M4A4 Sherman V OP / Military Model, PHA.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

M4A4 Sherman V OP / Military Model, PHA.

Post autor: Luzak » 15 stycznia 2016, 17:40

Witam :honoring: ,
Jako, że wystartowałem w akcji promocyjnej dodatków żywicznych Panzer Hobby Art, wypadałoby zacząć model. Na początku chciałem zbudować Firefly-ia, ale w końcu stanęło na M4A4 o nazwie własnej " Rokitno". Swój model będę budował na podstawie zdjęć modelu wykonanego przez Piterpanzera. Model będę budował na podstawie wycinanki Firefly-ia Vc z Military Model, plus do tego dodatki żywiczne, gotowa lufa i karabiny z Abera, plus wkład własny. Co z tego wyjdzie czas pokaże. Na razie mam sklejoną skorupę kadłuba jeszcze bez osłony przekładni z przodu. Model buduję z kserówki, ponieważ w razie jakbym coś skopał mogę zawsze skserować to drugi raz poza tym mam zamiar zbudować kiedyś jeszcze Firefly-ia z tego opracowania a nie chcę drugi raz kupować wycinanki. Co do zdjęć to starałem się wcielić w życie przynajmniej część z Waszych rad m.in. Znalazłem balans bieli i ustawiłem go adekwatnie do panujących warunków, czyli w tym przypadku światło sztuczne. Żeby zniwelować drżenie rąk ustawiłem telefon na książce. Co do tła, niestety znowu jest prowizorka, bo jakiś wredny wirus uziemił mnie w domu i nie mogę iść do papierniczego po brystol na tło. Nie wiem, czy zaczynając ten temat nie rzucam się przysłowiowo "Z szabelką na czołg", ale mam nadzieję, że dam radę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2016, 22:15 przez Luzak, łącznie zmieniany 2 razy.

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 16 stycznia 2016, 13:39

Pięknie. Sherman V OP. Będę pilnym obserwatorem. Nie zapomnij drewnianej lufy zrobić :mrgreen:
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 16 stycznia 2016, 14:08

Do lufy mam jeszcze bardzo daleko. Jak na razie sklejam przód Ronsona :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 16 stycznia 2016, 16:17

Fajnie, że powstaje kolejny Sherman.
Ciekawy jestem twoich zmagań z tym modelem.
Czy to będzie wersja z wnętrzem czy bez? Bo w robocie to duża różnica.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 16 stycznia 2016, 16:48

Wojtku, Model będzie bez wnętrza, ponieważ musiałbym je przerabiać i to chyba nawet dość mocno żeby z wnętrza Firefly-ia wyszło wnętrze Shermana V OP.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2016, 16:48 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 16 stycznia 2016, 23:56

Awaria komputera pozbawiła mnie możliwości szybszego wpisania się .
Bardzo się cieszę, że Luzak będzie powiększał kolekcję polskich pojazdów z 1DP. Muszę nalegać byś biorąc udział w promocji sklejał oryginalną wycinankę. Wiem, że masz oryginał jednak nie mam ochoty każdemu tłumaczyć, że w projekcie promocyjnym produktów żywicznych ktoś sklejał ksero z oryginalu jaki posiada, a nie pirata. Ten kadłub przyda ci się na pewno do kolejnego projektu.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 17 stycznia 2016, 09:27

Trochę szkoda, że muszę jednak sklejać oryginał, bo przy tym kadłubie już się trochę napracowałem. Czy mógłbym jednak zostawić ten kadłub a resztę elementów zrobić z oryginalnej wycinanki?

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 17 stycznia 2016, 11:27

Andrzeju relacje sponsorowane rządzą się swoimi prawami, musisz to zrozumieć. Ten kadłub się nie zmarnuje, teraz jednak odłóż go na bok.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 17 stycznia 2016, 11:44

Ok, zacznę od nowa. Wolałem jeszcze dopytać.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 24 stycznia 2016, 20:33

Witam,
Zacząłem sklejać Shermana od nowa. Jak na razie mam bryłę kadłuba modelu. Z przodu brakuje mi jeszcze obudów przekładni bocznych, potem spoiny zostaną zaglutowane i wyszlifowane.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu na klejenie oraz dłubnąłem trochę przy Challengerze stąd małe postepy.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2016, 22:16 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 06 lutego 2016, 21:49

Witam :honoring: ,
Żeby nie było, że się obijam lub co gorsze zawiesiłem relację przedstawiam postępy z budowy mojego Ronsona. Dokleiłem tu i ówdzie trochę detali, okleiłem cały dół, oraz wyposażyłem całą tylną płytę w detale. Doszedł też zasobnik z tyłu kadłuba, oraz zrobiłem pierwsze elementy odróżniające mój czołg od klasycznego Firefly-ia, czyli dopancerzenia kadłuba.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Spawów jeszcze nie robiłem, ponieważ chce wszystkie zrobić za jednym zamachem. Śruby na kadłubie zrobię jak je zamówię przy okazji zamawiania żywic do Shermana.
Przepraszam za fotki, ale wyjechałem do babci i nie za bardzo mam możliwość zrobić zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2016, 22:19 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 07 lutego 2016, 23:34

Muszę przyznać, że bardzo ładnie Ci ta "zapalniczka" wychodzi ;)
Czekam na kolejną porcję zdjęć :Default:

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 08 lutego 2016, 21:15

Witam :honoring:
Mała jedno-zdjęciowa aktualizacja, jednak bardzo ważna z punktu widzenia budowy. Zacząłem uzupełniać przód modelu różnymi elementami, skleiłem podporę lufy (brakuje dwóch drucików, bo skończył mi się drut), oraz przerobiłem dopancerzenia przodów sponsonów. Ttrochę się nagłówkowałem, ponieważ po włączeniu googla wyskoczyło mi bardzo dużo zdjęć czołgów z różnymi konfiguracjami tych elementów. Na szczęście Piterpanzer rozwiał wszystkie wątpliwości :okok: .
Płyty trochę bardziej pochyliłem, zrobiłem wycięcie na karabin w prawej płycie, oraz dorobiłem listwę dookoła stanowiska karabinu z drucika 0,8mm. Wiem, że w oryginalnym czołgu na tej listwie są śrubki, ale to jeszcze nie moja liga, żeby je zrobić (za małe). Dajcie znać, czy to co skleiłem Waszym zdaniem jest OK, czy mam poprawiać?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2016, 10:15 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 09 lutego 2016, 09:40

Andrzej. Bardzo fajnie Ci wychodzi ten model. W ogóle podoba mi się Twój pomysł przerobienia Firefly-a na OP. Mam tylko jedno małe pytanie, które zresztą już komuś na tym forum zadałem. Czy nie uważasz, że śruby na przednim pancerzu są zbyt równo "dokręcone". Dla mnie wyglądają nieco nie naturalnie. I jeszcze pytanie do podstawy anteny. Czy wersje OP miały inne podstawy anteny na kadłubie? Ta u Ciebie wygląda lekko beczkowato, a według mnie, przynajmniej na V-tkach powinna mieć bardziej kształt ściętego stożka. Czy to może złudzenie optyczne?
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2016, 10:16 przez Endrju, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 09 lutego 2016, 10:14

Endrju, Śruby na przodzie jak i na całym modelu, to jak na razie grafika naniesiona przez wydawnictwo, śruby uplastyczniające będę naklejał na cały model jak je kupię przy okazji zamawiania reszty dodatków. Co do podstawy anteny, to we wszystkich Shermanach V wyglądała chyba tak samo. Moja jest wzięta z wycinanki, jedyne co jeszcze będę z nią chyba robił, to lekko zaokrąglę papierkiem ściernym górną krawędź tego elementu oraz dorobię spaw przy podstawie, którego jeszcze nie zrobiłem.
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2016, 10:18 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”