Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Czołg lekki T-60 /Jarosławska Fabryka Traktorów/

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Jaroslav
Czołgista / Tankman

Czołg lekki T-60 /Jarosławska Fabryka Traktorów/

Post autor: Jaroslav » 04 maja 2016, 23:46

Czołem!
W dzisiejszej galerii przedstawiam Wam model radzieckiego czołgu lekkiego T-60 z 1941 r.
W drodze wyjątku nie jest to mój projekt tylko ściągnięta z sieci surówka upubliczniona pod szyldem MBA Card Model. W modelu dokonałem szeregu przeróbek: Wszystkie koła narysowałem sam, dodałem żywiczne dekle, osłony reduktorów i haki własnej produkcji. Od podstaw zrobiłem wahacze i gniazda wałków skrętnych, błotniki, żaluzje z osłoną wlotu do chłodnicy, osłonę jarzma i parę jeszcze dupereli ;)
Model z założenia miał być odpoczynkowy więc jest bez fajerwerków ;) żadnego wnętrza silników itd... miało być łatwo szybko i przyjemnie. Co z tego wyszło? Ocenę pozostawiam Wam.
Aha, zdjęcia robione przy sztucznym oświetleniu i z wypełniaczem toteż i wszelkie zabrudzenia tak kontrastują, na żywo są bardziej subtelne.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec prośba do Was: Jak wiadomo, Rosjanie przekazali Polakom 3 szt. Tego typu wozów. W styczniu 1945r. zostały przetransportowane z Riazania do Rembertowa gdzie były używane do szkolenia do końca 1945r. Gdyby ktoś z Was posiadał jakieś zdjęcia tych egz. był bym ogromnie wdzięczny za udostępnienie.

Zdrów!
Ostatnio zmieniony 05 maja 2016, 08:30 przez Jaroslav, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 maja 2016, 08:33

Super, nim skończyłem czytać, miałem także pomysł, by chociaż orłem go udekorować. Na MBP nic nie ma?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 05 maja 2016, 20:30

Witam :honoring: Już raz chwaliłem ten model, ale jak coś jest TAK wykonane to należą mu się pochwały ,,na każdym kroku". Gratulacje oklask2
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Jaroslav
Czołgista / Tankman

Post autor: Jaroslav » 07 maja 2016, 21:53

Piotrek, no właśnie nie ma... Założyłem wątek ale nikt nic.... Zostawię go bez żadnych oznaczeń a jak w przyszłości coś wypłynie to łatwiej będzie okleić i pobrudzić niż przemalowywać po całości ;)
Borowy, dzięki raz jeszcze :) Mam nadzieję, że dane nam będzie się poznać osobiście we Wrocku bo ekipa zacna się szykuje to i Ciebie nie powinno zabraknąć ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów rosyjskich/Russian vehicles gallery/”