Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
M4 + Long Tom / Model- Kom.
Author Message
Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 29 August 2016, 20:06   M4 + Long Tom / Model- Kom.

Cześć wszystkim :honoring: ,
Zacząłem nowy model. Jest to M4 + Long Tom z Model Kom-u. Model opracował Marek Bonek. Pojazd skleja się bardzo przyjemnie, a jedyne uwagi, które też są trochę na wyrost dotyczą druku, a mianowicie: różnice w odcieniach elementów z tego samego arkusza, oraz przynajmniej w moim egzemplarzu lekkie przesuniecia kolorów. Troszkę utrudniać też mogą nieponumerowane rysunki co przy takim gąszczu rysunków może troszkę utrudniać.
Zapraszam do oglądania :-) .

Last edited by Luzak on 29 August 2016, 20:07; edited 1 time in total  

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 30 August 2016, 16:05   

Witam :honoring: Z przyjemnością skorzystam z zaproszenia :mrgreen: i pokibicuję.

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 1 September 2016, 12:20   

Przedstawiam małą aktualizację. Doszły wszystkie detale wanny kadłuba, łącznie ze śrubami oraz zrobiłem mocowania wózków i koła podtrzymujące. Jedyne czego mógłbym się doczepić to kolorystyka tylnych lamp ( w wycinance wszystkie ćwiartki są czerwone a tym czasem czerwona powinna być tylko jedna a reszta czarna) Oraz na poszyciu brakuje zaznaczonych miejsc na te lampy i trzeba celować na oko. Wbrew złudzeniu optycznemu na zdjęciach model nie jest zwichrowany, stoi po prostu na nierównym podłożu.

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 4 September 2016, 20:16   

Korzystając z ostatnich dni wolnego oraz z tego, że jakoś dobrze mi się kleiło machnąłem wózki i koła jezdne :-) . Wszystko sklejało się bez zarzutów. Moje szybkie tempo to po części zasługa laserków. Jeśli chodzi o zdjęcia to starałem się wyciągnąć z nich maksymalnie dużo. Niestety nie dysponuję lepszym sprzętem niż telefon.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 6 September 2016, 18:28   

Luzak, skopie Ci dupsko za te zdjęcia :-)
Człowiek chce spokojnie i dokładnie obejrzeć co tam dziergasz, a tu lipa... Pikseloza mnie przytłoczyła :razz:

Tak czy siak, postęp widać :okok:

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 6 September 2016, 19:24   

Tommy, Tak jak już pisałem, jestem skazany na robienie zdjęć telefonem. Staram się, żeby jakoś te zdjęcia obrobić ale z róznym skutkiem jak widać...

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 8 September 2016, 16:26   

Z powodu szkoły mój warsztat mocno zwolnił, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Skleiłem przekładnie boczne i koła napędowe. Spasowanie elementów bez zarzutu. Wieńce zębate to laserki z dedykowanego zestawu.

Muszę wykombinować jakiś lepszy aparat...

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 10 September 2016, 15:54   

Pomimo, że czasu mam wyraźnie mniej to model skleja się genialnie i prace idą w dalszym ciągu. Zrobiłem mechanizmy napinające oraz koła napinające. Co do tych podzespołów mam tylko jedną uwagę, a mianowicie: brakuje elementów 56e ( detal napinaczy). Nie są to elementy trudne do dorobienia, jednak wypada o tym wspomnieć. Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że wgniótł mi się element podłogi wnętrza, wyprostuję to w najbliższym czasie.

W następnej kolejności wypadają gąski, jednak z powodu ich skomplikowania rozkładam je sobie na dłuższy czas budowy modelu żeby nie zwariować...

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 10 September 2016, 16:20   

Witam :honoring: I tempo i przede wszystkim jakość sklejania bardzo dobre.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 10 September 2016, 20:25   

Luzak, piszesz, że są różnice w odcieniach. Będziesz malował, czy zostaje standard z retuszem?
Proponował bym poprawić troszkę bandaże gumowe na kołach. Szpachla lub SG i szlif.
Efekt końcowy wyraźnie się poprawi ;)

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 10 September 2016, 20:59   

Tommy, Model to będzie standard z retuszem, jedyne co maluję to gąski i śruby. Malowania nie lubię, więc traktuje je jak ostateczność...

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 October 2016, 18:27   

Cześć wszystkim :-) ,
Budowy ciąg dalszy. Tym razem, przedstawiam budę kabiny wraz z prawie wszystkimi zewnętrznymi detalami (brakuje tylko nożyc na dachu), ale elementy gdzieś posiałem i czekam na podesłanie zapasowych.
Jedyne czego mógłbym się na siłę przyczepić, to brak szablonu do poskładania kratownic reflektorów, przez co trzeba je kleić w powietrzu, na reflektorze. Skleiłem też jedną gąskę i powiem szczerze, że już mam dość i zanim wezmę się za drugą, to trochę czasu minie. Karabin wziąłem z modelu Firefly'a od Hala, ponieważ w wątku nowości pojawiły się głosy, że karabin w wycinance jest nie taki, a że akurat mam resztki wycinanki Halowskiego Shermana to je wykorzystałem :-) .

Buda na modelu jest oczywiście na sucho :-) .
Last edited by Tommy T.B. on 2 October 2016, 19:15; edited 1 time in total  

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 2 October 2016, 19:38   

Witam :honoring: Na sucho, czy na mokro, :mrgreen: ale bardzo ładnie wygląda.

Luzak 
Czołgista / Tankman

Posted: 9 October 2016, 20:20   

Zeszły tydzień upłynął mi pod znakiem chorobowego, więc podgoniłem trochę model. Skończyłem całkowicie kabinę. Jedyna uwaga jaką mam to to, że na wewnętrznej stronie przedniej ściany są naniesione miejsca na elementy, które odpowiadają tym dwóm małym klapką na przodzie, jednak nie znalazłem ani tych elementów ani ich numeru w planach, więc białe miejsca zamalowałem, i tak tego nie widać.

Wszystkich plam po kleju i farbie bez w rzeczywistości nie widać. Flash je za bardzo powyciągał.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 9 October 2016, 20:34   

Krótko i na temat ;)
Fotele, dla mnie SUPER!!! Jak je wykonałeś?

Tablica rozdzielcza - z czego robiłeś te okręgi? Papier czy drucik?
Jeśli papier, to może to poprawisz i skorzystasz z cieniutkiego drucika z wiązki elektrycznej lub zwoju od zabawkowych silniczków...

Jeśli chodzi o całość, to osobiście mi się podoba ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map