PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1/ Answer /front wschodni

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1/ Answer /front wschodni

Post autor: Borowy » 23 stycznia 2017, 16:19

Czołgiem :honoring: Jako że Sherman i podstawka potrzebują teraz czasu na schniecie poszczególnych warstw farb itp rzeczy, zabrałem się wczoraj za trzeci, obowiązkowy (po T-34 i Shermanie) dla mnie czołg, czyli Tygrysa. Wycinanka z wydawnictwa Answer wraz z laserowo wycinanym szkieletem. Szkoda, że w zestawie laserowo wycinanym nie ma kół i tych cieniutkich pierścieni na nie, bo ich ilość mnie przeraża :sceptic: Ale jak się zje i popije to się ponoć wszystko zrobi ;) Model będzie tradycyjnie dla mnie malowany.

Obrazek

Gąsienice będą żywiczne z Panzer Hobby Art wraz z drewnianą lufą i kilkoma innymi duperelami.
Do zrobienia tematu podstawki zakupiłem też drugi model. Jako, że Tygrys będzie z frontu wschodniego, wybrałem do niego jako ,,dekorację" Gaza AA z wydawnictwa Angraf.

Obrazek

Czytając inne relacje z budowy tego Tygrysa okazało się, że problemem jest zapadająca się górna płyta kadłuba i dlatego korzystając z doświadczenia innych dałem dodatkowe wzmocnienia pod nią.

Obrazek

Obecnie kadłub jest już obklejony.

Obrazek Obrazek

Muszę się konkretnie brać za budowę bo przyszły dowódca pilnuje postępów prac i czeka kiedy będzie mógł wyruszyć na front :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2017, 21:05 przez Borowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 23 stycznia 2017, 17:30

Jak dla mnie temat obowiązkowy i będę stałym bywalcem.
Macieju, jak coś to służę pomocą w dokumentacji lub zdjęciach ;)
I od razu pytanie z mojej strony:
Czy będzie to jakiś konkretny udokumentowany wóz, czy raczej ograniczysz się tylko do malowania z dostępnych plansz barwnych ?
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2017, 17:34 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 23 stycznia 2017, 19:03

Czołgiem :honoring: Może to dziwne :oops: ale mając taki wybór różnych malowań, ja jak na dzień dzisiejszy przynajmniej, chcę zrobić go w kolorze szarym ! Co do konkretnego wozu, to co prawda zbieram już zdjęcia Tygrysów od jakiegoś czasu, ale jeszcze nic konkretnego nie wpadło mi w oko. Chodzi mi o kilka zdjęć tego jedynego, konkretnego wozu w kolorze Dunkel Grau. Bo tak prawdę mówiąc po Schermanie miałem robić zupełnie inny model i zajębo by mi to tyle czasu, ze zebrałbym jeszcze trochę zdjęć Tygrysów. Ale plany się pozmieniały i jest ,,Kociak" A za każdą pomoc w budowie będę wdzięczny <piwko> :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 24 stycznia 2017, 15:13

Mam również tę wycinankę, bo dostałem ją w prezencie od wydawnictwa, więc bacznie będę się przyglądał twojej pracy. :glasses:
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2017, 15:14 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 26 stycznia 2017, 20:20

Czołgiem :honoring: Sprawdzałem z odmętach :Default: mojego kompa i znalazłem link do strony, gdzie jest bardzo dobrze obfotografowany Tygrys, wygląda, że takiego typu jak sklejam https://vincesgallery.smugmug.com/Histo ... Bovington/ Jeżeli to mi ktoś potwierdzi to będę miał skarbnicę dokładnych zdjęć. A tak w ogóle to jest to jeden z działów na stronie, którą pancerniacy na pewno znają, ale na wszelki wypadek wklejam adres całej strony http://vincesgallery.smugmug.com/History

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 27 stycznia 2017, 21:14

To jest strona, której szukasz http://www.tiif.de/
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 29 stycznia 2017, 10:58

Czołgiem :honoring: Dzięki Piotrze za ten materiał <radosc> Kilka godzin, jak nie więcej studiowania ciekawych tematów.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 30 stycznia 2017, 20:26

Pancerna klasyka.
Z chęcią popatrzę na Twoje poczynania. :honoring:

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 21 lutego 2017, 20:30

Czołgiem :honoring: Taka malutka ;) aktualizacja. Kadłub pospawany i trochę powalczyłem z przodem. Ździebko tam pozmieniałem wzorując się na zdjęciach oryginałów.

Obrazek Obrazek

1 - Pogrubiłem poziomą płytę i wysunąłem poza kadłub podwozia tak żeby opierały się na nich przednie błotniki.
2 i 3 - Odkleiłem od szkieletu odcięte przedtem paski oklejki kadłuba, a na całą płytę nakleiłem jeszcze jedną warstwę brystolu, żeby była różnica w wysokości pomiędzy poziomą, a pionowymi płytami.

Obrazek

4 - Dodałem śruby.

Obrazek

5 - Zrobiłem imitacje śrub na wkrętak.
6 - Zmieniłem kształt wycięcia w zamknięciu wizjera.
7 - Dorobiłem boczne ,,listwy" zamkniecia.

Obrazek

8 - Przedłużyłem boczne ściany w stosunku to tylnej.

I to by było na tyle :honoring:

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 22 lutego 2017, 22:27

Widać, że prace idą do przodu i zmierzają w dobrym kierunku :okok:
Tak trzymaj :Default:

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 13 marca 2017, 20:05

Szalejesz, oby tak dalej.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 22 marca 2017, 20:59

Czołgiem :honoring: Dużo czasu upłynęło od czasu poprzedniej aktualizacji, ale niestety chroniczny brak czasu przystopował trochę budowę modelu. Dzisiaj wyposażanie przodu kadłuba. Pozmieniałem wszystkie zawiasy i wykonałem od podstaw zabezpieczenia zamykania bocznych części błotników. Wykonałem tez boczne błotniki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Musiałem się spieszyć ze stanowiskiem strzelca, bo już się niecierpliwił ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 marca 2017, 21:00 przez Borowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 22 marca 2017, 23:49

Przepraszam, ale pozwolę sobie skopiować i wkleić część mojego postu z sąsiedniego forum ;-)
...
Spawy super, zawiasy jak i same błotniki wyglądają OK, jednakże Macieju mam małą sugestię, abyś poprawił trzy rzeczy, które rzucają się w oczy:
1- wypusty przy błotnikach, powinny mieć grubszą ściankę oraz otwór przelotowy;
2- osłona jarzma MG, a mianowicie sam otwór - zmniejsz go troszkę, bo wygląda jakby dostał kumulacyjnym ;-) ;
3- górna osłona wizjera kierowcy, to sfazowanie wygląda na niesymetryczne.

To w zasadzie takkie małe pierdółki i bździny, ale na pewno poprawią efekt końcowy ;-)
Jeśli potrzebujesz szczegółowych zdjęć, rys. technicznych itp. pisz lub dzwoń - numer znasz ;-)

Przepraszam za te uwagi, ale mimo to, model zapowiada się obiecująco :okok: Powodzenia :honoring:

Pozdrawiam
Tommy
Ostatnio zmieniony 22 marca 2017, 23:50 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 23 marca 2017, 15:50

Czołgiem :honoring: Ja też skopiuję swoją odpowiedź z tamtego forum :mrgreen:
Tommy T.B. - nie ma za co przepraszać. Takie uwagi są dla mnie laika , bardzo cenne. Wizjer i jarzmo zaraz po obiadku poprawię. Wypusty miały grubszą ściankę, ale jak przewiercałem na wylot przez błotnik to wiertło je trochę ,,pocieniło". Może uda mi się coś z tym zrobić. Już nie takie demolki :attack: po sugestiach specjalistów robiłem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 23 marca 2017, 16:48

Wiem i pamiętam te demolki do dzisiaj :mrgreen:
Cieszę się za to, jak odebrałeś moje uwagi ;)

P.s. Jak będziesz czegoś niepewny, to dawaj znać. Lepiej przedyskutować wcześniej, niż poprawiać później i się wkur... wkurzać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”