Sherman M4A3/ GPM /

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 23 listopada 2016, 20:09

Pięknie to wygląda. I co tu jeszcze dodać? Pięknie to wygląda. Już sobie wyobrażam jak będzie wyglądał na gotowo.
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 26 listopada 2016, 12:30

Czołgiem :honoring: Wojtek - może trochę źle się wyraziłem z tym malowaniem na raty :oops: Teraz tylko trochę zróżnicuję kolor gumowych nakładek, ale czekam z tym do momentu, aż będę miał już podłoże na podstawce, żeby zgrać kolorki.
A teraz postępy w budowie. Zrobione ,,kominy" do powietrza i spalin oraz mocowania narzędzi i same narzędzia (jeszcze nie pomalowane ostatecznie).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec zdjęcie z żołnierzem jednostki, która ma bronić plaży podczas desantu ,,mojego" Shermana wykonane przez wywiad ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2016, 12:32 przez Borowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 26 listopada 2016, 15:10

Hej Borowy,
Tak właśnie myślałem z tymi gąsienicami.
Rzecz w tym, że ten model ogniw był stalowy.
Stąd było moje zdziwienie w kwestii kolorów , bo wygląda to tak jakby miały być gumowe.
Typów ogniw było wiele, ale tak naprawdę najbardziej popularne i często spotykany model gumowy to T48 z takim grubym zębem. Cała reszta była stalowa, a inne modele gumowych ogniw były bardzo rzadko spotykane.
Przy swoim Shermanie sprawdzałem kwestię rodzajów ogniw i zarówno w monografiach Shermana i wielu stronach poświęconych temu czołgowi model ogniw T54 widnieje jako steel chevron.
Zdjęcie wywiadu przyćmiło cały Twój wpis. :okok:
Pozdrawiam.

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 26 listopada 2016, 17:18

Model coraz bardziej mi się podoba. Super. :honoring:

Zastanawia mnie tylko przed czym miały chronić te drewniane ekrany. Przed pociskami kumulacyjnymi? Czy te ekrany były by skuteczne? Wielkim znawcą tego tematu nie jestem, ale zawsze mi się wydawało, że taki ekran powinien być w pewnej odległości od pancerza.

A co do żołnierza to gdyby Japończycy wysłali taką jednostkę do obrony swoich plaż to Amerykanie "polegli" by już na pierwszej plaży. :oops:
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2016, 17:18 przez Endrju, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 26 listopada 2016, 18:39

Endrju może chodzi o miny magnetyczne, a te deski to taki amerykański zimmeryt ?
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2016, 18:40 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 27 listopada 2016, 10:43

Witam :honoring: Wojtek - przyznam się szczerze, aż do bólu , że byłem faktycznie przekonany iż są to ogniwa gumowe :oops: . Mój błąd, ale teraz wiem jak je muszę wykończyć. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.
Endrju - tak jak pisze powyżej Arek te deski miały zabezpieczać przed minami magnetycznymi.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2016, 20:55 przez Borowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 27 listopada 2016, 11:24

Super. Model, że mucha nie siada :okok:
Czekam na ostateczne malowanie.
Zdradzisz plany co do podstawki ;) ?

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 27 listopada 2016, 13:18

Witam. Malowanie zaczynam może już jutro, ale ze względu na kamuflaż parę dni to potrwa. Co do podstawki, to na dzień dzisiejszy mam trzy wersje i jeszcze nie mogę się zdecydować, którą wybiorę :sceptic: . Pierwsza, najprostsza to piach na plaży i jakiś kozioł z metalu i zasieki. Druga z jakimś kawałkiem rozbitego samolotu japońskiego, np. skrzydło lub przód kadłuba. I tu korci mnie wykonanie jakiegoś silnika od np. Zera. I trzecia wersja z przodem japońskiego bunkra i roślinnością. Mam jeszcze parę dni do namysłu.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 27 listopada 2016, 14:56

Jeden pomysł lepszy od drugiego :okok:
Teraz nie dziwię się, że masz dylemat ;)

Powodzenia :honoring:

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 17 grudnia 2016, 16:13

Czołgiem :honoring: Rozpoczęte moje ulubione prace, czyli malowanie. Najpierw trochę objechałem czarnym brzegi bocznych ekranów i parę miejsc na kadłubie i wieży, ale niestety zdjęcia zrobiłem bez ostrości i nie ma co ich wstawiać. Czarne brzegi widać to na jednym ze zdjęć, gdzie położony jest już kolor bazowy, czyli beżowy. Zrobiłem go, znaczy beżowy kolor, trochę jaśniejszy, bo przy wszelkiego rodzaju ,,brudzingu" i tak ściemnieje. Miałem tego przykład jak malowałem Pz III. Starałem się go też trochę ścieniować co mam nadzieję choć trochę widać na zdjęciach.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Dwa wieczory zajęło mi przygotowanie modelu do naniesienia plam kamuflażu. W niektórych miejscach taśmę specjalnie nie dociskałem ,,na fest" bo chcę, żeby plamy w niektórych miejscach miały trochę rozmazane brzegi. Żeby nie były takie idealne. Jak wyjdzie to się okaże po zdjęciu taśm.

Obrazek Obrazek

A teraz idę do lakierni, znaczy się piwnicy :playing: i aerograf w dłoń.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2016, 16:14 przez Borowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 20 grudnia 2016, 09:48

Czołgiem :honoring: Taśmy maskujące zdjęte i ...nie jestem całkiem zadowolony. W kilku miejscach trzeba będzie zrobić delikatne poprawki. Na razie przetarłem wszystko resztką twardego pędzla chcąc postarzyć trochę farbę i nadać jej trochę różnic w odcieniach. Następnym etapem będzie pomalowanie Sidoluxem i nałożenia filtra. Myślę o kolorze brązowym. Jako, że do końca Świąt już raczej więcej aktualizacji nie będzie to życzę wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt, obfitujących w modelarskie prezenty, które przyniesie ;)

Obrazek

Zdjęcia niezbyt dobre, robione przy jedynej lampie, która ostała się w domu :evil: i dlatego są trochę przekłamane kolory (cieniowanie na piaskowym wyszło o wiele bardziej wyraźne niż w rzeczywistości).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 22 grudnia 2016, 10:22

Sherman nabiera rumieńców.
Końcówka zapowiada się ciekawie, malowanie podkreśla całą pracę, którą włożyło się w model.
Świetna robota.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 30 grudnia 2016, 16:01

Czołgiem :honoring: Na dzień dzisiejszy doszły napisy. Malowane przez szablony. Farby nie nakładałem zbyt równomiernie, żeby nie wyglądały jak z drukarki.

Obrazek Obrazek

Zrobiłem tez narzędzia.

Obrazek

I zamontowałem na kadłubie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Szukając zdjęć Shermana w internecie znalazłem zdjęcie dla tych modelarzy, chcieli by zrobić czołg z wnętrzem, ale boją się, że nic nie będzie widać ;)

Obrazek

Szczęśliwego Nowego Roku życzę <piwko> :mellody: :mellody2: <radosc>

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 31 grudnia 2016, 15:14

Fajerwerki na koniec roku. Model pierwsza klasa będzie.
Andrzej

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 01 stycznia 2017, 19:09

Model nabiera coraz większych rumieńców :honoring:
Finish lada moment :okok:

ODPOWIEDZ