Japoński czołg średni Type 97 Chi-Ha/ MODEL HOBBY

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Japoński czołg średni Type 97 Chi-Ha/ MODEL HOBBY

Post autor: konradoo » 30 sierpnia 2016, 19:20

Witam! :Default:

Po długich bojach przedstawiam kolejny model Japońskiego czołgu średniego Type 97 Chi-Ha, model podobnie jak jego poprzednia wersja został wydany przez wydawnictwo MODEL HOBBY ze Szczecina a autorem opracowania jest Pan Marian Sobel.

Model przedstawia pojazd z 3 kompanii, Pułku czołgów w charakterystycznym malowaniu kompanii malajskiej 1941-42. Numer 31 na kadłubie oznacza że pochodzi on z 1 Shotai (plutonu) wspomnianej 3 kompanii. Budowa modelu trwała około 1,6 roku, i jest kontynuacją planu na zbudowanie dwóch bliźniaków. Podsmumowując zbudowanie dwóch modeli zajeło prawie 3 lata z niewielkimi przerwami.

Samego modelu chyba nie trzeba przedstawiać, z mojej strony zostały dodane: nity, stalowe liny, metalowa lufa KM-u, laserowo wycinane gąsienice. Model dodatkowo wzbogaciłem o wiele elementów na podstawie monografii AJ PRESS - JAPOŃSKA BROŃ PANCERNA oraz zdjęć znalezione w sieci. Do modelu została wykonana mała winietka oraz laserowo wycinany napis dzięki uprzejmości wydawnictwa MODEL HOBBY, za co z tej strony dziękuję.

Zdjęcia modelu:

[center]Obrazek[/center]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia modelu z winietka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania, do następnego <piwko>
Ostatnio zmieniony 02 września 2016, 12:45 przez konradoo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 30 sierpnia 2016, 19:45

Witam :honoring: Model wykonany wg mnie wspaniale pod każdym względem. Galerię obejrzałem z wielka przyjemnością. Gratuluję oklask2 No i zasłużonej nagrody życzę <piwko>
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 31 sierpnia 2016, 19:59

Odjechałeś z tym modelem na bogato :okok:
Model i podstawka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wszystko idealnie ze sobą pasuje, a to nie lada sztuka.
Moje gratulacje i czekam na kolejną relację :Default:

Pozdrawiam
Tommy

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 02 września 2016, 13:13

Borowy robię modele bo to lubię, nie buduje specjalnie pod zawody. Budowa jednego czołgu trwa tak długo bo nigdzie mi sie nie spieszy :) A na zawody, konkursy, festiwale oczywiście jeżdzę. Fajnie jest spotkać się z ludzmi,pogadać a jak coś wpadnie...to też fajnie :okok:

Tomek nie przesadzaj ja czekam na koniec twojej Jagody ;)

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 września 2016, 17:34

Mam nadzieję, że zobaczysz w stanie surowym w Przeciszowie, o ile będziesz, a mi się nic nie wys...a po drodze :Default:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 06 września 2016, 19:46

Będę czekał z uroczystym meldunkiem :honoring: Przyjeżdżam w czwartek, pt zwiedzanie Krakowa, pt Auschwitz. Wieczorem "Rozmowy w toku" a więc do zoba <piwko>

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 września 2016, 21:33

Ja też mam taką nadzieję, tym bardziej, że jest to w moich rodzinnych stronach, więc po nocnych romowach mogę dojść nawet na czworaka :-) .
Obawiam się tylko terminu, bo w tym samym czasie jest Święto 11LDKPanc.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 06 września 2016, 22:53

Miło poptrzeć, gratuluję.
Efekt końcowy robi wrażenie.
Mam nadzieję, że uda aię zobaczyć na żywo.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”