca do dalszej pracy i o to chyba w tym wszystkim chodzi.
Andrzej

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 17 grudnia 2015, 15:21

Hej Endrju,
Powiem ci, że jak na malowanie pędzlem to nieźle to wygląda.
A co do aerografu to raczej nie ma się czego bać, ja maluje pierwszy model i nawet nie jest źle.
Praktyka czyni mistrzem jak to się mawia, więc jeśli masz możliwość używania aerografu to nie ma na co czekać.
Pozdrawiam.

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 17 grudnia 2015, 15:50

Wojtek. Masz rację, że niepotrzebnie sobie komplikuję proste sprawy, ale na tym etapie skończę go już pędzlem. Model nie jest duży. Aerograf, o zgrozo, leży już w szufladzie od roku zakupiony jeszcze do plastiku, ale różne zawieruchy losu sprawiły, że nie nie został skonsumowany. Następny model a będzie to prawdopodobnie T-70 będzie już pomalowany aerografem.
Andrzej

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 17 grudnia 2015, 20:43

Witam. Endrju, weź jakieś nieduże tekturowe pudełko (ja miałem od herbaty), jakieś stare/niepotrzebne akurat (ale nadające się do użytku) farby do modeli, wlej je do aerografu i wyobrażając sobie, że pudełko jest modelem maluj, maluj, maluj :Default: wedle własnej wyobraźni. Ja tak potrenowałem i stwierdziłem, że nie taki diabeł/aerograf straszny.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 17 grudnia 2015, 20:55

Dzięki za radę. Tak tez zrobię. <radosc>
Andrzej

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 20 grudnia 2015, 20:47

Endrju model przypadł mi do gustu i czekam na kontynuację.
Co do malowania, początki są trudne ale warto robić doświadczenia. Spójrz na moją relację z budowy Pantery
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
jaką długą drogę przebyłem ale było warto. Na tym modelu się wiele nauczyłem, a następny był już o wiele lepszy. Każdy kolejna warstwa farby to nowe doświadczenie i lepszy efekt kolejnego malowania.
Wiec do boju i powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”