Cromwell/MM.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Cromwell/MM.

Post autor: Luzak » 17 lutego 2017, 19:22

Cześć.
Crusader gotowy, a, że pojechałem na ferie do babci to ruszyłem z kolejnym "Maczkowym" modelem. Tym razem jest to absolutny must have dla każdego kto chce mieć kolekcję 1Dpanc, bo czołg samego generała Stanisława Maczka. Model jak zwykle buduję w standardzie. Z dodatków przewiduję tylko gąski laserowe, gaśnice i szekle, oraz możliwe że wzbogacę go o śruby. Dojdzie jeszcze jeden dodatek, ale o tym przy okazji wieży. Model skleja się bez zarzutów, upierdliwe są jedynie różnice odcieni i niektóre elementy takie jak pierścienie bandaży drukowane na cienkim papierze. Retusz w rzeczywistości nie wali tak po oczach. W miarę możliwości starałem się uwypuklić zawiaski oraz te cztery okrągłe detale na płycie silnika.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

P.s. Przepraszam za brak niebieskiego tła, ale jestem na wyjeździe i nie brałem go z domu.
Ostatnio zmieniony 25 września 2018, 08:14 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 17 lutego 2017, 23:17

Witam :honoring: Obiecujący początek. Kibicuję w budowie kolejnego ,,Maczkowego" czołgu.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 21 lutego 2017, 15:15

Zapał to ty masz spory, a więc pozostaje poczekać miesiąc i galeria :mrgreen:

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 21 lutego 2017, 15:31

Arek, chyba z tym miesiącem to lekko przesadziłeś :mrgreen: . Zapał jest, ale niestety czasu trochę mniej. Atualnie dłubie koła jezdne.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 22 lutego 2017, 10:03

Cześć :honoring:
Skleiłem koła jezdne. Coraz bardziej zastanawiam się nad dodaniem śrub w kołach... Zaczynam odczuwać zmniejszenie tempa związane z mniejszą ilością czasu spowodowaną maturą. Gdybym miał pełną moc przerobową pewnie kleiłbym już przynajmniej koła napinające biorąc pod uwagę, że mam ferie :-).

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 września 2018, 08:17 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 23 lutego 2017, 17:35

Cześć :honoring: ,
Skleiłem koła napędowe i napinające i tym sposobem Cromwell ma już wszystkie koła. W kołach napędowych wkleiłem już parę śrub, ponieważ akurat z tego rozmiaru zostało mi ich jeszcze trochę po Shermanie, resztę muszę dopiero zamówić.

Obrazek Obrazek

Oczywiście aparat jak zwykle wyłapał wszystkie niedoskonałości, które na żywo nie rzucają się w oczy :-). I zdjęcia całości.

Obrazek Obrazek

Ponieważ nie mam jeszcze gąsek w następnej kolejności biorę się za detale kadłuba..
Ostatnio zmieniony 25 września 2018, 08:21 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 24 lutego 2017, 09:01

Pośpiech jest słabym doradcą.
Kto powiedział, że standard nie może być podkręcony i uplastyczniony?
Dekiel na kole napędowym mało, że płaski to z czarnymi polami.
Nie można było tego zrobić jako kopułki i powycinać zagłębień?
Efekt pośpiechu to obniżanie przez Ciebie poprzeczki, mam nieodparte wrażenie, że sam sobie narzuciłeś jakiś limit czasowy, by mieć jak najwięcej modeli.
Co do koła, o którym rozmawialiśmy na skypie, to drugie z prawej na zdjęciach zobacz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 24 lutego 2017, 09:24

Piter, przyznaje, że mogłem ten dekiel uplastycznić, jednak pomyślałem o tym dopiero jak kiedy oba były już wklejone :oops:.
Co do pośpiechu, to wcale nie staram sie spieszyć, po prostu w momencie kiedy mam więcej czasu takie tempo mi wychodzi.
A jeśli chodzi o koło jezdne to faktycznie to jedno gorzej wyszło.
A standard jeszcze troche podkrecony zostanie, ponieważ tak jak mi na Skypie pisałeś, szukam zdjęć Heli i będę sie staral parę detali dodac :mrgreen:.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 02 marca 2017, 15:15

Tempo wyraźnie mi spadło, do tego skaczę po kolejności budowy modelu, ponieważ nie mam jeszcze gąsek i robię detale. Błotnik założony na sucho, więc trochę zwisa. Szekle zamontuję jak tylko dojdzie paczka, wtedy też zacznę gąski.

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 września 2018, 08:25 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 21 marca 2017, 13:49

Cześć,
Pora zdmuchnąć kurz z tej relacji :-).
Skończyłem wszystkie elementy kadłuba przewidziane przez projektanta, oraz przykleiłem wszystkie śruby i nity. W następnej kolejności biorę się za dorabianie paru detali we własnym zakresie ,(obrysówki, lusterko, skrzynka na błotniku i uchwyt na kanistry), których w wycinance brak, a były to elementy dość charakterystyczne.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 września 2018, 08:30 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 21 marca 2017, 15:51

Witam :honoring: Z gąsienicami zaraz inaczej wygląda. Podoba mi się to co już wykonałeś.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 25 marca 2017, 21:04

Przedstawiam kilka dorobionych od podstaw elementów Cromwella, czyli: obrysówki, lusterko, skrzynka i szpula z kablem na prawym błotniku i stojak z kanistrami na prawym. Większość elementów poza kanistrami i samymi lampkami obrysowymi robione od zera przy pomocy linijki i ołówka na podstwie wymiarów od Mrówki ( Pozdrawiam). Żeby nie malować robiłem co się dało z zaoszczędzonych w czasie budowy kawałków koloru ( np. z dolnej częsci błotnika).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 26 marca 2017, 13:51

Napracowałeś się, ale muszę zgłosić tradycyjnie kilka "ale" ;)
Po pierwsze masz za ciemny retusz.
Zgodnie z zasadą części wystające powinny być rozjaśniane, więc do tej farby której użyłeś dodaj trochę żółtego i ponownie przeciągnij wszystko suchym pędzlem. Nie maluj w przecieraj.
Uwaga dotyczy obrysówek, śrub i innych elementów podmalowanych.
Teraz już będą trudniejsze rzeczy. Kształt ramienia lusterka mogłeś podglądnąć na zdjęciach lub w mojej relacji na forum Modelarnia Osowa. Był łamany.
Kolejny błąd to liny. W cromwellu, co pokazują zdjęcia lina była podwójna.
2 liny wychodziły z kauszy. Do poprawki :attack:
Kanistry także wymagają rozjaśnienia i dodania obić i otarć.
Oszczędziłeś na linia nawiniętej na bęben. Jeśli nie masz więcej liny było podwinąć na początku nić, a później dodać plecionkę na wierzchu, bo tak krótki kabel to mogli w kieszeni, a nie na bębnie zmieścić :razz:
Małe poprawki i dalej jedziesz z tematem <piwko>
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 26 marca 2017, 16:06

Piter, dziękuję za wyrażenie wszystkich "ale".
Co do kolorów to będę z tym jeszcze walczył, ale generalnie ciężko jest dobrać retusz do tego modelu, bo istnieje na nim chyba z 5 odcieni :oops: . Co do lusterka to wiem, ze było "połamane" i starałem się to osiągnąć, ale widać zrobiłem to za słabo. O kablu na szpuli pisała mi już wczoraj Beata i kolejny kawałek kabla schnie po malowaniu. A co do lin holowniczych to nie bardzo mam na razie pomysł jak to to poprawić ponieważ nie mam więcej linki, ale coś jeszcze z modelem powalczę :attack: .

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 08 kwietnia 2017, 16:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”