Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

KW-1 /MM4-81/

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
siwy177
Czołgista / Tankman

KW-1 /MM4-81/

Post autor: siwy177 » 29 października 2016, 18:26

Witam
Więc czas na moją pierwszą relację. Na pierwszy ogień idzie KW-1, wydanie MM z 1981 roku . Wydaje mi się, że to będzie idealny model, ażeby przywrócić sprawność dłoniom i palcom po długiej przerwie .
Do rzeczy....
Model będę wykonywał z oryginalnej wycinanki. Wszystkie arkusze wstępnie zaimpregnowałem lakierem w sprayu o ciekawej nazwie " ZAPON SPRAY". Mam nadzieję, że będzie dobry. Mam tu problem ze znalezieniem czegoś, co byłoby odpowiednikiem popularnego w Pl CAPONU. W miarę możliwości będę chciał go troszkę wzbogacić ( gąski z ogniw, nity, spawy itp) Jak zaczynać, to od wysokiego C .
No nic, zabieram się za podklejanie wręg i przestudiowanie kilku relacji w/w maszyny.
W miarę postępów w budowie wrzucę oczywiście fotki .
Pozdrawiam

A oto pierwsze efekty mojej pracy
Obrazek
Obrazek
za szkieletem wiele nie kombinowałem . solidnie podklejony , od siebie dodałem troszke wzmocnień .Po dokładnym wyschnięciu biorę się za poszycie kadłuba :)
Ostatnio zmieniony 30 października 2016, 13:53 przez siwy177, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
siwy177
Czołgista / Tankman

Post autor: siwy177 » 2 listopada 2016, 18:32

Małymi kroczkami prace posuwają się do przodu .Oto efekty mojej pracy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 2 listopada 2016, 19:53

Witam. Początek obiecujący. Kibicuję i trzymam kciuki za efekt końcowy.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 2 listopada 2016, 19:58

Cieszę się, że ruszyłeś z relacją :Default:
Kadłub już masz, więc jakiś progres jest.
Szkoda, że zdjęcia są w słabej rozdzielczości, bo nie można uchwycić, jak poradziłeś sobie ze spasowaniem części poszycia.
Jednak można dostrzec, że karton w miejscach załamania się strzępi... co jest tego przyczyną? Stary karton, czy złe narzędzie użyte do paginowania?

I jedna prośba do Ciebie. Czy mógłbyś robić zdjęcia na jednolitym tle? Sprzęty stojące na biurku strasznie rozpraszają widza ;)
Do tego celu użyj np. kolorowego brystolu w formacie A0 (biel, błękit).

Pozdrawiam
Tommy

Awatar użytkownika
siwy177
Czołgista / Tankman

Post autor: siwy177 » 2 listopada 2016, 20:32

Zdjęcia słabe bo z fona . Jutro na spokojnie wykopie lustrzankę i zrobię lepsze fotki. Co do tła postaram się to poprawić . Karton się strzępi troszkę bo jak sam zauważyłeś stary już troszkę tak myślę . Ale jestem dobrej myśli :)

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 2 listopada 2016, 21:11

Trzymam kciuki :okok:

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 3 listopada 2016, 09:20

35 letni karton nie jest najlepszym obiektem do pracy, więc chyba musi się strzępić w miejscach załamania, i raczej trudno coś z tym zrobić.
Powodzenia i wytrwałości w walce z tym staruszkiem. :honoring:

Awatar użytkownika
siwy177
Czołgista / Tankman

Post autor: siwy177 » 8 listopada 2016, 18:20

Prace pomału posuwają się do przodu. Została mi do wykonania dolna płyta ( ta z wycinanki jest do niczego ) dopracować beczki, delikatnie poszpachlować niedoróbki w kadłubie, skończyć dwie skrzynki i zmontować wszystko do kupy. Przemyślę jeszcze o onitowaniu tanka od spodu .......
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2016, 18:42 przez siwy177, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 8 listopada 2016, 18:44

Fajnie Ci idzie :Default:
Czekam na więcej :okok:

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 8 listopada 2016, 18:47

Ciężki kawałek chleba wybrałeś na start. Beczki miały z tego co pamiętam uchwyty z płaskownika, a nie z drutu/pręta.
Jeśli zdecydujesz się na nitowanie to polecam te.
Koła i gąsienice planujesz kartonowe, czy żywiczne?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
siwy177
Czołgista / Tankman

Post autor: siwy177 » 8 listopada 2016, 18:58

Widzisz, z nitami masz rację. Są na pewno efektowne bardzo, ale jednak wysyłka do De jest koszmarnie droga, jak na takie małe zakupy. Jeśli chodzi o koła i gąski, to podejmę wyzwanie i spróbuję z kartonu zrobić je samemu. Co do uchwytów beczek, to jeszcze sobie sprawdzę i poprawię jeśli dam radę :Default:
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2016, 20:24 przez siwy177, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”