Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Sherman M4A3/ GPM /

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Sherman M4A3/ GPM /

Post autor: Borowy » 02 września 2016, 09:58

Czołgiem :honoring: W związku z tym, że wszystkie modele pokończone mogłem zabrać się za następny.

Obrazek

Dlaczego właśnie ten model ? Bardzo podoba mi się sam czołg i kiedy zdecydowałem się na klejenie pancerki powiedziałem sobie, że jak mi to jakoś tam pójdzie to muszę mieć sklejone : T-34, właśnie Shermana i ... . Na tego trzeciego przyjdzie czas ;) Może po Shermanie ? A dlaczego wydawnictwo GPM ? Otóż wycinanka ta trafiła do mnie od naszego kolegi syriusza. Mam nadzieję, że się nie pogniewa, że o tym napisałem :Default: i więcej o szczegółach tego nie będę już pisał. Model będzie tradycyjnie już malowany i trochę przerobiony w stosunku do wersji z wycinanki. Do budowy wykorzystam żywiczne gąsienice z Panzer Hobby Art, w których posiadanie wszedłem biorąc udział w promocji dotyczącej pakietów do modeli czołgów (sklejając IS-a z takim pakietem). W związku z tym, że dwa czołgi mam już w kolorze zieleni, a lubię urozmaicenie, postanowiłem znaleźć jakieś inne malowanie. Po poszukiwaniach w internecie znalazłem trzy wersje malowań, które mi się spodobały.
Pierwsza wersja została odrzucona przez mojego cenzora, czytaj małżonkę :evil: bo przecież ma za dużo zielonego :oops:

Obrazek

Druga, która mi się podobała to malowanie z Korei.

Obrazek

Ale jak zobaczyłem zdjęcia modelu, który wykonał Pat Johnston, wiedziałem, że to jest TEN :okok:

Obrazek

Spodobało mi się malowanie i dodatkowo wygląd z tymi chwytami powietrza i osłonami układu jezdnego. Niestety nie mogłem znaleźć żadnych informacji z jakiego teatru działań pochodzi wersja, którą wykonał modelarz i dlatego przyjąłem, że będę wykonywał model na podstawie modelu ;-)
Po tym przydługawym wstępie skromne dwa zdjęcia z początków budowy modelu.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 września 2016, 12:16 przez Borowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 02 września 2016, 12:19

Hej!
Wszystko fajnie, tylko gasienice jaki do Ciebie wysłałem po rozmowie telefonicznej to T48, a tu masz inne i dodatkowo z kaczymi łapkami, mającymi zmniejszych nacisk na grunt, czyli pierwsza niezgodność na starcie.
Namawiam jednak na coś z teatru europejskiego. Może zimowe Bastogne?
Tytuł zmieniłem na zgodny z obowiązującym schematem.
Ostatnio zmieniony 02 września 2016, 12:20 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Suworow
Czołgista / Tankman

Post autor: Suworow » 02 września 2016, 18:11

Też mam ten model :okok: chętnie zobaczę jak go się składa. Życzę miłej zabawy :honoring:

Awatar użytkownika
QN
Czołgista / Tankman

Post autor: QN » 02 września 2016, 21:10

Mimo wszystko namawiałbym Cię do robienia modelu na podstawie jakiegoś oryginału. Nie ważnie, czy z czasów wojny, czy na podstawie obiektu muzealnego, ale mający jakiś odpowiednik w rzeczywistości.

Wybrane przez Ciebie malowanie i konfiguracja pojazdu są może i ciekawe, ale za diabła nie mogłem znaleźć jakiegokolwiek odpowiednika w rzeczywistości.

Wygląda to jak przeładowany składak.

Może jednak wybierzesz jakieś inne malowanie Marines - też ciekawe, ale prawdziwe?
Ostatnio zmieniony 02 września 2016, 21:11 przez QN, łącznie zmieniany 1 raz.
PZDR

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 września 2016, 17:31

Oho, następny tu będzie szalał z modelem ;)
A tak na poważnie, już mnie ciekawość zżera, co tym razem nam zaserwujesz i czym zaskoczysz :Default:

Powodzenia i czekam na kolejną aktualizację :okok:

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 06 września 2016, 22:15

Z chęcią popatrzę na Twoją relację z budowy Shermana,
co do wyboru wersji to już Twoja sprawa.
Sherman z trzeciego zdjęcia faktycznie ciekawie wygląda, ale na tak wiele zdjęć Shermanów co przejrzałem to pierwszy jaki widzę z takimi osłonami, może słabo szukałem.
Na pewno cikawe są te wersje z deskami na bokach, model dopiero zaczynasz więc masz jeszcze czas no podjęcie ostatecznej decyzji co do wersji czołgu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 11 września 2016, 13:14

Czołgiem :honoring: Za dużo nie miałem ostatnio czasu na klejenie, ale coś tam udało się sklecić, czyli trochę dupereli na kadłubie, spawy i osłony z desek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec w temacie Shermanów, piękny tył na tle przodu ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 11 września 2016, 15:14

W tej kwestii, zdecydowanie wolę ten tył niż przód :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 11 września 2016, 15:14 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 11 września 2016, 18:22

Jak już mam zdjęcie skomentować, to poza wypiętą d..ą , lepiej, że wypięta niż klęcząca.
Poza tym widać, że skoro czołg mam szerokie gąsienice, to i zawieszenie musi mieć typu HVS, czyli ani czołg, ani dupa tu nie pasują :mrgreen: .

Borowy od razu popraw te spawy, bo "zaspawałeś" otwory spustowe dla paliwa, które rozlane po tankowaniu miało spływać z okolic korków w dół.
Szkoda, że nie wyciąłeś pełnowymiarowego pierścienia pod wieżę, bo osadzenie jej na takim fiu... może skutkować chybotaniem.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 17 września 2016, 07:55

Relacja kolejnego Shermana, super.
Pewnie QN nie uda się poprawić ale zapowiada się bardzo ciekawie, czekam na dalsze postępy.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 01 października 2016, 16:44

Czołgiem :honoring: Przybyło trochę dupereli na kadłubie. Otwory spustowe udrożnione. Na zdjęciach widać ile jeszcze szlifowania mnie czeka, żeby pozbyć się tych ,,farfocli" :oops:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako laik w temacie, zastanawiałem się z czego tak urządzili tego Shermana.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 01 października 2016, 17:14

Merytorycznie na Shermanach się nie znam, ale to co pokazujesz bardzo mi się podoba :Default:
Natomiast jeśli chodzi o zniszczenia na wraku, to sądząc po skupieniu, otworach i kątach pod jakimi padały pociski - wygląda mi to na robotę lotnictwa i ich działek (20mm i ciut więcej );) ale to moje zdanie ;)

Pozdrawiam
Tommy

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 05 października 2016, 16:10

Czołgiem :honoring: Tommy T.B. - no właśnie, nie pomyślałem o lotnictwie :oops: Dzięki.
Główne rzeczy na kadłubie oraz dolne części chwytów powietrza wykonane.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zrobiłem też mocowanie kół napinających

Obrazek

i całe wyposażenie pod ,,zadkiem"

Obrazek

Teraz czas na wieżę bo działonowy już się niecierpliwi :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 19 października 2016, 20:49

Czołgiem :honoring: Moja ulubiona :) część czołgu, czyli wieża.
Najpierw ,,surowa".

Obrazek Obrazek Obrazek

I z początkiem wyposażenia. Od siebie dodałem sprężyny do włazu, numery odlewnicze i wpuściłem jarzmo armaty w pancerz, a nie jak w wycinance przyklejane na pancerz.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Początek kół napędowych wraz z przymiarką gąsienic, które wraz z pierścieniami zębatymi mam oczywiście ;) z Panzer Hobby Art.

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 19 października 2016, 20:59

Ładnie, ładnie, Sherman nabiera kształtów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”