Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Japoński czołg średni Type 97 Chi-Ha/ MODEL HOBBY

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Japoński czołg średni Type 97 Chi-Ha/ MODEL HOBBY

Post autor: konradoo » 30 sierpnia 2016, 19:20

Witam! :Default:

Po długich bojach przedstawiam kolejny model Japońskiego czołgu średniego Type 97 Chi-Ha, model podobnie jak jego poprzednia wersja został wydany przez wydawnictwo MODEL HOBBY ze Szczecina a autorem opracowania jest Pan Marian Sobel.

Model przedstawia pojazd z 3 kompanii, Pułku czołgów w charakterystycznym malowaniu kompanii malajskiej 1941-42. Numer 31 na kadłubie oznacza że pochodzi on z 1 Shotai (plutonu) wspomnianej 3 kompanii. Budowa modelu trwała około 1,6 roku, i jest kontynuacją planu na zbudowanie dwóch bliźniaków. Podsmumowując zbudowanie dwóch modeli zajeło prawie 3 lata z niewielkimi przerwami.

Samego modelu chyba nie trzeba przedstawiać, z mojej strony zostały dodane: nity, stalowe liny, metalowa lufa KM-u, laserowo wycinane gąsienice. Model dodatkowo wzbogaciłem o wiele elementów na podstawie monografii AJ PRESS - JAPOŃSKA BROŃ PANCERNA oraz zdjęć znalezione w sieci. Do modelu została wykonana mała winietka oraz laserowo wycinany napis dzięki uprzejmości wydawnictwa MODEL HOBBY, za co z tej strony dziękuję.

Zdjęcia modelu:

[center]Obrazek[/center]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia modelu z winietka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania, do następnego <piwko>
Ostatnio zmieniony 02 września 2016, 12:45 przez konradoo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 30 sierpnia 2016, 19:45

Witam :honoring: Model wykonany wg mnie wspaniale pod każdym względem. Galerię obejrzałem z wielka przyjemnością. Gratuluję oklask2 No i zasłużonej nagrody życzę <piwko>
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 31 sierpnia 2016, 19:59

Odjechałeś z tym modelem na bogato :okok:
Model i podstawka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wszystko idealnie ze sobą pasuje, a to nie lada sztuka.
Moje gratulacje i czekam na kolejną relację :Default:

Pozdrawiam
Tommy

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 02 września 2016, 13:13

Borowy robię modele bo to lubię, nie buduje specjalnie pod zawody. Budowa jednego czołgu trwa tak długo bo nigdzie mi sie nie spieszy :) A na zawody, konkursy, festiwale oczywiście jeżdzę. Fajnie jest spotkać się z ludzmi,pogadać a jak coś wpadnie...to też fajnie :okok:

Tomek nie przesadzaj ja czekam na koniec twojej Jagody ;)

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 września 2016, 17:34

Mam nadzieję, że zobaczysz w stanie surowym w Przeciszowie, o ile będziesz, a mi się nic nie wys...a po drodze :Default:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 06 września 2016, 19:46

Będę czekał z uroczystym meldunkiem :honoring: Przyjeżdżam w czwartek, pt zwiedzanie Krakowa, pt Auschwitz. Wieczorem "Rozmowy w toku" a więc do zoba <piwko>

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 września 2016, 21:33

Ja też mam taką nadzieję, tym bardziej, że jest to w moich rodzinnych stronach, więc po nocnych romowach mogę dojść nawet na czworaka :-) .
Obawiam się tylko terminu, bo w tym samym czasie jest Święto 11LDKPanc.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 06 września 2016, 22:53

Miło poptrzeć, gratuluję.
Efekt końcowy robi wrażenie.
Mam nadzieję, że uda aię zobaczyć na żywo.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”