Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Crusader Mk III AA / WAK.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Crusader Mk III AA / WAK.

Post autor: Luzak » 15 stycznia 2017, 17:31

Cześć :honoring: ,
Tej relacji początkowo miało nie być, ponieważ rozpocząłem Su-85M, ale dobiły mnie kratki nad silnikiem, a Crusader był już zaczęty i czekał na wenę :-). Przez ostatnie dni skleiłem koła jezdne, przekładnie boczne oraz kilka detali kadłuba. Do modelu dodam laserowe gąski, metalowe lufy, żywiczne gaśnice i załogantów. Model będzie sklejony w standardzie, pomalowałem jedynie bandaże kół jezdnych, ponieważ użyłem laserków, które chyba mają jakiś problem z wymiarami, bo miałem problemy z wpasowaniem elementów 34e, ale łatwo to poprawić. Jedyna upierdliwostka tego opracowania to braki w numeracji elementów umieszczonych w środku pierścieni bandaży...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2017, 17:31 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju » 15 stycznia 2017, 18:46

No to sobie popatrzę. £adnie Ci wychodzi. Mam wycinankę już w szufladzie. Czeka na swoją kolej więc wszelkie uwagi będą dla mnie cenne. Czym robiłeś retusz?
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 15 stycznia 2017, 18:47

Endrju, retusz robiłem Pactrą A30 Olive drab.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 17 stycznia 2017, 16:19

Andrzeju, a mnie jest szkoda, że nie będziesz go malował, bo przy Twoim tempie prac namawiałbym Ciebie na dioramkę polskiego AA z rozbitym przez Polaków tygrysem N214 z LAH.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 17 stycznia 2017, 19:24

Piter, dioramka to na pewno ciekawy pomysł, jednak osobiście najlepiej czuję się klejąc standardy, a poza tym tempo prac może być złudne, bo czasu mam ostatnio jak na lekarstwo, w końcu w tym roku matura. A biologia i chemia to nie są łatwe przedmioty i pochłaniają mnóstwo czasu.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 17 stycznia 2017, 19:26

Luzak pisze: A biologia i chemia to nie są łatwe przedmioty i pochłaniają mnóstwo czasu.
Taaaak? Opowiedz mi o tym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-)
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 17 stycznia 2017, 20:01

Piter, myślę, że akurat Tobie nie muszę mówić :mrgreen: :mrgreen:

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 17 stycznia 2017, 21:55

Ostatnie efekty chorobowego. Skleiłem koła napędowe i napinające. Spasowanie elementów idealne. Wieńce zębate to laserki, jednak zewnętrzna zębatka jest oklejona elementem z wycinanki.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 17 stycznia 2017, 23:45

Podstawą do sukcesu na tym etapie jest planowanie. Jak sobie dobrze rozplanujesz dzień, to na wszystko znajdziesz czas ;-) I nie mam na myśli lenistwa ;-)

P.s. Luzak, ja jeszcze oprócz matury w technikum robiłem pracę dyplomową część praktyczna ( stanowisko laboratoryjne), część opisowa i obrona... Łatwo też nie było, ale na sklejanie też był czas ;-)

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 18 stycznia 2017, 19:51

Zgadzam się z Tobą, że odpowiednie rozplanowanie dnia to podstawa. Jak na razie udaje mi się tak rozplanować dzień, że mam czas żeby chociaż chwile posklejać :).

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 23 stycznia 2017, 18:33

Przedstawiam kolejny odcinek z budowy Crusadera. Doszły gąski i błotniki i model wreszcie zaczął przypominać obiekt docelowy :mrgreen: . Zrobiłem tez mocowania szekli i uchwyt na zapasowe ogniwa gąsienic.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

P.s. Powiedzcie czy widzicie jakąś różnice w zdjęciach, bo zmieniłem aparat i chciałbym poznać Wasze zdanie.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2017, 18:35 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 23 stycznia 2017, 18:47

Czołgiem :honoring: Ładnie, ładnie, coraz ładniej :okok: Nie wiem jakby model czołgu był wykonywany, ale jak dochodzą gąsienice to wygląd zmienia się ogromnie.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 23 stycznia 2017, 19:03

Borowy, masz całkowitą rację ze zmianą wyglądu modelu po dodaniu gąsek. Jednak w brytyjskich czołgach z zawieszeniem Christiego największa zmiana jest po dodaniu błotników.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 23 stycznia 2017, 19:07

Czołgiem :honoring: No faktycznie, skoro gąsienice w tym zawieszeni nie są ,,obowiązkowe" :roll:
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 23 stycznia 2017, 19:12

W Crusaderze gąski już były obowiązkowe, ale tak czy siak błotniki zmieniają bryłę modelu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”