Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

M4A4 Sherman V OP / Military Model, PHA.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 12 marca 2016, 21:28

Młoda krew też ma z czasem problem, w końcu matura za rok... Następna aktualizacja nie wiem kiedy będzie, bo muszę poprawić górny pas ze śrubami na przodzie czołgu, do tego ciągle dłubie zawieszenie. A dzisiaj zamiast kleić oglądałem motocykle we Wrocławiu :mrgreen: .

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 03 kwietnia 2016, 09:47

Witam :honoring: ,
Sporo wody upłynęło w Odrze od ostatniej aktualizacji, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Przez ponad miesiąc walczyłem z wózkami jezdnymi :attack: , ale w końcu je skończyłem. Okleiłem śrubami cały dół pojazdu oraz dorobiłem spawy na wannie, i w ten oto sposób dół modelu jest gotowy do malowania. Poprawiłem też babole, o których pisał Wojtek, czyli uchwyty na płycie silnika i śruby na przodzie. Po konsultacji z Piterpanzerem zdecydowałem się po prostu uciąć wystający kawałek gwintu od nakretki, ponieważ w prawdziwych czołgach nie wystawały tak bardzo i w ten sposób to poprawiłem. Z poprawek został jeszcze górny pas śrub, o którym pisał mi Piter, jednak na razie nie mam koncepcji jak to co widzę na zdjęciu oryginału przenieść do modelu. Zapasowe ogniwa na przodzie na razie są na sucho.

Obrazek Obrazek Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 27 kwietnia 2016, 19:19

Dzisiaj mikroaktualizacja z racji tego, że otrzymałem wieńce zębate i lufę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie mogłem się powstrzymać i poskładałem to co już mam na sucho :mrgreen: .

I lufa:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 30 kwietnia 2016, 09:07

Muszę przyznać, że z każdą kolejną relacją, coraz bardziej mi się podoba Twój SHERMI ;)

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 30 kwietnia 2016, 10:57

Witam :honoring: Patrząc na Twojego Shermana aż dostaję apetyt, żeby takiego skleić ;)
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 05 maja 2016, 13:44

Dziękuję za komentarze.
Dziś kolejna aktualizacja. Wreszcie skończyłem zawieszenie. Podsumowując, nie było łatwo, bo model jest bardzo skomplikowany a moje doświadczenie w walorce zerowe, ale skleiłem to najlepiej jak umiem.

Obrazek Obrazek Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 16 maja 2016, 17:37

Tej aktualizacji miało nie być, ale stwierdziłem, że jednak będzie :mrgreen: .
Skończyłem oklejać zapalniczkę detalami i zacząłem malować. Niestety na przedni pancerz, właz, poprawki nie starczyło mi farby, ale jak tylko przyjdzie paczka z nowymi farbkami to to dokończę. Zrobiłem też narzędzia a w budowie jest wieża, a dokładnie dopadła mnie listkoza korpusu wieży i kopułki dowódcy oraz jej szlifowanie i szpachlowanie. Niestety walorka bezlitośnie obnaża moją pietę achillesową, czyli właśnie listkozę i to, że jeszcze nie do końca umiem to wygłaskać, ale mam nadzieję, że w końcu takiej wprawy nabiorę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując, model może nie wychodzi mi tak jak wielkim mistrzom walorki z tego forum, ale staram się go sklejać najlepiej jak potrafię i jestem zadowolony z efektu.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 16 maja 2016, 17:52

Witam :honoring: Podoba mi się to co już masz wykonane. Świetnie wyprofilowałeś stylisko siekiery. Taka mała duperela, a jak mnie ucieszyła :mrgreen: I pytanie, skąd wytrzasnąłeś kierowcę ?
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 16 maja 2016, 17:57

Borowy, Cieszę się, że siekiera Ci się podoba :). Kierowca jest od Piterpanzera, ale w sklepie go nie ma więc można ich (kierowca + załogant na wieży) zamówić chyba tylko bezpośrednio u Pitera.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 17 maja 2016, 19:51

Hej Luzak, nieźle Ci idzie. :okok:
Pewnie uporasz się szybciej ze swoim Shermanem niż ja.

Z tego co pamiętam elementy wieży były bardzo dobrze spasowane, co nie znaczy że po sklejeniu można uzyskać gładką i równą powierzchnię więc szpachla i szlifowanie raczej jest konieczne w tym przypadku.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, nie żebym się czepiał, ale akurat maluje gąsienice i zastanawia mnie ta rozbieżność kolorystyczna pomiędzy zębami, a ogniwami w twoim czołgu.
No chyba że nie jest to jeszcze ostateczna wersja.

Pozdrawiam :honoring:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 17 maja 2016, 20:13

Wojtek, zęby są stalowe, ogniwa były gumowe, z 3 "kapslami" i grzebieniem w tej wersji także metalowym .
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 18 maja 2016, 15:46

Dzięki Wojtek za komentarz :).
Ja mam termin ukończenia narzucony dlatego cisnę do przodu. Co do wieży to masz rację, że była dobrze spasowana, niestety listkoza, która jest zawsze dla mnie problemem sprawiła, że musiałem użyć całkiem sporo szpachli. Co do ogniw to Piterpanzer już to wyjaśnił.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 18 maja 2016, 16:46

Hej Piter no to mam zagwozdkę.

Byłem przekonany, że typ 62 to stalowe ogniwa dlatego też wybrałem je żeby ułatwić sobie malowanie.

W monografii Shermana znalazłem podział ogniw na gumowe i stalowe.
W kategorii gumowych (metalowy stelaż w gumowej oprawie) są: T41 i T51 - proste bloki gumowe, T48 - z grubym zębem te były najbardziej popularne. Poza tymi są jeszcze typ 74 i WE210. No i T80 ale to już wersja HVSS.

Obrazek

Pozostałe są w kategorii stalowych ogniw w tym T62 i T54.

Jeśli T62 były gumowe to by znaczyło, że ktoś dospawał metalowe bieżniki do gumy:

Obrazek

A w tym przypadku rdza wzięła gumę tak samo jak stal:

Obrazek

Znalazłem też zdjęcia z gąsienicami do skali 1:35 na których producenci przedstawiają T62 jako metalowe ogniwa, a T48 jako gumowe.

I bądź tu mądry, trochę zgłupiałem.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 18 maja 2016, 20:54

I masz rację Wojtek, czasem po prostu jestem po pracy tak zakręcony, że posadzę kleksa.
Wstawię jutro zdjęcia edytujac post, dowodzące, że to jest metal skorodowany i Ty masz rację.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 18 maja 2016, 21:04

To jak jest w końcu z tymi ogniwami, bo już zgłupiałem... Wyjdzie jeszcze na to, że całe gąski mam do przemalowania...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”